ARCHIWUM 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005


www.egeppert.com | Forum | Archiwum 2

Tematy: 
Wiadomość o temacie: recenzja płyty - Wysłana przez: Kocham_Edytę!!! at 22:44:26 08/05/2006
Prawdopodobnie naruszam właśnie jakąś ustawę o ochronie przed piractwem, ale czego się nie robi dla Rodziny...recenzja MK z dzisiejszego Tele Tygodnia:
"EDYTA GEPPERT-MOJE KRÓLESTWO-
DAMA POLSKIEJ PIOSENKI W ZWYKŁEJ DLA SIEBIE FORMIE. WIELKIEJ. NIBY TYLKO PRZYPOMINA SWOJE NAJLEPSZE PIOSENKI, ALE ROBI TO W TAKI SPOSÓB, O JAKIM INNI MOGĄ TYLKO POMARZYĆ. ALBUM "MOJE KRÓLESTWO" TO ZAPIS RECITALU TEJ ZNAKOMITEJ ARTYSTKI, KTÓRY ODBYŁ SIĘ W MAJU 2005 ROKU W FILHARMONII ŁÓDZKIEJ. GEPPERT, DZIĘKI WSPÓŁPRACY ZE ZNAKOMITYM ARANŻEREM KRZYSZTOFEM HERDZINEM, NADAŁA SWOIM PIOSENKOM NOWE OBLICZE. JEST TU BARDZIEJ WYCISZONA I DELIKATNIEJSZA NIŻ ZWYKLE. JEJ GŁOS NABIERA NOWYCH BARW, POZWALA NAM ZAPOMNIEĆ O BOŻYM ŚWIECIE. PIĘKNO W STANIE CZYSTYM."
Nie ze wszystkim się zgadzam, poza tym ten błąd co do daty recitalu, ale życzmy sobie i Edycie tylko takich głosów "za"
Pozdrawiam Kasię, Kinię, Martę, Michała i Resztę
Wiadomość o temacie: Re: recenzja płyty - Wysłana przez: Michał Ziarno at 21:19:48 09/05/2006
To oczywiście wszyscy wiemy.

Napisał to jednak ktoś, kto nie słuchał w ogóle "Pytań do księżyca", "Debiutu" i "Wierzę piosence", a wszczególności ktoś, kto raczej na recitalu edyty Geppert po roku 1989 nie był. Napisał to ktoś, kto kojarzy Edytę Geppert wyłącznie z dramatyczną stroną piosenki, z drapieżnością wykonań, jaka była dla "tamtych" czasów znamienna, i której Edyta Geppert zawsze podołała, by ni razu nie uderzyć w fałszywy ton, a przede wszystkim wyrazić Jej właściwe odczucia.

Napisał to wreszcie ktoś, kto nie zna przeogromnego dorobku artystycznego i talentu Krzysztofa Herdzina. To nie jest jakiś tam aranżer, który na klawiszu robi to, co kto sobie życzy. To w szczególności bardzo młody, bardzo znany i ceniony Artysta, którego cechuje nie tylko niebywały talent, ale i wielka świadomośc tego, co robi oraz idąca z tym w parze inwencja twórcza.

Wystarczyłoby, żeby autor recenzji wyszukał poprzez google stronę www Edyty Geppert oraz stronę Krzysztofa Herdzina, przeczytał nieco i posłuchał chpoć fragmentów utworów, a ta recenzja nie przypominałaby ledwie co wiarygodnego, żenującego hasła rzuconego w byle brukowcu. No, Tele Tydzień jest, niestety, byle brukowcem i w dodatku znieszkształcającym nietylko wewnętrzeny wizerunek znanych ludzi, o których pisze, ale i zdjęcia, które robi zapewne nieprofesjonalnym sprzętem.
Wiadomość o temacie: Re: recenzja płyty - Wysłana przez: Michał Ziarno at 21:25:49 09/05/2006
P.S. Chodzi mi po prostu o to, że pracę dziennikarza powinno wykonywać się bardziej rzytelnie i dokładnie wyważać wszystko, co się pisze, i to nie tylko o znanych i cenionych osobowościach.
Wiadomość o temacie: Re: recenzja płyty - Wysłana przez: Michał Ziarno at 21:46:41 09/05/2006
literówki mi się pojawiły - "rzetelnie" zamiast rzytelne i coś tam jeszcze. Sorry.
Wiadomość o temacie: Re: recenzja płyty - Wysłana przez: Kinga at 21:54:19 09/05/2006
zdolni jestesmy, domyslilibysmy sie ;)))

Powered by TechnoBoard 0.1a.