ARCHIWUM 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005


www.egeppert.com | Forum | Archiwum 2

Tematy: 
Wiadomość o temacie: Druga płyta Artystki - Wysłana przez: Michał Ziarno at 23:29:04 18/11/2005
Zdaje się, że wyczerpuje się nakład "Pamiętnika" z największymi przebojami. Dwóch pierwszych piosenek Artystki po francusku - "Poesie" i "Sauve-toi mon pauvre coeur" można uświadczyć jeszcze na mocno zdartych winylach nieistniejącego już od dawna "Arstonu" oraz na odpowiednikach tych winyli, wydanych w 1987 roku przez MUZĘ Polskie Nagrania. Ponieważ nie mam gramofonu, nie mogę słuchać LP "Och życie, kocham Cię nad życie", a sześć tych samych kaset jest w opłakanym stanie. Zadzwoniłem więc do Polskich Nagrań, które przetrwały w innej fomie organizacyjnej - nie jako przedsiębiorstwo państwowe, pytając o zapasy kasety Edyty Geppert CK-593 lub o szanse wydania tego materiału na CD. W końcu tak zrobili np. z LP Michała Bajora LIVE (1987), bo w 1993 wydali to na CD. Usłyszałem: "Nakład kasety był już wznowiony ponad pierwsze 600 tys. egz. w 1990 roku i na tym koniec. Pani Geppert nie podpisała z nami umowy ani na wydanie CD, ani na reedycję MC. Koniec. Tego już nie wydajemy, nie mamy tych nagrań, zapasów i wydawać na razie na pewno nie będziemy. Właścicielem ich jest Piotr Loretz". To samo dotyczy płyty Recital LIVE z 1986 roku wydanej przez upadły "Pronit" i odpwiednika - MC wyd. przez nieistniejący dawno dziwny "Polmark", który był kiedyś przy ul. J. Conrada 30 w Warszawie.
Wiadomość o temacie: Re: Druga płyta Artystki - Wysłana przez: Michał Ziarno at 23:29:42 18/11/2005
c.d.
TERAZ DO PANA PIOTRA LORETZA.
Szanowny Panie. Wiemy, że w tych nowych czsach, raczej wszyscy artyści posiadają swoje "niepaństwowe" agencje artystyczne i wiemy również, że agencją Pani Edyty Geppert jest A.A. "EDYTA" Piotr Loretz. Wszystkie te agencje wykupują i gromadzą wszelkie uwiecznione nagrania swoich "podopiecznych". Tym samym wierzę, że skoro A.A. "EDYTA" jest właścicielem wykonania "To nic, że to sen" z Opola, z 1986 roku, to tym samym na pewno musi być właścicielem nagrań pochodzących z dwóch pierwszych płyt Pani Edyty. "Pamiętnik" jest niestety tylko skromnym, aczkolwiek wspaniałym "zlepkiem" części nagrań z tych dwóch płyt. Nie ma jednak tej atmosfery, gdzie w grudniu 1985 roku Materna zapowiadał recital w Teatrze STU w Krakowie. Piosenki mają jakiś dziwny układ. Te kameralne, ciepłe i na żywo wykonania są gdzieś w środku, a zimne nagrania studyjne otwierają i kończą ten wspaniały album. Dlaczego brakuje tam "Higgińszczaka", "Nie przejmuj się", "Nadziei" i "Największy Teatr Świata"? Przecież te te piosenki to perełki w wykonaniu Pani Edyty. Np. "Największy Teatr Świata" w albumie "Recital LIVE" jest bezkonkurencyjny dla studyjnego nagrania z albumu "Śpiewajmy".
Poza tym jest bardzo wiele nagrań Edyty Geppert, których fragm. 30 sec. słyszymy tu, na tej stronie. One zostały kiedyś nagrane w całości. Ktoś je ma, zarządza nimi i administruje. Można je kupić, by wydać. Dlaczego ten wartościowy i piękny materiał nie może znaleźć swojego miejsca na płycie? Marzy mi się ciągle na CD E.G. "Cyganeria" i "Piosenka dawnych kochanków", "Quien"(hiszp., a franc. "Qui"), które tak wspaniale śpiewała nasza Bohaterka w swoich recitalach. Czy naprawdę trzeba ciągle szukać czegoś nowego, skoro "stare" jest piękne i do końca jeszcze nie odkryte?
Pozdrawiam.
Wiadomość o temacie: Re: Druga płyta Artystki - Wysłana przez: Kinga at 00:15:19 19/11/2005
Panie Michale, jak ja lubie czytac Panskie posty, serio :)
A to dlatego, ze zwykle mam wrazenie jakbym pisala je sama, bo nie sposob sie z Panem nie zgodzic
Udalo mi sie zakupic za posrednictwem Allegro 2 plyty analogowe, ktorych slucham na moim starym jak swiat, niebieskim adapterze Bambino (fajne rzeczy kiedys produkowali...), dzwiek jest srednio fajny bo gramofon stary, ale moim zdaniem, zadna plyta CD nie zastapi dzwieku z winylowych
Zadam to samo pytanie co Pan:
Czy jesli nie mozemy na razie liczyc na nowa plyte to moze chociaz wznowic by 2 pierwsze?
Wiadomość o temacie: Re: Druga płyta Artystki - Wysłana przez: Marta (nemo) at 15:13:08 19/11/2005
Podpisuje sie rowniez pod slowani Michala. Popieram taki projekt kazda komorka;) Pozdrawiam
Marta
Wiadomość o temacie: Re: Druga płyta Artystki - Wysłana przez: KataK69 at 20:15:25 19/11/2005
Brawo Michał!

Pozdrawiam:-)
Wiadomość o temacie: Re: Druga płyta Artystki - Wysłana przez: Kasia at 20:44:13 01/12/2005
Tak... To piękne marzenie.. Mieć te wszystkie piękne piosenki na płytach CD i słuchać ich każdą komórką ciała... Kiedy słucham piosenki "To nic, że to sen" dodaje sobie "przyjdzie dzień kiedy będzie jak we śnie" Wierzę, że tak będzie. W końcu pośród tego muzycznego badziewie jest w Polsce niewielu dobrych artystów, a zaledwie kilku genialnych. Wiemy kto jest najlepszy. Wiemy w czyim wykonaniu zwkłe "lala" jest popisem arystycznym.
Wiadomość o temacie: Re: Druga płyta Artystki - Wysłana przez: Katarzyna at 19:59:25 02/01/2006
Podpisuję się pod tym obiema rękami :)
A tak swoją drogą, może by tak "zaatakować" Polskie Radio? Ich dział fonograficzny zaczyna być ostatnio coraz ciekawszy i może oni by byli zainteresowani wydaniem płyty z dotychczas nigdzie nie wydanymi piosenkami Pani Edyty ("Cyganeria", "Piosenka dawnych kochanków", czy też "Wańka" koniecznie musza kiedyś ujrzeć wreszcie światło dzienne na CD!!!)

Powered by TechnoBoard 0.1a.