Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Piosenki najbardziej lubiane i te trochę mniej...
Autor Wiadomość
Gwiazdka

Wysłany: 25 Kwi 2007 09:59   Piosenki najbardziej lubiane i te trochę mniej...

Tak się ładnie rozwinął wątek o "Nie żałuję", aż przeszedł płynnie w tematykę innych piosenek, to może trochę zmienić "nurt bieżący" na po prostu - które piosenki Wam są najbliższe, a które... no, trafiają w duszę trochę słabiej...
Ja tak kocham głos Pani Edyty, że w Jej wykonaniu nawet "Międzynarodówki" mogłabym słuchać godzinami - mam sentyment do każdej piosenki, którą zaśpiewa, ale jak każdy, mam swoje preferencje i są piosenki, które do mnie słabiej przemawiają i do których rzadziej wracam. Mało ich jest. Ale takim ... mniej lubianym utworem dla mnie jest "Zamiast". I... "Pocieszanka"... Nie wnikam w przyczyny - tak jest i już. Ale wiem, że są ludzie, którzy dla piosenki "Zamiast" przychodzą na koncerty, więc - szanuję to.
A ulubionych piosenek mam cała masę - bardzo się cieszę, że wróciła "Antygona" - z lat 80 wskoczyła na najnowszą płytę, kiedyś mój bardzo ukochany utwór. W ogóle ta płyta "Spiewam życie" składa się z samych ulubionych piosenek (mniej tylko lubię "Wagony łez", ale może z czasem i to się zmieni). Ze staroci kocham "Jaka róża..." - już pisałam kiedyś, że mi dzieciństwo przypomina - i to jest pierwszy utwór, z którym kojarzę Panią Edytę. I cieszę się, ze teraz mogę go słuchać na żywo! Piękne były piosenki "Mon appel a'lamour", "Quien", oczywiście "Polskie życie"...
Co jeszcze????
Ostatnio zmieniony przez Gwiazdka 26 Kwi 2007 09:40, w całości zmieniany 1 raz  

Kinia 

Wysłany: 25 Kwi 2007 10:25   

Gwiazdka, świetny temat - dzięki!

Zgadza się, lubianych piosenek jest cała masa i strasznie trudno wybrać te naj, ale gdyby tak ograniczyć wybór do, powiedzmy, 10, to moja lista przedstawiałaby się tak:

Polskie życie
Pamiętaj o mnie
Poeci
Mon appel...
Landrynki
Wolność
Sopockie bolero
Jak to dobrze, że to tak
Sen o życiu
Zaśpiewaj mi piosenkę

Nie wspominam oczywiście o utworach z Kroke, bo tam oczywiście same cuda :)

A te mniej lubiane? No cóż, chyba nie jest wielką tajemnicą, że poza "By" trudno będzie mi cokolwiek wskazać...

Gwiazdka

Wysłany: 25 Kwi 2007 10:39   

Oj tak!! "Pamiętaj o mnie" ! Też reaktywowana piosenka, "Childhood Native" z nowym tekstem - takie powroty po latach to jak widać dobry pomysł :)
I zapomniałam o absolutnym hicie - "Chwalcie potęgę..." - zawsze mi się ciśnie na usta - ...głosu Edyty Geppert :)

A dawno, dawno temu, nie znosiłam piosenki "TWoje gładkie "eł" - nie wiedziałam najpierw, kto to spiewa i wielkim zaskoczeniem było, jak się dowiedziałam, kto... Jeszcze wówczas funkcjonowało inne nagranie tej piosenki.
Teraz już emocje ostygły i... już nie przerzucam płytki na następny utwór.

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 25 Kwi 2007 10:50   

Ech............ Dziesiątkę to nie wiem,czy potrafiłabym wybrać... ale do dawna, dawna mam takie 3 utwory, do których mam największy sentyment i są dla mnie najważniejsze "Nie, nie żałuję", "Polskie życie" i "Wolność", kolejność przypadkowa, bo wszystkie są dla mnie tak samo ważne.

A kiedyś jakoś nie przepadałam za "Bezkrólewiem", dopóki nie usłyszałam na żywo, wtedy mnie powaliło.
A, i wielką tajemnicą nie jest, że przy "To się nie sprzeda..." w czasie recitalu mam czas na małą przerwę. Ten utworek podobał mi się, ale jakoś po kilkunastu przesłuchaniach już się "przejadł".

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 25 Kwi 2007 10:51   

Mnie Pani Edyta może na wstępie recitali pocieszać "Moim królestwem" :wink: i będę w pełni usatysfakcjonowana!
Darzę wielką sympatią stare szlagiery, rozumiem, że są ważnym punktem recitali, sama do tej pory kocham "Życie", "Zamiast" i "Jaka róża, taki cierń", od tego przecież wszystko się zaczęło...
Trudno więc, żeby się nie pojawiały, aczkolwiek dla mnie te półtorej godziny to tak niewiele, a tyle utworów pozostaje w zasięgu marzeń...
Do moich ulubionych od zawsze należy „Nocny dyżur”, „A gdy uznamy, że to już”, „To nic, ze to sen”, „Śpij, bajki śnij” czy „Więc nie dziw się”.
I tak jak kiedyś nie przemawiał do mnie „Najwiekszy teatr świata”, tak teraz go uwielbiam!! Może kiedyś i „By...” do mnie trafi??
Żałuję, że w tej chwili nie ma "Landrynek" i cieszę się, gdy słyszę od czasu do czasu "Polskie życie". I że powróciła „Antygona”!
I nie wyobrażam sobie za bardzo, by zniknęło moje ukochane "Więc nie dziw się"!!! Poza tym strzałem w dziesiatkę jest „Miłość”, „Pamietaj o mnie” czy “Niewysłowiona”.
I chciałabym kiedyś, chociaż raz jeszcze usłyszeć "na żywo" prześliczne "Niebo", "Tak to jest", "Cyganerię", "Piosenkę dawnych kochanków"...
A że recital to nie koncert życzeń – doskonale o tym wiem, więc oczekiwań nie mam, jedynie skromne marzenia... :wink: A że "trzeba marzyć i się nie bać..." wiem!

Melisssa 
...nie przypadkiem...

Wysłany: 25 Kwi 2007 10:52   

Pójdę Kiniu Twoim śladem i pominę utwory z KROKE z tego samego powodu....:)

Pominę również "Zamiast"...bo ono jest hmmm...z innych powodów dla mnie ważne....

Piosenką dla mnie NAJ jest "Pamiętaj o mnie"...następnie "Z duszą na ramieniu"...wykonanie
koncertowe...:)...."Polskie życie"..."Miłość"...."Poeci..."...."Landrynki"...

Piosenki mniej lubiane....?Czyzby "By"....?

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 25 Kwi 2007 11:01   

To jestem czarną owcą w Rodzinie? ;) Kocham "By"................. ten cudowny saksofon Henryka Miśkiewicza (na "Śpiewajmy"), ta muzyka, melodia, która płynie sama i ten idealnie harmonizujący się z tym głos Pani Edyty...... i tekst, smutny bardzo, ale taki piękny!

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 25 Kwi 2007 11:10   

A ja jeszcze dodam, ze uwielbiam "Wolność" i "Władzę", jakoś tak kojarzą mi się ze składankami i koncertami plenerowymi Pani Edyty...
I... "Hen, gdzieś na serca dnie" cuuudo!

Mniej lubię "Cyrk"...:))

Gwiazdka

Wysłany: 25 Kwi 2007 11:10   

A te preferencje to też się zmieniają... Jeszcze dwa miesiące temu nie lubiłam "Kamień i mgła". Ale w Kielcach Krzyś tak pięęęęknie zagrał na klawiszach, że ta piosenka wreszcie do mnie przemówiła - i zrozumiałam, co macie na myśli, zachwycając się nią. Teraz z każdym koncertem podoba mi się trochę bardziej... i bardziej...

Gwiazdka

Wysłany: 25 Kwi 2007 11:12   

Gosia napisał/a:
I... "Hen, gdzieś na serca dnie" cuuudo!

Oj taaaakkkk!!!! Taka szkoda, że poszła w zapomnienie...

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 25 Kwi 2007 11:22   

A ja jeszcze muszę wspomnieć "Alfonsinę"! Wielka szkoda, że nie ma jej w recitalu...

Gwiazdka

Wysłany: 25 Kwi 2007 11:27   

Więc idąc tym tropem - przepięęęękny utwór "Avec le Temps"!! W recitalu w początkach lat 90 - i potem cisza... Kiedyś bardzo często wracałam do tej piosenki, szkoda, że nie została nigdzie wydana, podobnie jak wspomniane wcześniej "Quien"... A to takie cudeńka!!! Chwytające za serce, duszę... wszystko!

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 25 Kwi 2007 11:35   

A starsi Fani zapewne pamietają też koncertowego "Leona-Kameleona"! To był dopiero występ Pani Edyty! Te podrygi, miny, ech... Miło wrócić do wspomnień...

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 25 Kwi 2007 11:41   

Tak, ja sie jeszcze zdążyłam załapać na "Leona-kameleona" na żywo ;) znałam już tę piosenkę wcześniej, a do tej pory pamiętam szmer zdziwienia publiczności i lekki szok... ale to było genialne!!
A, jakoś tak, w związku z "Leonem", to przypomniała mi się jeszcze inna piosenka, którą Pani Edycie zdarzało się rapować "Co każda kobieta wiedzieć powinna...", kolejne cudo recitalowe!

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 25 Kwi 2007 11:48   

Zgadza się, a "Co każda kobieta wiedzieć powinna" to ulubiona piosenka mojego męża hi hi :wink:

Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 26 Kwi 2007 12:14   

Gwiazdka napisał/a:
Oj taaaakkkk!!!! Taka szkoda, że poszła w zapomnienie...

Nie poszła Gwiazdko, nie poszła! Takie piosenki jak „Hen na serca dnie”, „Niebo”, „Tak to jest”, „Piosenka dawnych kochanków”, mimo, że tak dawno śpiewane dla mnie są nowością. Teksty ich wielokrotnie czytałam na stronie, nie znałam melodii. Starałam się, próbowałam wyobrazić sobie jak mogły brzmieć w wykonaniu Pani Edyty. Te piosenki są mi bardzo drogie i marzy mi się, że kiedyś je usłyszę na żywo.
Piosenki „Kamień i mgła”, „Z duszą na ramieniu”, „Pamiętaj o mnie” są dla mnie szczególnie ważne. Nie chcę być tutaj, gdy nie ma na horyzoncie żadnego koncertu… Tęsknota nie zastąpi dotyku… Żeby móc znów przenieść się do świata pełnego znaczeń, kształtów, barw. Szkoda, że nikt nie powiedział mi, że zostać tam nie można dłużej niż przez chwilę. Przez ten tydzień czułam, że życie rwie na strzępy sieć moich marzeń, ale złoty cień Pani Edyty stoi przy mnie, mówiąc: nie jest źle, jeszcze nie, jeszcze nie dziś, nie o tej porze… Nie raz muszę sobie powtarzać: nie jest źle, ale jest Pani Edyta- moje światło w tunelu. I tylko „z gorącym przesłaniem-od zawsze tym samym-pamiętaj o mnie!”
„Filozofia małżeńska” świetny, pełen humoru przepis na udane małżeństwo , dobra rada na przyszłość. Wspaniale zaśpiewana.
Łza w oku kręci mi się, gdy słyszę „Chackełe”… Ciarki przechodzą mi po plecach, gdy słyszę „Chwalcie potęgę pieniądza”. Kolejny mądry tekst, cudownie zaśpiewany, podobnie jak i „Władza”. Bardzo lubię „Cień księżyca”, „Niewysłowioną” (szczególnie zapadł mi w pamięci ten pyszczek u królika z BOK-u). Mogłabym tak wymieniać i wymieniać, prawie wszystkie teksty i piosenki mają dla mnie ogromne znaczenie, nie potrafię powiedzieć, który największe. Zależy od momentu, nastroju. Te piosenki towarzyszą mi na każdym etapie życia, nie wyobrażam sobie świata bez nich, bez świadomości, że Pani Edyta jest. To nieodłączny element mojego życia.
Piosenka „Zamiast” również jest mi bardzo droga, nieraz czułam się jak ta mrówka… a wykonanie? Łza w oku się kręci. Po prostu jest wykonywana bardzo często.
Jedyną piosenką, której nie słuchałam od dawna jest „Zawitaj do nas właściwy wietrze”. Mimo, że tekst jest mądry, a wykonanie cudne. Właśnie, warto sobie przypomnieć.
”Trzeba, trzeba śnić trzeba żyć ponad stan, trzeba
marzyć i się nie bać, choć rozsądek ci czasem
szepce, że się boi i że nie chce”
Wychodząc z tego założenia do zobaczenia wkrótce!!!

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 26 Kwi 2007 01:26   

Tak myślę i myślę.... i nie umiem wybrać, tych piosenek, które lubię bardzo, bardzo, bo ich jest tak wiele! A i tak mam zawężony zakres wyboru, bo wiele z tych piosenek, które wymieniły Dziewczyny nie słyszałam "na żywo" nigdy.

Może tak, piosenki, bez których teraz nie wyobrażam sobie recitalu? "MIŁOŚĆ", 'Idź swoją drogą", "Pamiętaj o mnie", "Z duszą na ramieniu", "Hej, człowieku chodź!", "Kocham Cię życie" i ostatni bis-każdy utwór, który nam Pani Edyta podaruje! I utwory kabaretowe, rzecz jasna!
A najmniej to bym chyba tęskniła za "Cieniem księżyca", ale zdaje się, że znów jestem w mniejszości ;)

Gwiazdka

Wysłany: 26 Kwi 2007 08:14   

Marta (Nemo) napisał/a:
A najmniej to bym chyba tęskniła za "Cieniem księżyca", ale zdaje się, że znów jestem w mniejszości

Na to wychodzi :) :) Ale o gustach nie ma co dyskutować, ani ich oceniać. Ja bym tęskniła... ;)
Natomiast bardzo cieszy mnie to, że potrafimy tutaj porozmawiać również o piosenkach mniej lubianych kulturalnie i bez zbędnych emocji, bez atakowania kogokolwiek; po prostu - na poziomie!

Ja bym sobie potrafiła na przykład wyobrazić recital bez "Zamiast" i wcale bym nie odczuła, że czegoś mi brakuje, ale... pamiętam, lata temu po jakimś koncercie Pani Edyty pojawiły się w prasie nagłówki - "Dlaczego nie zaśpiewała tej jednej piosenki???" Więc - siedzę cicho, tak jak Marta mam przerwę w koncercie i staram się po sobie nie pokazywać, że doczekać się nie mogę "Z duszą na ramieniu", które jest następne, a ukochane przeze mnie bardzo, bo mi się kojarzy nieodłącznie z moim pierwszym recitalem Pani Edyty, na którym miałam szczęście być.

Gwiazdka

Wysłany: 26 Kwi 2007 08:18   

"ZAMIAST" natomiast wyjątkowo baaardzo mi się podobało ostatnio, w Teatrze Polskim, na 40-leciu "Pod Egidą" - może dlatego, że to była jedyna piosenka Pani Edyty w ciągu wieczoru...
Może to jest też jakiś patent na polubienie "mniej lubianych"?

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 26 Kwi 2007 09:14   

Ja do "Zamiast" mam sentyment, gdyż po raz pierwszy na żywo wysłuchałam właśnie tej piosenki oraz "Och, życie..." na koncercie "Przeboje naszych pokoleń".
O, i ostatni w Teatrze Polskim. Wystarczy krótka przerwa i wówczas każdy utwór smakuje jak nowy!!

A z takich ostatnich, śpiewanych na specjalne okazje uwielbiam "Już nigdy" z koncertu M. Fogga! Przepiękny utwór, często do niego wracam i marzę, by usłyszeć na żywo w wykonaniu Pani Edyty!

Odpowiedz do tematu