Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Krzeszowice ;-)))
Autor Wiadomość
Gwiazdka

Wysłany: 05 Sty 2012 04:17   Krzeszowice ;-)))

Koncert Edyty Geppert w Krzeszowicach odbędzie się o godzinie 18 w Galerii Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach, ul. Walkowskiego 1.
Bilety w cenie 50 zł będą w sprzedaży od najbliższego wtorku, 10 stycznia. Informacje pod nr tel. 12 282 14 65, wew. 26
Teoretycznie, niestety nie ma możliwości rezerwacji biletów, trzeba się pofatygować osobiście...
Pozdrawiam noworocznie;-)

Majka 

Wysłany: 10 Sty 2012 09:15   

Właściwie nie ma już co się fatygować – biletów brak!

Majka 

Wysłany: 28 Sty 2012 11:34   

Galeria w Pałacu Vauxhall z pewnością nie należy do typowych sal koncertowych, jednak nie w każdym miejscu udaje się stworzyć tak niepowtarzalną atmosferę, o co w tym przypadku organizatorzy naprawdę zadbali. Salę zapełniły rzędy ciasno ustawionych krzeseł, na których mogła zasiąść około setka widzów. Do tego trzeba dorzucić ze dwa tuziny aniołów, którzy skądś sobie zlecieli posłuchać głosu płynącego ze sceny (w Galerii odbywał się właśnie wernisaż wystawy zatytułowanej „Zlecieli Anieli”). To nic, że scena była tak mała, że ledwo zmieścił się na niej pianista, mikrofon i Edyta Geppert, kiedy zgasło światło i zabrzmiały pierwsze piosenki każdy mógł poczuć się co najmniej jak bywalec słynnej Carnegie Hall. Było pięknie, nostalgicznie, chwilami lekko i żartobliwie, nie brakowało chwil kiedy wzruszenie ściskało za gardło. W recitalu pojawiły się dwie nowe piosenki „Jak to jest z moim śpiewaniem” i zupełna dla mnie nowość (nie znam tytułu) czyli recepta na zachowanie młodości, urody i dobrej kondycji, a wszystko to poprzedzone zabawnym monologiem Pana Piotra, dotyczącym kontaktów Artystki z dziennikarzami. Nie podejmuję się opisu szczegółów, to po prostu trzeba samemu usłyszeć i zobaczyć. Atmosfera na przekór panującej za oknem aurze była gorąca, publiczność na koniec nie szczędziła braw jakby podpisując się pod słowami burmistrza, który wręczając kwiaty podziękował Pani Edycie za „przychylenie artystycznego nieba”. A mi po koncercie pozostała taka cicha nadzieja, że „Pamiętaj o mnie” ukaże się na którymś kolejnym krążku – to zbyt piękna piosenka by o niej zapomnieć!

Prawie dokładnie 20 lat temu byłam na moim pierwszym koncercie Edyty Geppert w bardzo podobnej kameralnej scenerii sądeckiej willi „Marya”. Z tamtego recitalu pozostały do dziś, o ile dobrze pamiętam trzy piosenki: „Chodź i zawrzyj chatę”, „Zamiast” i „Kocham cię życie”, ale mimo upływu czasu, zmiany repertuaru emocje związane z wczorajszym koncertem były równie silne co kiedyś. Żal tylko, że na scenie nie pojawił się jak wtedy przed laty niezapomniany Henryk Alber...

Pozdrawiam Majka

PS. Dziękuję przemiłej Pani z CKiS w Krzeszowicach, jeśli przypadkiem przeczyta ten wpis to na pewno będzie wiedzieć za co :)

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 29 Sty 2012 07:40   

Dziękuję Pani Majko za relację z koncertu. Tak zachodzę w głowę, co to za tajemnicza piosenka, której Pani nie rozpoznała. A „Pamiętaj o mnie” uwielbiam. Przepiękna melodia, polski tekst plus interpretacja Edyty Geppert czynią z niej wspaniały moment w każdym recitalu.
    A że stukam w forumowe klawisze po raz pierwszy w tym roku, to wszystkich gorąco pozdrawiam i grzańca na kuchence wyłączam. Trza się rozgrzać bo zimno jak w Grenlandii. Capsloki i shifty pozamarzały.

Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 29 Sty 2012 11:04   

Panie Gabrielu, rzeczywiście od nowego roku goszczą w recitalu dwie piosenki. Prawdziwa niespodzianka, gdy usłyszałam po raz pierwszy ten "zestaw" w Piotrkowie Tryb. słuchałam z otwarta buzią ;-) )) Utwory są sprytnie wplecione i pełnią funkcję odpowiedzi na zadawane przez P. Piotra pytania. Pani Edyta wyjątkowo stara się wyjaśnić "jak to jest z tym Jej śpiewaniem". Ale mimo najszczerszych chęci i tak Jej wysiłek spełza na niczym... Pan Piotr nadal nie ma pojęcia. Zresztą tego, przecież nie da się wytłumaczyć! Od lat filozofowie i naukowcy z każdej dziedziny prowadzą badania w tym temacie. Na próżno szukają jakichkolwiek wskazówek, by wyjaśnić Tenże Fenomen. To magia! Czary!
Odpowiedź na drugie pytanie jest już całą demonstracją! I to po prostu trzeba zobaczyć, żadne opisy nie oddadzą jej charakteru.
-No, wreszcie się dowiem! - myślę sobie, gdy pada to intymne pytanie gnębiące mnie od lat. Już mam sięgać po pióro, kartkę, by notować tajemnicę urody i świetnej formy P. Edyty. Recepta okazuje się bardzo prosta! Wystarczy zaczerpnąć wiedzy z "Poradnika Młodego Zielarza"! Że też na to wcześniej nie wpadłam, psia kostka. Utwór pochodzący z Akademii Pana Kleksa to spore zaskoczenie, ale jakie miłe!

Pozdrrrówki spod kocyka brrr :-) ))
P.

Majka 

Wysłany: 30 Sty 2012 01:16   

Dziękuję Paulka za podpowiedź :) chwilę poszperałam i sprawa nowej piosenki się wyjaśniła.

Naprawdę bardzo fajnie zostało to wymyślone. Z takich 2-ch zabawnych pioseneczek Pani Edyta - z niewielką pomocą „swojego osobistego Personelu” zrobiła prawdziwy spektakl. Jestem przekonana, że ten „zestaw” na dłużej pozostanie w recitalu i każdy chętny będzie miał okazję obejrzeć. Trochę tylko szkoda, że Higgińszczak gdzieś się zawieruszył (pewnikiem utknął w jakiejś zaspie) ale cóż, gdyby były wszystkie piosenki, których miałam ochotę posłuchać, to Pani Edyta musiałaby śpiewać co najmniej do rana :) )

Odpowiedz do tematu