ARCHIWUM 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005


www.egeppert.com | Forum | Archiwum 2

Tematy: 
Wiadomość o temacie: Modlitwa - Wysłana przez: Igor at 22:24:59 02/01/2005
Od razu mówię, że nie znam twórczości Edyty Geppert, choć nie spotkałem Jej piosenki, która nie wywarłaby na mnie wrażenia.
Chciałem zapytać o następującą kwestię: na stronie figuruje w spisie wykonywanych przez Edytę utworów "Modlitwa" Jacka KACZMARSKIEGO. Nie udało mi się jednak znaleźć piosenki, przeglądając dyskografię. Czy rzeczywiście w programach Artystki znajduje się ten wiersz Jacka?? Prowadzę "badania" nad obecnością twórczości Kaczmarskiego w repertuarze innych artystów trudniących się piosenką poetycką lub poezją śpiewaną, więc zaciekawił mnie ten fakt ogromnie. Wydaje mi się, że słyszłem kiedyś w wykonaniu Edyty "Modlitwę Francoisa Villona" Okudżawy - tej nie potrafię znaleźć ani w spisie, ani w dyskografii. Czy moglibyście mi zasugerować, podpowiedzieć, gdzie szukać, i czy "Modlitwa (Jeśli nas Matka Boska nie obroni...)" Kaczmarskiego była wykonywana przez Edytę??
Wiadomość o temacie: Re: Modlitwa - Wysłana przez: Michał Ziarno at 23:38:44 02/01/2005
"Modlitwy" Jacka Kaczmarskiego nie ma na żadnej płycie Artystki, ani na żadnej składance. Osobiście nie słyszałem tego utworu w wykonaniu Pani Edyty. Słyszałem natomiast kilkakrotnie w Jej wykonaniu utwór Jacka Kaczmarskiego "Źródło" ("Wąwóz").
Wiadomość o temacie: Re: Modlitwa - Wysłana przez: nemo at 21:31:35 06/01/2005
Witam!Skoro niektore piosenki znalazly sie w spisie piosenek na tej stronie,to proponuje skontaktowac sie z tworcami tej stronki.Skoro je tu umiescili,to moze wiedza gdzie przez Pania Edyte zostaly wykonane.Pozdrawaim
Marta

Powered by TechnoBoard 0.1a.