ARCHIWUM 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005


www.egeppert.com | Forum | Archiwum 2

Tematy: 
Wiadomość o temacie: Następny "mądry artykuł". Róbmy coś! - Wysłana przez: Gwiazdka at 12:00:30 11/05/2006
Znalazłam następną "perełkę" wśród tekstów o nowej płycie Edyty Geppert. Na stronie http://muzyka.onet.pl/0,1307153,newsy.html
Nie wiem jak Wy to odbieracie - ale jak dla mnie, to z tekstu wynika jedno - że recital nagrany na płycie ma ponad 20 lat, był prezentowany 1500 razy. W pierwotnej formie! Najwyraźniej autor słuchał jednym uchem wywiadu w Muzycznej Jedynce, gdzie pani Edyta opowiadała o recitalu, jako jej ulubionej formie scenicznej. Ale przecież to nieprawda, że przez 20 lat prezentuje TEN SAM recital! A taki wniosek się nasuwa po przeczytaniu tego artykułu.
Ludzie, zróbmy coś! Zasypmy Onet mailami z prosbą o inne sformułowanie tekstu. My, którzy chodzimy na koncerty Edyty Geppert wiemy, jaka jest prawda, ale inni jak do tego tekstu dotrą , mogą wyciągnąć błędne wnioski.
Maile z uwagami należy wysyłać na adres muzyka@onet.pl muzyka@onet.pl. Redaktorem tego tekstu jest Łukasz Wawro.
Wiadomo - świata nie zmienimy i dziennikarzy też, ale może właśnie takie malutkie reakcje na bzdury są tym, co zrobić możemy.
A co Wy o tym myślicie??
Pozdrawiam
Wiadomość o temacie: Re: Następny - Wysłana przez: Kinga at 12:09:34 11/05/2006
tego co wypisuje Onet nawet nie warto czytac i nie tyczy sie to tylko artykulow na temat EG
Wiadomość o temacie: Re: Następny - Wysłana przez: Kocham_Edytę!!! at 15:16:26 11/05/2006
Boże, czy to tak trudno zapamietać, że recital odbył się 9 października ?
Skąd ten 10 wrzesień , chyba ?
I co za pierdoły powypisywali.....Nie dziwię się Edycie G., że ma w nosie dziennikarzy i nie zgadza się na wywiady, na kretyńskie wywiady z debilnymi dziennikarzami po zaocznej polonistyce.
A Onetu, droga Gwiazdko, nawet nie ma co komentować, oni tam piszą co chcą i niczego nie sprawdzają.
Pozdrawiam Was
M.
Wiadomość o temacie: Re: Następny - Wysłana przez: Kocham_Edytę!!! at 15:35:31 11/05/2006
No, napisałem im co sądzę o tym artykule, ale pewnie mnie oleją i nie dadzą na stronę.
Wiadomość o temacie: Re: Następny - Wysłana przez: marta(nemo) at 15:40:07 11/05/2006
Bardzo nietrudno... A wystarczy wejsc na te stronke... Czym my sie denrwujemy?? Tak jest wszędzie... Brak rzetelności i zwyklego poczucia obowiązku...

MY wiem, jaka jest prawda i już... We własnym zakresie możemy przekonywać jednostki:)
Pozdrawiam!!
Wiadomość o temacie: Re: Następny - Wysłana przez: Michał Ziarno at 20:24:32 11/05/2006
Rzeczywiście, autor pomylił datę nagrania koncertu. To fakt.

Nie macie Moi Drodzy, niestety racji co do tego, że z wypowiedzi autora wynikałoby, że recital nagrany został 20 lat temu.

Recital nie jest pojedynczym koncertem. Początek recitalu Pani Edyty Geppert miał miejsce w marcu 1985 roku na Targach Estradowych OSET w Rzeszowie. Jako taki gatunek recital ten ciągle trwa - jest kontynuowany. Z upływem czasu zmieniają się tylko piosenki. Pani Edyta - jesli mówimy o recitalu z 1985 roku - nie stworzyła jakiegoś nowego recitalu tylko dlatego, że zmieniała w nim utwory. Na ten jeden recital składały się tylko co jakiś czas inne, nowe piosenki. To cały czas jeden recital. Drugi, rzeczywiście nowy recital Artystki powstał w 2004 roku z towarzyszeniem zespołu KROKE. Nawet dość ryzykowne staje się mówienie, że jest to drugi recital, a nie ten pierwszy. Postanowiłem jednak zaryzykować takie twierdzenie dlatego, że Artystka dwa te programy wykonuje równolegle. Podobnie robi też Michał Bajor. Tak więc recital (ten pierwszy) jest jeden, a zagrany został ponad 1500 razy. Zmieniały się w nim tylko piosenki. To nie były nowe recitale. To zawsze były nowe piosenki w tym jednym recitalu Edyty Geppert.
Wiadomość o temacie: Re: Następny - Wysłana przez: marta(nemo) at 20:38:24 11/05/2006
A czy nie wydaje Wam się, droga Rodzinko. że to co tu wypisujemy, to nie jest takie trochę rozmienianie się na drobne?? Ileż razy można roztrząsać to samo? "
A jutro znów będziemy dyskutować na ten sam temat... :(
Wiadomość o temacie: Re: Następny - Wysłana przez: Kinga at 20:49:31 11/05/2006
no wlasnie, Siostrzyczko, dochodzi do tego, ze zamiast cieszyc sie z tego, ze wreszcie Pani Edyta jest obecna w mediach (ostatnio we wszystkich), my zaprzatamy sobie glowy niekompetencja i nierzetelnoscia dziennikarzy, ktorzy przeprowadzaja wywiad albo pisza artykul
inna sprawa, ze jak sie juz taki wywiad przeprowadza, to jakies pojecie o Gosciu i jego dokonaniach wypadaloby miec, ale czy my nie wymagamy za wiele?

Powered by TechnoBoard 0.1a.