Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Piosenki najbardziej lubiane i te trochę mniej...
Autor Wiadomość
Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 28 Kwi 2007 03:07   

O, Paulka! Ja się do Ciebie przyłączam! To, co na płycie przemawia do mnie bardzo, w ogóle to wyjątkowa dla mnie płyta, i jedna z tych, do których wracam najczęściej. I czasem tak się zastanawiam, jak brzmiałyby te utwory ze "Śpiewajmy" na żywo (a zwłaszcza te, które wymieniłaś), i co by ze mną zrobiły, skoro te studyjne wersje tak na mnie działają...... aż się boję ;)

Gwiazdka

Wysłany: 28 Kwi 2007 04:10   

O, to nas jest więcej...
Niestety nigdy na zywo nie słyszalam "To nic, że to sen"... Znam wykonania zarejestrowane dawno temu przez telewizję - oj, bardzo przejmująco to brzmiało.
A pozostałe piosenki przez Was wymienione - na koncertach brzmiały niesamowicie!
"Śpiewajmy" rozpoczynała swego czasu recital, a "Pijmy" - na koncercie brzmiału zupełnie inaczej, niż na płycie, tak... pełniej! Zaczynało się cichutko, fortepian bardzo oszczędnie emanował dźwiękami w pierwszej zwrotce, rozśpiewywał się przy drugiej - Pani Edyte też dynamiczniej przechodziła do drugiej części, a już ostatnia zwrotka, to było uderzenie ściany krzyku i potężnych dźwięków, po czym - wszystko nagle cichło - i słowa "Choćby krtań nam rozerwał ten krzyk" już były wypowiadane spokojnym, zdecydowanym głosem - i znów zapadała przejmująca cisza, po chwili rozrywana brawami.
Zawsze wielkie wrażenie na koncertach robiła na mnie ta piosenka - i zupełnie nie miałabym nic przeciwko, by móc ją usłyszeć znów ;) bo to kolejna z Wielkich Ulubionych.

mesia_love 
'wierzę piosence...'

Wysłany: 28 Kwi 2007 04:20   

Dla mnie piosenka "Pijmy" też ma ogromne znaczenie.. Zwłaszcza fraza "świat umiera za oknami a my gramy ostatnią z ról.." Gdybym usłyszała ją na żywo.. nie odpowiadam za siebie, jeśli to by sie spełniło...

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 28 Kwi 2007 05:10   

Uuuuuuu, to teraz się czuję niemal tak, jakbym słyszała! I chyba słusznie się obawiam, co mogłoby być ze mną po wysłuchaniu tego utworu na żywo.... Skoro mnie już ciarki przechodzą....
Dzięki Gwiazdka!!!!

mesia_love 
'wierzę piosence...'

Wysłany: 29 Kwi 2007 11:35   

Pamiętam, ze kiedyś słuchałam piosenki "POESIE" nie pamiętam nawet melodii, a z tekstu też nie wiele rozumiem.. Wiem tylko, że była piękna bo zapisałam sobie w pamiętniku, że kierowała mną i moimi emocjami..
Starość nie radość, a skleroza nie boli... :(

mesia_love 
'wierzę piosence...'

Wysłany: 29 Kwi 2007 11:43   

Jak śmiesznie się czyta pamiętniki sprzed lat, a dokładnie z 2002 roku :) jej.. ja miałam wtedy 14 lat? hiii
Ale już wtedy byłam Z A C H W Y C O N A naszą Panią !! (Mam niebieskie na białym napisane)

mesia_love 
'wierzę piosence...'

Wysłany: 29 Kwi 2007 11:53   

no nieeee ! Jak ja mogłam nie pamiętać POESIE? Czuję się teraz "jak mrówka. gdy czyjś but tratuje jej mrowisko"...
POESIE jest dzis moim numerem jeden! Popłakałam się no, poprostu popłakałam..
Czy ja nigdy z tego nie wyrosnę? :)

Melisssa 
...nie przypadkiem...

Wysłany: 30 Kwi 2007 09:28   

Mesiu ja bym nigdy nie chciała wyrastać z takich wzruszeń i takich łez....:)

Gwiazdka

Wysłany: 30 Kwi 2007 10:06   

mesia_love napisał/a:
Pamiętam, ze kiedyś słuchałam piosenki "POESIE" nie pamiętam nawet melodii, a z tekstu też nie wiele rozumiem.. Wiem tylko, że była piękna

Ta piosenka jest dostępna na płycie analogowej "Och życie kocham cię nad życie", można ją kupić czasami na Allegro za naprawdę małe pieniądze; przeszkodą może być brak gramofonu, ale... niektórzy znajomi na pewno posiadają jeszcze takie archaiczne sprzęty... Nawet niektórzy znajomi stąd, chwalili się ;)
Nie ma to jak trzask płyty analogowej, nawet w erze mp3 playerów :)
...
Pozdrawiam :)

Kayo 
Kocham Cę Życie

Wysłany: 30 Kwi 2007 08:05   

Dobra. Dziś moim nr 1 jest piosenka "To nic, ze to sen" To jeden z tych utworów, które traktuję jako wyraz buntu. I jeszcze "Jestem więc myslę". Z tej piosenki mój ulubiony tekst: "umiakowanie jestem szczęśliwa". Kiedyś mówiłam o tej piosence - moja wizytówka.
Poza tym płyta "Śpiewajmy" była pierwszą płytą jaką udało mi się kupić, od razu mnie zachwyciła i tak trzyma do dziś.

mesia_love 
'wierzę piosence...'

Wysłany: 02 Maj 2007 07:52   

Dziś znów słucham smutnych piosenek.. One są chyba najbliższe mojemu sercu..
A jeśli chodzi o magiczną dziesiątkę to na dzisiejszy dzień są to:
1) Zamiast
2) Pocieszanka
3) Poesie
4) Znowu jestem sama
5) Czy pamiętasz..
6) Kamień i mgła
7) Poeci
8 ) Wdowia piosenka
9) Punkt zwrotny
10) By

Wszystkie te utwory traktuję prawie tak samo, prawie to samo do nich czuję i prawie tak samo na mnie działają.. One są moim numerem jeden..

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 02 Maj 2007 08:00   

A to dzisiaj ja szukam natchnienia w płycie "Śpiewajmy". O ile się nie mylę, to już 4 raz jej słucham, a na tych 4 się nie skończy...

mesia_love 
'wierzę piosence...'

Wysłany: 02 Maj 2007 08:12   

ja tez Martusia, ja też..

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 02 Maj 2007 08:19   

Czyli moja playlista na dziś wygląda tak:
1. Piosenka o Bośni
2. Pijmy
3. Jutro, zawsze będzie jutro
4. Największy teatr świata
5. To nic, że to sen
6. Przepraszam, że żyję
7. Lukrezia Borgia
8. Śpiewajmy
9. Ballada
10. Opuszczona
11. Wyjaśnienie
12. Jestem, więc myślę
13. By ze szczególnym uwzględnieniem tego utworu... za każdym przesłuchaniem płytki zapętlam sobie ten utwór na parę wykonań...................................................

Mesia, to już jest nas całe dwie, które By luuuuubią! :) :) :)

mesia_love 
'wierzę piosence...'

Wysłany: 02 Maj 2007 08:22   

Bo 'BY' to słowa sprawdzone.. No bo czy to nie jest prawda, że "przyzwyczajamy się do siebie.."??

Cieszę się, że jest nas dwie.. ale z 'ZAMIAST' to chyba wciąż jestem singlem..

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 02 Maj 2007 08:26   

No, tak całkiem, całkiem singlem to może nie... to wykonanie z "40-lecia pod Egidą" było piękne!

mesia_love 
'wierzę piosence...'

Wysłany: 02 Maj 2007 08:41   

oj było piękne.. jak dobrze ze zdążyłam.. i akurat na naszą Panią!! To było chyba po prostu przeznaczenie..

Oskar 

Wysłany: 04 Maj 2007 01:36   

Ja rozumiem, że kilka utworów, które w tym temacie powoli odchodzą w zapomnienie, zostało polubione dzięki Kroke? Poprzednia wersja "największego teatru świata" była... trochę nieciekawa. Podobnie jak "Antygona. A jednak coś mnie ciągnie do niektórych starszych piosenek. Ja te nowsze chętnie słucham, bo są fajnie zaaranżowane. Niestety, nie mamy archaicznego sprzętu, nie mogę odsłuchać i polubić powyżej wymienionych piosenek... A może się nadarzy jeszcze okazja?

Melisssa 
...nie przypadkiem...

Wysłany: 04 Maj 2007 01:33   

Wczoraj do snu ukołysała mnie "Wdowia piosenka"...przyznam szczerze, że troszkę zapomniana przeze mnie...ale znów jest ze mną blisko....

mesia_love 
'wierzę piosence...'

Wysłany: 04 Maj 2007 09:43   

Melisssko! Pewnie mi nie uwierzysz, ale ja też, dokładnie wczoraj znów słuchałam wdowiej piosenki po prawie półtorarocznej przerwie.. Ale znowu "to mój debiut był"... Dla takich chwil właśnie wiem po co żyję.. DZIĘKUJĘ PANI EDYTKO,I NA PEWNO NIE TYLKO JA :)

Odpowiedz do tematu