Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zagadka- myślę, że prosta ;)
Autor Wiadomość
alexc10 
Nietutejsza

Wysłany: 08 Lis 2012 08:30   Zagadka- myślę, że prosta ;)

Kochani zobaczcie co znalazłam :) Oczywiście od razu skojarzyłam z piosenką Pani Edyty :) Zgadujemy!! http://www.youtube.com/wa...feature=related

Fado 

Wysłany: 08 Lis 2012 09:21   

Ale perełka! Rozwiązanie zagadki oczywiście proste, zwłaszcza, że już sam tytuł jest dużą podpowiedzią. ;-) Najbardziej zdziwiło mnie, że nawet moja mama, która Pani Edyty słucha tylko od przypadku do przypadku, skojarzyła z Nią tę piosenkę, tylko głos się nie zgadzał. :-D

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 08 Lis 2012 09:44   

Pozdrawiam Gabriel.

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 09 Lis 2012 08:31   

Witam Dziewczyny. Widzę że nastąpiło wymowne milczenie. Pewnie to chodzi o te moje odkrycie. Ale tak do tej pory było z „Lata młode” że „w tym temacie” rządziło u mnie Kroke. Uwielbiam w tym utworze to progresywne zakończenie, które Krakusy wyczarowały. Dwójka z Debiutu raczej cichutko sobie czekała na wskoczenie na należne jej miejsce. Siedzi teraz we łbie od wczoraj i nie może wyjść. Siedź , siedź, tylko się nie kręć .

Pozdrawiam Gabriel.

Majka 

Wysłany: 09 Lis 2012 01:56   

To może jeszcze taka ciekawostka .

Z pewnością na co dzień aż tak bardzo się nad tym nie zastanawiamy, dopiero przy takich porównaniach jakby na nowo uzmysławiamy sobie z jakim fenomenem mamy do czynienia w przypadku Edyty Geppert.

alexc10 
Nietutejsza

Wysłany: 09 Lis 2012 03:11   

Dokładnie :) Proste porównanie. Porównujemy wykonanie Pana Połomskiego i Pani Edyty i od razu widać kunszt i wieelki głos artystki :)

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 09 Lis 2012 03:53   

Dla mnie takim starym nowo odkrytym numerem jest „Pocieszanka” i chyba na zawsze zostanie. Interpretację jej pamiętałem z wykonania Andrzeja Rybińskiego oraz płyty Edyty Geppert „Pytania do księżyca”. Był , bo był, szwendał się gdzieś po neuronach mózgownicy. Wtedy w październiku 2008 roku w Świdwinie, w kilka miesięcy po tragicznym wypadku CASY w Mirosławcu, na święcie Naszej Brygady, na sali Ci którzy pamiętali: wdowy, rodzice i dzieci tragicznie zmarłych, przyjaciele i znajomi, przybysze z całej Polski. Dużo bólu i żalu w sercach w tym jednym miejscu, a z jednego oświetlonego punktu na scenie słowa: Nie płacz maleńka szkoda łez…. Zabrzmiały i teraz musicie czytać mój 238 post.

Pozdrawiam Gabriel

Księżyc 
Księżyc

Wysłany: 09 Lis 2012 06:58   

Witam! Oto kolejna zagadkowa piosenka: http://www.youtube.com/watch?v=YyjYqIe39dU. Piosenka nagrana przez Krystynę Jandę na płycie "Guma do żucia" z początku lat dziewięćdziesiątych. Okazuje się, że wykonania Pani Edyty i K. Jandy, to niepierwsze i niejedyne. Źródła prowadzą do wniosku, że prekursorką była.... pani Anna "Absolutnie" Surmacz (Joanna Żółkowska). Piosenkę w wykonaniu J. Żółkowskiej z akompaniamentem fortepianowym Danuty Gawrych można znaleźć na jednej z dwóch kaset Kabaretu pod Egidą '1980 wydanych przez Polskie Nagrania. Wtedy to był KABARET ;-)
Ostatnio zmieniony przez Księżyc 09 Lis 2012 07:26, w całości zmieniany 1 raz  

Majka 

Wysłany: 10 Lis 2012 10:13   

Wracając do dyskusji o piosenkach, to tutaj znajdziemy parę informacji na temat „Pocieszanki”.

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 10 Lis 2012 11:33   

Dzięki Pani Majko.
    Człowiek wyjdzie na chwilę z domu, by napić się wina z przyjaciółmi, a tu czerwono na forum.

Pozdrawiam Gabriel.

ksiezyc2 

Wysłany: 10 Lis 2012 05:31   

Chciałbym bardzo serdecznie przeprosić Szanownych Forumowiczów za moje wczorajsze wpisy na forum, które były dla wielu z Państwa obraźliwe. Wpisy te w większości już zostały przez Pana Admnistratora usunięte, za co bardzo dziękuję, jednakże mimo to chciałem przeprosić za moje zachowanie. Również chciałbym podkreślić, że doceniam cała pracę artystyczną Pani Edyty Geppert jak i wkład, jaki Pan Krzysztof Herdzin wniósł w Ich wspólne występy. Oczywiście nie ma usprawiedliwienia dla mojego postępowania, jednakże jeszcze raz wszystkich, których uraziłem moimi komentarzami, gorąco przepraszam i mam nadzieję, że za jakiś czas, gdy emocje opadną, a ja będę w lepszek kondycji, także psychicznej, będziemy mogli podyskutować na temat Edyty Geppert i Jej twórczości, bo mam na ten temat dużą wiedzę, którą z chęcią podzielę się z Szanownymi Koleżankami i Kolegami.

Ponieważ moje konto zostało zablokowane, musiałem zalogować się ponownie.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

alexc10 
Nietutejsza

Wysłany: 18 Lis 2012 01:12   

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Proszę bardzo :) Inne wykonanie. Ale do Pani Edyty się nie umywa :)

alexc10 
Nietutejsza

Wysłany: 28 Lis 2012 07:43   

http://www.youtube.com/watch?v=q9vO4bnOpAw wersja Haliny Kunickiej. Przyznacie, że Pani Edyty lepsza, prawda? :)

Majka 

Wysłany: 01 Gru 2012 12:54   

Myślę, że w naszym wyszukiwaniu tych wszystkich zagadek najciekawsze jest to, że możemy usłyszeć jak ta sama piosenka brzmi w interpretacji różnych artystów. Głos i umiejętności to na pewno ważne rzeczy, jednak najważniejsze by każdy do wykonywanego utworu wniósł coś własnego i oryginalnego, wtedy jest szansa, że uwierzymy w to co chciał nam przekazać. Dla mnie takim ideałem nowego wykonania znanej od lat piosenki jest „Już nigdy”. Znałam świetną interpretację Mieczysława Fogga czy Sławy Przybylskiej właściwie odkąd sięgam pamięcią, ale kiedy usłyszałam jak zaśpiewała Edyta Geppert, to naprawdę dotarł do mnie sens tego tekstu, sens jednego małego słówka „nigdy”. Podobne odczucia miałam słuchając „Czerwonych maków na Monte Cassino” - ta interpretacja porusza do głębi!

Pytałaś ostatnio Alexc o utwór „Chwalcie potęgę pieniądza”, wykonanie Pani Edyty można póki co usłyszeć jedynie na koncertach, więc na razie proponuję dwie inne wersje: rockową i aktorsko-kabaretową.

http://www.youtube.com/watch?v=GyxN4MvLSHM
http://www.youtube.com/watch?v=ItvKXmXdiU8

Ten sam tekst, a powstały trzy zupełnie różne w przekazie rzeczy. Które wykonanie najbardziej do nas przemawia? To już pewnie kwestia wrażliwości i gustu muzycznego każdego słuchacza.

alexc10 
Nietutejsza

Wysłany: 01 Gru 2012 03:20   

Dziękuję bardzo Pani Majko :) pozdrawiam!!

Odpowiedz do tematu