Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wernisaż Zdjęć Domu Mody Caterina w Galerii Freta
Autor Wiadomość
Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 30 Wrz 2010 11:02   Wernisaż Zdjęć Domu Mody Caterina w Galerii Freta

Troszeczkę nieba w pochmurny, deszczowy dzień czyli wernisaż zdjęć Domu Mody Caterina.

Galeria Freta mieści się przy Rynku Nowego Miasta, odbywa się tutaj wiele koncertów i wystaw. Tego wieczoru mogliśmy podziwiać wernisaż zdjęć kolekcji jesienno-zimowej Domu Mody Caterina połaczony z akcją społeczną na rzecz Domu Artystów w Skolimowie. Ekskluzywne wnętrze, światła reflektorów, wszystko zapowiadało iście niezwykły wieczór. Zjechała na to wydarzenie cała „śmietanka towarzyska” m. in. Beata Tyszkiewicz, Magdalena Zawadzka i Joanna Szczepkowska. Wstępem do części artystycznej wieczoru była scenka aktorska. Następnie Grażyna Barszczewska odczytała satyry o tematyce damsko – męskiej. Wreszcie nadszedł czas na oczekiwany występ Gwiazdy wieczoru Edyty Geppert. Krzysztof Herdzin długim wstępem zaczarował salę, a w mojej głowie pojawiło się pytanie, który utwór otworzy dzisiejszy recital. Po chwili dostojnym krokiem weszła na scenę Pani Edyta i już wiedziałam – już wszyscy wiedzieli. Rozpoczęła (dla mnie) niezwykle: od piosenki „To się nie sprzeda”. Nie musiała podbijać serc słuchaczy wszak te już dawno znają i kochają Ją oraz Jej twórczość. Jakby na przekór melodii otrzymała gorący aplauz - "kokietka z Pani, Pani Geppert". I tak było po każdej piosence: wielkie owacje, krzyki, gwizdy. Każdy koncert jest niezwykły, specjalny, ale takiej Edyty Geppert jak wczoraj jeszcze nie widziałam. Gdy pytała „czy pamiętasz jak to było, gdy się w złoto obracało każde z marzeń” chyba każdy odpłynął w świat wspomnień i w niejednym oku zakręciła się łezka… Dalej pamięć o świecie pełnym życzliwych gwiazd. Gdy wyśpiewywała kolejno „Hej człowieku chodź”, „Gdzie ja byłam gdzie”, „Chwalcie potęgę pieniądza” unosiła nas wciąż dalej i dalej w swój świat bez „straganu z zabawkami”. Pani Edyta ma tę czarodziejską zdolność, że otwiera w duszy szkatułki, o których istnieniu niekiedy nie wiemy a niekiedy po prostu w szarej codzienności brakuje czasu na zajrzenie do nich. W tych puzderkach ze strachu przed zranieniem i brakiem zrozumienia zamykamy nasze emocje: bóle, smutki, ale i ogromne szczęścia. W tej niewielkiej Sali Galerii emocje wprost unosiły się w powietrzu uwolnione dzięki naszej Maestrze, nikt nie bał się okazać prawdziwych uczuć, a te sądząc po reakcjach publiczności były… pozytywne to zbyt błahe określenie. Pani Edyta przedstawiła swoich współpracowników Jerzego Szareckiego grającego na trąbce oraz „Człowieka, którego kocha” Krzysztofa Herdzina. „Za inna”, „Nic nie muszę”, „Sentymentu mgła” to kolejne punkty recitalu, ale czy ostatnie? Wręczenie kwiatów, fotoreporterzy szalejący pod sceną by uchwycić jakże wspaniałe a ulotne chwile. Nie, publika nie pozwoliłaby zejść ze sceny bez „Życia”. Ten hymn do życia jeszcze mocniej rozpalił nasze serca. Fotografowie rządkiem klęczeli porażeni mocą przesłania. Ten utwór zakończyłby recital… zakończyłby, gdyby nie rozegzaltowana publiczność. Piski, krzyki, oklaski proszące o jeszcze… Artyści nie szczędzili Swej Koleżance owacji i przyznam, że się nie spodziewałam, ale dopięli swego. Maestra, po krótkiej konsultacji z pianistą, zaśpiewała „Poetów”… Cała sala zamilkła zasłuchana wiedząc, że to już ostatnie nuty.
Koncert miał nieco skróconą formę, ale była to prawdziwa bomba o długotrwałej sile rażenia.

Organizatorom mającym zamiar zaprosić Panią Edytę, aby uświetniła swym występem podobną imprezę pozwolę sobie dać dobrą radę: nie róbcie tego - przy Niej zapomina się o całym świecie. Wernisaż? Caterina? Dom Mody? Jaka Caterina? Edyta Geppert!!! Tylko Ta Pani się liczy.
Ostatnio zmieniony przez Paulka162 01 Paź 2010 01:09, w całości zmieniany 5 razy  

Gwiazdka

Wysłany: 30 Wrz 2010 11:15   

Nasz piękny blond Anioł na scenie, w świetle reflektorów - smukła postać, od której oczu nie można oderwać - za to można tak do rana patrzeć, kiedy stoi na wprost; gdy "w źrenicach tego posłańca prosto z nieba istnienia smutek i marzenia blask..." , a wszystkie emocje tego świata zebrane są w kilku prostych tekstach, wyśpiewanych dokładnie tak, jak powinny być zinterpretowane: bez sztucznej egzaltacji i tanich efektów.
Po prostu - Edyta Geppert...
Jak to dobrze, że niebiosa nam Ją zesłały;-)))))
Nic dziwnego, że koleżeństwo z branży tak doceniło Jej występ. Akurat ONI wiedzą, jak mało kto, na czym prawdziwa SZTUKA polega.

A po koncercie nastąpił zmasowany atak dziennikarzy;-))) prawdziwy szturm! Jeden malutki akcencik był dziś rano w Radio Kolor (o ósmej rano, dosłownie jedno zdanko), a coś znacznie więcej - będzie wkrótce;-))) ale o tym powiadomię Was w odpowiednim czasie;-))

marta 
marta.grabowy

Wysłany: 01 Paź 2010 10:35   

no ja mam nadzieje ze powiadomienia będą, cudownie się czyta Wasze relacje, na chwile poczułam się jakbym sama tam była. Dziękuje.
A i zgadzam się jak najbardziej ze gdy jest p.Edyta Geppert nic więcej się nie liczy ,nie istnieje ,nie ma żadnego znaczenia,bo jest Anioł

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 02 Paź 2010 06:14   

Dziękuję za relacje. Pamiętam budynek Galerii Freta ze swoich pieszych wędrówek po rynkach Warszawy. Dobrze się stało że „Państwo Celebyryci” mogli popatrzeć i posłuchać Edyty Geppert w tym obiekcie, faktycznie nie zbyt dużym, ale za to bardziej przytulnym, dającym możliwości niemalże namacalnego zobaczenia Artystki przy „pracy”. Cóż można więcej dodać ponad to co napisałyście, a w księdze gości pod numerem 1082 napisała Pani Małgorzata Walewska: „Piękny głos artystki z klasą:) Pozdrawiam:). Spokojnie i pięknie, bezdyskusyjnie i dobitnie, i co bardzo ważne, kobieta o kobiecie.
Cóż, Pani Edyta załapała się do kilku kolejek, jak w Niebie rozdawano talenty: i głos , i kunszt aktorski, urodę i parę innych rzeczy, za które Ją podziwiam . Pewnie do innych okienek z umiejętnościami też miała numerek. Ale jak zobaczyła, że stoi tam Krzysztof Herdzin, pomyślała sobie: co się będę męczyła, jak Krzysztof tam stoi. Wiem, bo byłem i wszystko widziałem.
Pozdrawiam Gabriel.
Ostatnio zmieniony przez Paweł Gabriel 02 Paź 2010 07:44, w całości zmieniany 1 raz  

Gosia1230 

Wysłany: 02 Paź 2010 07:26   

Panie Gabrielu, jak ja lubię czytać Pana posty :-) )).
A relacje są oczywiście przecudne!!!
Bardzo za nie dziękuję ;-) )).

Oskar 

Wysłany: 08 Paź 2010 10:04   

Należy zachować czujność w sobotę 9 października i zwrócić uwagę na program "Się Kręci" w TV Polsat, być może będzie tam COŚ SPECJALNEGO :)
możliwe jednak, że materiał ukaże się w przyszłym tygodniu, trzeba polować...

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 09 Paź 2010 08:21   

Czy ktoś oglądał dziś? Działo się? Bo mnie nie było akurat w domu. Ogólnie, to okazało się, że wszystkie odcinki można obejrzeć w necie - tu, tyle że z pewnym opóźnieniem. Na dzisiejszy odcinek trzeba będzie pewnie jeszcze trochę poczekać.

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 09 Paź 2010 09:27   

Marta (Nemo) napisał/a:
Czy ktoś oglądał dziś? Działo się?

Nagrałem i oglądałem ten program. O Edycie Geppert na razie cichosza. Była za to cała gromada różnych cudaków i artystów z pierwszych stron kolorowych gazet, czyli to co mój prosty chłopski smak nie trawi. Ale dla Edyty Geppert ścierpię wszystko. Melisę już wypiłem, także wszystko ze mną OK.!. Z nadzieją czekam na odcinek za tydzień.
Pozdrawiam Gabriel.

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 10 Paź 2010 10:16   

O, czuwałeś! Dzięki za info :) w takim razie nadal trzeba polować.

Kayo 
Kocham Cę Życie

Wysłany: 13 Paź 2010 09:53   

Panie Gabrielu, zgadzam się w sprawie tych kolejek. Niebo chyba sprzyjało Pani Edycie, bo rzeczywiście, kiedy staje na scenie jest IDEAŁEM Artystki. Ale jeszcze jeszcze coś... Konsekwentne trwanie przy własnym zdaniu, wierność sobie i artystyczna wolność. Pozdrawiam wszystkich.

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 16 Paź 2010 09:45   

BINGO !!!
W tym odcinku „ Się Kręci” Edyta Geppert J E S T.
Najzabawniejsza dla mnie podczas oglądania tego programu była reakcja mojej drugiej połowy. Buszując w Internecie w drugim pokoju i słysząc słodkie szczebiotanie „celebrytek” w pierwszej części programu, nie mogła uwierzyć że ten gość przed telewizorem, obłożony pilotami to ja. Znam ten wzrok: zaskoczenie i chwila konsternacji a nad głową komiksowy dymek z napisem: mój chłop zwariował. Oczywiście przejęła dowodzenie pilotami, a że było już po kolejnych reklamach, poddałem się bez protestu. To był błąd, na szczęście naprawiony przez nagrywarkę. Jakby co to: PW, i naprzód!
Pozdrawiam.

Gosia1230 

Wysłany: 17 Paź 2010 12:09   

Ja już się bałam, że Pani Edyty nie będzie. A tu proszę: na sam koniec.
Ale to dobrze, bo podobno to, co najlepsze zawsze zostawia się na koniec ;-) )).

Majka 

Wysłany: 14 Lut 2013 01:35   

Już to chyba kiedyś mówiłam, że w przyrodzie nic nie ginie, tylko czasem trzeba trochę poczekać... i wszystko się znajdzie. Wreszcie mamy potwierdzenie, że Paulka i Gwiazdka prawdę i tylko prawdę napisały. Niezła imprezka była - Wernisaż Caterina. Gdyby film kiedyś zniknął z sieci to zapiszę parę informacji.

29 września 2010 roku w godzinach wieczornych w Galerii Freta, zaprezentowaliśmy zdjęcia jesienno-zimowej kolekcji autorstwa Mateusza Stankiewicza. Ucztą dla duszy była satyra w wykonaniu Grażyny Barszczewskiej oraz wspaniały recital Edyty Geppert. Emocje, które towarzyszyły występom sprawiły, że w Galerii zapanowała atmosfera teatru!

Na filmie około 2:20 min. krótka sesja zdjęciowa, tu też trzeba wykazać się opanowaniem i umiejętnościami aktorskimi. 07:07 min. sam recital i fragmenty piosenek: „Za inna”, „Pamiętaj o mnie”, „Hej, człowieku chodź”, „Gdzie ja byłam gdzie”, „Och, życie kocham cię nad życie” i „Poeci nie zjawiają się przypadkiem”. Na koniec kwiaty, wielkie owacje, krzyki, gwizdy, czyli dokładnie tak, jak to zostało opisane przez Paulkę. Chcę też zwrócić uwagę na historyczny moment jakim jest niewątpliwie światowa prapremiera utworu „Pamiętaj o mnie”. Co prawda to tylko fragment, ale emocje ogromne.

Pomyślałam, że gdyby tak spisać wszystkie okoliczności i miejsca, w których Edyta Geppert występowała, to całkiem spora publikacja by wyszła. Średnie miasta, maleńkie mieściny, aglomeracje - wszędzie tam w teatrach, domach kultury, parkach, galeriach, halach sportowych, kościołach, operach, gimnazjach, filharmoniach gromadzą się ludzie: młodzi i dojrzali, szczęściarze i pechowcy, przeciętni zjadacze chleba i artyści, biedacy i bogacze, a skutek występu niezmiennie taki sam. Jaki? Wiadomo.

A wybitnego amerykańskiego poetę Ogdena Nasha już dawno mieliśmy przyjemność poznać, a jakże. Utwór „Co każda kobieta wiedzieć powinna”, toż to lektura obowiązkowa od przedszkola poczynając na klasach maturalnych kończąc. Cóż, chyba muszę już kończyć, bowiem pora obiadu bliska: cebulka jest, sól i pieprz też... ojej, wątroby cielęcej brak. Więc biegiem do sklepu, żeby zdążyć na czas z tą maseczką dietetyczną - kosmetyczną. Pyszny przepis Grażyna Barszczewska nam zaprezentowała. Trzeba koniecznie wypróbować!

Pozdrawiam i życzę smacznego obiadku :wink:

Odpowiedz do tematu