Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
TV Polonia, 15 września
Autor Wiadomość
Gwiazdka

Wysłany: 09 Wrz 2010 10:15   TV Polonia, 15 września

http://programtv.interia....542,17025362,10
Jakaś niespodzianka na bis? ;-)

Gosia1230 

Wysłany: 09 Wrz 2010 05:37   

A co to jest za koncert?

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 09 Wrz 2010 06:44   

Znalazłem w necie pod adresem http://www.teleman.pl/pro...ongresowej.html taki opis:

Edyta Geppert w Sali Kongresowej
21:40 TVP Polonia środa, 15 września 2010 Stereo
koncert, Polska
Przypomnienie najciekawszych fragmentów koncertu Edyty Geppert, który odbył się w 1993 roku Pałacu Kultury i Nauki. Przed publicznością zgromadzoną w Sali Kongresowej artystka wykonała najbardziej znane ze swoich utworów m.in. "Opuszczona", "Drogo prowadź", "Lukrecja Borgia", "Pijmy", "Moje królestwo" czy "Nie żałuję".

Jak widzisz Gosiu, sam miód i absolutna KLASYKA.
Wklejam całą treść pod tym linkiem, bo za pewien czas odnośnik będzie nieaktualny i pokaże błąd.
A za dyrekcję TVP Polonii dam chyba na mszę, albo jakiś kosz z owocami wyślę. Tak trzymać!!!
Dziękuję Gwiazdko za cynk na forum. Pozdrawiam Wszystkich. Gabriel.

Gwiazdka

Wysłany: 09 Wrz 2010 08:21   

Tak zachodzę w głowę, jaki to koncert mógł się odbyć w 1993 roku - no i stawiam jednak na "Tolerancję", z listopada co prawda 1992 roku; materiał znany Wam częściowo z filmików na youtube... niezła niespodzianka ze strony TV Polonia na "osiemnastkę" tego wydarzenia ;-) )))
Gabrielu, na osiemnastkę to się inne prezenty daje;-) Ale ma mszę też można;-)))

Mihał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 10 Wrz 2010 12:20   

Też zachodzę w głowę, co to mogło mieć miejsce w Sali Kongresowej w 1993 roku. Zgadzam się z Gwiazdką, że może chodzić o koncert "Tolerancja" z 1992 roku.
Na mszę i TVP Polonia nie dam ani grosika dopóty, dopóki nie będę miał pewności, że wyszło z tej TV wszystko to, co było w ostatnich latach w niej najgorsze i ukierunkowane na wspieranie pewnej partii politycznej.

gigao 

Wysłany: 10 Wrz 2010 10:10   

A mój mąż właśnie mnie oświecił, że nie odbieramy TV Polonia :( buuuuuuuuuuu

marta 
marta.grabowy

Wysłany: 10 Wrz 2010 02:00   

a ja na szczęście mam :) , mogę sobie też na swój 18stkowy prezent wziąć :)
Dziękuje za informacje :) )))

Majka 

Wysłany: 15 Wrz 2010 11:55   

Wspaniale się oglądało, a co najważniejsze moja skromna kolekcja nagrań znacznie się dziś wzbogaciła i to o takie perełki. Myślę, że dobór piosenek też był trafny, bowiem oprócz utworów refleksyjnych i dramatycznych, przede wszystkim kojarzonych z twórczością Edyty Geppert, pojawiły się też i te z nurtu kabaretowego, znane jedynie bywalcom koncertów Artystki. Trzeba przyznać, że TVP Polonia uraczyła nas ostatnio kilkoma pięknymi niespodziankami i mam nadzieję, że na tym się nie skończy. Co prawda ponad 30 minutowy program z piosenkami Edyty Geppert, to jak na naszą telewizję naprawdę dużo, jednak w miarę jedzenia apetyt rośnie i chciałby człowiek coś jeszcze ... z tego co pamiętam koncert „Tolerancja” trwał ok. 3 godzin, a i innych archiwalnych nagrań też by się sporo uzbierało. Pozostaje nam tylko czekać... w razie czego można by jakąś zbiorową petycję skierować do odpowiednich władz TVP, gdyby ktoś miał wątpliwości czy na takie programy jest zapotrzebowanie :)

Pozdrawiam ciepło Majka.

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 16 Wrz 2010 08:41   

Dobrze się stało, że TVP Polonia zaprezentowała fragmenty koncertu z listopada 1992 roku. Podobnie jak Pani Majka nagrałem te wspaniałe utwory, wypaliłem na DVD dołączając je do innych moich skarbów z nagraniami Edyty Geppert. Dzięki uprzejmości Pana Adama Groszka znałem je wcześniej, z tym większą radością dołączam te z „telewizyjna jakością” do posiadanej kolekcji. I wiecie co? Tak sobie myślę, czy prezentacja tego materiału, prawie w tym samym czasie co Festiwal Opolski było przypadkowe czy nie. Nie będę się tu zanęcał nad nikim, znacie na pewno opinie Wojciecha Młynarskiego o jednym z „gwoździ” tegorocznych prezentacji, dniu poświęconemu piosenkom z Kabaretu Starszych Panów. Chciałem wyszukać jakieś porównanie lub opinię, która mogłaby oddać moje rozczarowanie tym co zobaczyłem. Wymiękłem, nie dałem rady. W ten środowy wieczór te dziesięć niezapomnianych interpretacji Edyty Geppert wydawało mi się na ekranie mojego telewizora w bardzo przyzwoitym czasie emisyjnym, w programie ogólnopolskim, satelitarnym, opłacanym w dodatku z mojego abonamentu, jakiś cudem, snem na jawie. Jakbym wydostał się z jakiegoś kubła na śmieci i ujrzał coś poza wyobraźnią, zupełnie inną rzeczywistość. Wspaniałe 33 minuty i 40 sekund, „MY PRECIOUS”.
Pozdrawiam.

P.S. Lista utworów z tego programu:
1. Opuszczona
2. Drogo prowadź
3. Lukrezia Borgia
4. Gdy mówię "nie"
5. Pijmy
6. Nie przejmuj się
7. Sroczka
8. Przyjaciółka
9. Moje królestwo
10. Nie żałuję

Mihał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 17 Wrz 2010 10:11   

Nie udało mi się nagrać fragmentów tego koncertu Pani Edyty, bo pociąg był - jak zwykle - opóźniony. Zanim dotarłem do domu, to było już po retransmisji. Czy mógłbym poprosić kogoś z Was o nagranie mi tego koncertu na DVD i przesłanie? Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Mihał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 22 Wrz 2010 01:12   

Moja prośba jest już nieaktualna. Tak szczęśliwie się złożyło, że te nagrania na DVD dostarczyła mi osoba zupełnie niezwiązana z Forum. Nikt stąd nawet nie zareagował. Nagrania są świetnej jakości i obejmują cały, około 2,5 godzinny koncert z dnia 28.11.1992r., a nie tylko te 40-minutowe fragmenty z 15.09.2010r. Cieszę się, że mam całe nagranie tego koncertu i dziękuję osobie, która mi je ofiarowała. Ofiarowała mi także koncert Pani Edyty w ramach festiwalu "SOPOT '86".
Poza tym kolejny raz przekonałem się, że na "towarzystwo wzajemnej adoracji" na Forum nie mam co liczyć w kwestii nagrań, które z kolei rozmaitymi nagraniami z mojej kolekcji może się szczycić i mówić, że "to moje". Nie liczcie już więcej na mnie.

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 22 Wrz 2010 05:39   

Mihał Ziarno napisał/a:
Poza tym kolejny raz przekonałem się, że na "towarzystwo wzajemnej adoracji" na Forum nie mam co liczyć w kwestii nagrań, które z kolei rozmaitymi nagraniami z mojej kolekcji może się szczycić i mówić, że "to moje". Nie liczcie już więcej na mnie.

Nieprawda. Płyta DVD wypalona dla Pana leży od kliku dni. Czemu jej nie wysłałem. Powód prozaiczny, jak miejsce w którym Pan mieszka, Warszawa. Przeczucie, że w półtoramilionowym mieście zrobi to ktoś szybciej ode mnie okazało się trafne. Z dwóch paczuszek z płytkami, które przygotowałem do adresatów, priorytet powędrował do Nakła nad Notecią. To tyle. Zresztą i tak bym jej nie wysyłał ze Świdwina , tylko z Koszalina przez kolegę z którym razem służymy. To na wypadek gdyby miał jakieś obiekcje, że prostak ze Świdwina wysyła Panu jakieś listy. Tak sobie pomyślałem że mogłoby być Panu głupio, po tym jak przywalił mi w gębę na odlew w zakładce „T-raperzy znad Wisły – nowa”. Moje i Gwiazdki żartobliwe wpisy w listopadzie ubiegłego roku, na temat udziału pani Edyty Geppert w tym projekcie potraktował Pan tak serio, że przez moment zgłupiałem. Napisałem nawet do Pana epistołę z wyjaśnieniem i prośbą o wybaczenie, ale Admin mnie uprzedził.
Napomknę jeszcze o jednym, a mianowicie o bardzo kąśliwych uwagach, które czasami sączy Pan w stosunku do wpisów Gwiazdki. Nie wiem z czym Panu podpadła, i Bogu dziękuję, że w naszym kraju nie obowiązuje prawo szariatu. Mam nadzieję, że jeszcze pożyjemy.
Z pozdrowieniami
Gabriel - samozwańczy prezes "towarzystwa wzajemnej adoracji.

Mihał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 24 Wrz 2010 11:41   

Drogi Panie Pawle, Gabrielu (chyba jeszcze nikt tu nie rozwikłał, jak Pan ma na pierwsze imię).
Nie bardzo wiem, co mam odpowiedzieć. Zawstydził mnie Pan straszliwie... Z jednej strony jest mi bardzo miło i chciałbym Panu podziękować za przygotowanie dla mnie płyty, a z drugiej - chciałbym przeprosić Pana, jeśli czymś uraziłem (nie pamiętam o co dokładnie chodziło i z powodu mojej chaotyczności powracam do wiadomości najwyżej sprzed tygodnia). Przyznaję się i w świetle faktów nie ulega to wątpliwości, że jestem taki Palikot "bis". Gwiazdkę też przepraszam i nieustannie Ją przepraszam, że coś było "za mocno" i czasem bez powodu. Liczę, że przed emeryturą mi przebaczy te wszystkie - delikatnie mówić - faux pas. Nie muszę chyba tego pisać, że bardzo lubię Gwiazdkę i nawet poznałem Ją osobiście, co przy tak rzadko ostatnio moim bywaniu na koncertach Pani Edyty, jest niełatwe, żeby poznać osobiście kogoś z Państwa (Koleżanek i Kolegów - mam nadzieję). Przyznam, że nie wiem, dlaczego dlaczego tak wiele osób na moją krytyczną ripostę się obrażają. Forum służy dyskusji, a nie prawieniu sobie nawzajem komplementów zwłaszcza, że nie wszyscy znamy się osobiście. Zawsze, kiedy przesadzę, proszę mnie "walić na odlew". Nie żałuję niczego, co zostało napisane przeze mnie na Forum poza paroma postami, które sam wykasowałem, zmieniłem ich treść lub zamieściłem sprostowanie lub przeprosiny. Tak w ogóle żałuję, że były takie moje posty, w których obraziłem kogoś naprawdę. Było tak i przepraszam.
A propos Pana wypowiedzi, to chciałem Pana uświadomić i zapewnić, że nigdy nie uważałem Pana, ani nikogo z Forum, za "wieśniaka", a okoliczność, że od blisko 6 lat mieszkam w Warszawie nie przysłania mi faktu, że przedtem, przez 27 lat mieszkałem w Legnicy (co prawda byłym mieście wojewódzkim, ale tylko byłym). Zapewniam, że mam wielu przyjaciół z autentycznej, polskiej wsi, średnich miast i miasteczek, i strasznie ich kocham, bo są od lat moimi niezawodnymi przyjaciółmi.
Będzie mi szalenie miło i będę wdzięczny, jeżeli moje niefrasobliwości i może nawet pewnego rodzaju chamstwo pod Pana adresem, puści Pan w niepamięć.
Serdecznie pozdrawiam!

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 25 Wrz 2010 07:20   

Dziękuję Panie Michale za te słowa, szczególnie, że dotyczą nie tylko mojej skromnej osoby, ale też innych forumowiczów. Gdybym w sposób jak najbardziej ogólny chciał określić mój byt na tym forum, to jednego może Pan być pewny, ze wszystkich sił staram się aby był on jak najbardziej optymistyczny i pogodny. Proszę mi wybaczyć, ale jak widzę patrzącą mi prosto w oczy ze zdjęcia na głównej stronie Edytę Geppert z brodą podpartą w łódeczce utworzonej z dłoni, z odręczna sygnaturą: Witam na stronie internetowej Edyty Geppert i poniżej :Zapraszam do dyskusji na forum, niech mi Pan wierzy nie mogę inaczej. Będę ostatnią osobą, która u Pani Edyty wywoła jakiś dyskomfort przez jakieś pretensje żale, zburaczałe pytania, a nie daj Boże, jej preferencje polityczne, kulinarne itd. Sam Pan wie, że świat oszalał. Pełny kałdun, fura, skóra i komóra. Edyta Geppert dla mnie jest azylem, Arkadią, bezludną wyspą, na której mogę być sam na sam z jej sztuką. Wy Wszyscy, którzy jesteście na tym forum, już poprzez to, że dostrzegacie Jej obecność, kochacie jej sztukę, logujecie się, piszecie, dyskutujecie, wstawiacie piękne zdjęcia niejako „z automatu” wskakujecie do kręgu zarezerwowaną dla najbliższych mi osób. Nie zgubiliście Jej w ocenie badziewia i potwornej kaszany. A nie jest to łatwe, szczególnie dla młodych ludzi. W świetle tego co napisałem rozumie Pan już moje pewne zaskoczenie, brak natychmiastowej reakcji, często też brak konceptu jak z Panem dyskutować. I już na koniec Paweł to moje imię z bierzmowania, a Gabriel to imię z dowodu osobistego.
Pozdrawiam Pana i innych „ z forum” którzy musieli przebrnąć przez naszą wymianę zdań, ale czasami tak trzeba. Tak myślę.
Gabriel.

Mihał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 26 Wrz 2010 01:50   

Panie Gabrielu, w tej odpowiedzi bardzo wiele napisał Pan o sobie. Nigdy nie wątpiłem, że ma Pan bliski kontakt ze sztuką i właściwie interpretuje Pan własne doznania płynące z kontaktu z Artystką. Każdy interpretuje tak, jak rozumie to, o czym śpiewa Edyta Geppert. Zgadzam się z Panem odnośnie obecnie panujących trendów w muzyce, sztuce... Cieszę się, że będę mógł z Panem od czasu do czasu porozmawiać na Forum Pani Edyty.
Serdeczności!

Gwiazdka

Wysłany: 19 Kwi 2011 04:57   

W najbliższą środę w TV Polonia - powtórka, wow;-))
Jeno koncert był w listopadzie 1992 a nie 93, ...;-) taki szczegół.
http://www.tv.pl/opis/s_8...ngresowej.xhtml

Kayo 
Kocham Cę Życie

Wysłany: 19 Kwi 2011 05:28   

Czytając wypowiedzi słuchaczy, zgadzam się z opinią, że koncert mógłby trwać i trwać :)
To co dla mnie osobiście było najcudowniejsze to przeżycie każdej piosenki jako kolejnej historii, doznanie jakiegoś innego, piękniejszego świata, który niestety (?) czasem musi się zderzać z rzeczywistością.
Kiedy ucieka się w taki dobry świat, który daje nam Pani Edyta w każdym utworku, to we mnie budzi się nie tylko spokój wewnętrzny, harmonia, ale przede wszystkim nadzieja.

Indianka 

Wysłany: 21 Kwi 2011 12:01   

teraz TVP POLONIA koncert P.Edyty

Gwiazdka

Wysłany: 19 Cze 2011 11:01   

Znów TV Polonia nada fragmenty "Tolerancji":
http://tv.mediarun.pl/opi...ej,id3545788257
Budziki na piątą ;-) )

Odpowiedz do tematu