Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Piosenki najbardziej lubiane i te trochę mniej...
Autor Wiadomość
Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 26 Kwi 2007 10:09   

Zamarłam, gdy usłyszałam "Już nigdy"! Przepiękna piosenka, jeszcze piękniej wykonana. Szkoda, że nie jest włączona do recitalu.

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 26 Kwi 2007 10:35   

Kinia napisał/a:
Gwiazdka napisał/a:
Więc - siedzę cicho, tak jak Marta mam przerwę w koncercie i staram się po sobie nie pokazywać, że doczekać się nie mogę "Z duszą na ramieniu"

Jak to miło wiedzieć, że nie jestem odosobniona ;)

To już jest nas 3? Jakoś, nawet nie to, żeby mi się specjalnie "Zamiast" nie podobała, po prostu nie przekonuje mnie ;) I raz, że z utęsknieniem czekam na "Z dusza na ramieniu", a dwa, że wtedy brzęczy mi w głowie "Nie, nie żałuję"...

PS Dzień dobry Wszystkim ;) ta edycja postów, to jednak baardzo się przydaje!

Melisssa 
...nie przypadkiem...

Wysłany: 26 Kwi 2007 10:47   

Zgodzę się z Tobą Gosiu całkowicie....wystarczy krótka przerwa, by piosenka znów zakreciła się w sercu na nowo....:)

Gwiazdka

Wysłany: 26 Kwi 2007 10:51   

Marta (Nemo) napisał/a:
nie to, żeby mi się specjalnie "Zamiast" nie podobała, po prostu nie przekonuje mnie

Bardzo ładnie ujęte... Ja jednak nie będę tu popadać w nadszczerość i nie chcąc ranić niczyich uczuć - nie powiem, dlaczego mnie ten utwór... nie przekonuje.

Podobnie rzzecz się ma do "Pocieszanki" - z jednej strony nieodłącznie od dłuższego czasu kojarzy się z rozpoczęciem recitalu, więc, powinna wzbudzać jak najbardziej pozytywne odczucia, ale... tak nie jest... Hmmm... bardziej do mnie trafiało rozpoczynanie koncertu słowami "Nie pytaj mnie o drogę, ja jestem nietutejsza...", albo "Nie wiem, co prawdą jest, co złudzeniem..." i najbardziej - "Śpiewajmy o tym, co jest życia prozą, o tym co sercu jest bliskie i drogie..."
Nie ma więc jak "Aide Jano" !!! i - "Tyle było powitań i rozstań..." na początek!!!!

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 26 Kwi 2007 12:19   

"Z duszą na ramieniu"? Od zawsze i coraz bardziej piękna piosenka!!!

Melisssa 
...nie przypadkiem...

Wysłany: 26 Kwi 2007 12:48   

Kiedy słuchałam "Z duszą na ramieniu" z płytki to przemawiała do mnie znacznie mniej, aniżeli w momencie, w którym usłyszałam ją pierwszy raz na koncercie...te cudne dźwięki pianina....

Oskar 

Wysłany: 26 Kwi 2007 02:09   

No, nie przepadam za "Gdy jedna łza", to takie... dołujące. Za to lubię resztę z płyty "Śpiewam życie" plus "Chwalcie potęgę pieniądza", "Tak jak malował pan Chagall", a bez Kroke: "Cień księżyca", "To się nie sprzeda Pani Geppert", "Jaka róża taki cierń" i "Och życie...". Jeśli chodzi o wykonania z K. Herdzinem, to preferuję "Hej człowieku" i "Ciałko".

Super pomysł na temat! :!:

Nie wierzę, ale piszę :mrgreen:

Kayo 
Kocham Cę Życie

Wysłany: 26 Kwi 2007 05:29   

Gratuluję pomysłu z tematem!
Usiłuję wymyślić swoją dziesiątkę, ale... Jest problem, zbyt wiele pięknych piosenek do wyboru. Zgodzę się z Gwiazdką, że nawet Międzynarodówka w wykonaniu Pani Edyty to byłby hit. Ale zastanówmy sie...
moja 10 :
1. To nic, że to sen
2. Jestem, więc myślę
3. Meshuge
4. Śpiewam życie
5. Nadzieja
6. Emilii mojej matce
7. Największy teatr świata
8. Ciałko
9. Na Krakowskim, czy Nohant
10. Wyjaśnienie
Chcę zaznaczyć, że celowo minęłam hity - "Zamiast", "Nie załuję", "Kocham Cie Życie", by dać szansę innym utworom. Nie wiem jak mocna jest ta dziesiątka, bo pewnie niedługo ranking sie zmieni...

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 26 Kwi 2007 06:50   

Przyznam, że troszeczkę "inna" jest ta ostatnia dziesiątka :wink: !
Ale to dobrze, bardzo dobrze! Każda z piosenek Pani Edyty jest potrzebna, różne są okresy ich powstawania,poznawania, okoliczności, wspomnienia. A każdy koncert powinien chyba trwać ze 3 godziny! :wink:

Gwiazdka

Wysłany: 26 Kwi 2007 07:25   

Wiecie co? A ja odpaliłam przed chwilą piosenki z drugiej płyty analogowej - i tam przecież są perełki! Ta "Poesie"... Wspominane przez Gosię "A gdy uznamy...", czy "Sauve-toi..." Cuda!
Mniej mi pasuje na koniec "Mój człowiek", bo poprzednia, "A gdy uznamy..." wprowadza w taki podniosły stan, a ta następna - w stylu bardziej "na luzie" z tego nieba ściąga na ziemię, ale... widać taki był zamysł twórców, więc ... niech będzie i tak. Nic nie mam do tej piosenki, tylko.. nie w tej kolejności!

Ale się fajnie wątek rozwija...

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 26 Kwi 2007 07:46   

Chciałam dodać jeszcze o utworach takich na specjalne okoliczności, takich niekoncertowych...
Wspomnę o "Papa mobile", utworze radosnym, takim, który przywraca ochotę życia, wiarę, pogodę ducha... Niestety, od wielu lat nie słyszałam go w radiu, a szkoda, wielka szkoda...

mesia_love 
'wierzę piosence...'

Wysłany: 26 Kwi 2007 09:21   

No cóż..
Zakochałam się w "NIE, NIE ŻAŁUJĘ" i nie żałuję.. Ta pieśń spowodowała,że umiałam się podnieść po upadku. W Pani widziałam Anioła, który dodaje sił..
Kiedy jednak poznałam więcej twórczości Pani zrozumiałam że "nie, nie żałuję" było tylko wstępem.
Usłyszałam ZAMIAST dla mnie to mój apel, mój hymn, moja święta modlitwa. Za każdym razem ciśnie łzy do oczu.. Łzy żalu, łzy współczucia, łzy podzięki....
Na moim pierwszym koncercie poruszyła mnie aż do granic "KAMIEŃ I MGŁA", tak ze po powrocie do domu przez tydzień powtarzałam ją w kółko..
A kiedy są chwile, gdy łzy są bardzo, bardzo ciężkie włączam sobie "ZNOWU JESTEM SAMA" i łzy stają się leciutkie..
I to są właśnie najpiękniejsze piosenki.. Bo wyrażają to co czuję, to co los robi z moim życiem..

nawet teraz mam ochotę posiedzieć w ciemności.. Tylko ja i Pani.. bo "kiedy byłam mała, tak lubiłam biec przez las.."

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 26 Kwi 2007 11:36   

Heh.... a ja jeszcze ciągle nie wymyśliłam swojej "top 10" i coś czuję, że w ogóle mi się nie uda ;) z "top 10" zrobi się "top 100"
O, przypomniałyście mi Dziewczyny o tej płycie "Kocham Cię życie". Od niej wszystko się zaczęło! Chyba trochę teraz o niej zapomniałam i błąd.... Masz rację, Gwiazdka. "Mój człowiek" bardzo mi się podoba, lubię te piosenkę, ale fakt, troszeczkę mi odskakuje nastrojowo od reszty ;)
To "Sopockie bolero", "Nocny dyżur"!

Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 27 Kwi 2007 12:46   

Moja lista będzie TOP-20 i jest taka, mimo że wszystkie piosenki lubię, ale poniższe szczególnie wyróżniam:
1. "Zamiast"
2. "Och, życie kocham cię nad życie"
3. "Jaka róża, taki cierń"
4. "To nic, że to sen"
5. "Największy teatr świata"
6. "Chwalcie potęgę pieniądza"
7. "Nie, nie żałuję"
8. "Miłość"
9. "Niewysłowiona"
10. "Tak, jak malował pan Chagall"
11. "Śpiewka o pękniętym sercu"
12. "Jutro zagram"
13. "Piosenka dawnych kochanków"
14. "Cyganeria"
15. "Mon appel a l'Amour"
16. "Przepraszam, że żyję"
17. "Lukrezia Borgia"
18. "Nie wrócę na Itakę"
19. "Polskie życie"
20. "Tak to jest".

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 27 Kwi 2007 12:45   

A ja mam jeszcze jeden pomysł. Skoro kilka dawnych utworów jak "Antygona" czy "Najwiekszy teatr świata" z Kroke są rewelacyjne, to które jeszcze utwory Pani Edyty fajnie mogłyby zabrzmieć z tym zespołem?

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 27 Kwi 2007 12:55   

No właśnie chyba tej piosenki szukałam! Oj, tak!!

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 27 Kwi 2007 01:43   

Skoro z Kroke tak pięknie brzmi "Największy teatr świata", który mnie wcześniej nie zachwycał, to ciekawa jestem może... "Zawitaj do nas właściwy wietrze", "Czekaj no, Higgińszczaku" (chociaż ten utwór baaardzo lubię!) i "Znowu jestem sama":))

Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 27 Kwi 2007 01:44   

Myślę, że interesująco mogłaby brzmieć w nowej aranżacji piosenka „Leon-kameleon”. Fajnie byłoby, gdyby ona też została reaktywowana.

Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 27 Kwi 2007 01:53   

Jeszcze "Lukrezja borgia"!! Bardzo lubię tę piosenkę, ale chciałabym usłyszeć ją w nowej aranżacji :)

Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 28 Kwi 2007 11:20   

CHciałabym usłyszeć na żywo "Pijmy", "Śpiewajmy", "To nic, że to sen" i "Przepraszam, że żyję". Niekoniecznie w nowej aranżacji. Te piosenki są mi bardzo bliskie i lubię do nich wracać.

Odpowiedz do tematu