Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Piosenki na początek...
Autor Wiadomość
Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 30 Gru 2012 09:04   

Mrągowo :lol: :mrgreen: Piknik country '97

Majka 

Wysłany: 01 Sty 2013 10:55   

No nieee... protestuję!!! Wiem, że nie było bardzo trudne, ale żeby tylko 6 minut :shock: i już po zagadce. Następnym razem trzeba będzie coś bardziej zagmatwać.
Fajne są te „piosenki na początek”, naprawdę wyjątkowe. Choćby taka „Pocieszanka” - pierwsze wersy zapadły głęboko w pamięć i czasem je sobie powtarzam... uparcie i skrycie.

Życzę Wam wszystkim i sobie też, aby w tym Nowym Roku i do nas los uśmiechał się, o właśnie tak :mrgreen: pełną gębą!!!

Majka

Anna'94 

Wysłany: 11 Mar 2013 11:05   

Teraz chyba jest czas rozpoczynania recitali "Rimbaud - Aniele Stróżu Mój". Nie zamierzam zresztą narzekać, bo mogłabym tego słuchać w nieskończoność. Na pewno ten utwór rozpoczął koncert we Wrocławiu 2.02.13 i 9.03.13 w Strzegomiu. Wrocławski występ zakończyło "Poeci...", a Strzegom... Przyznaję, że nie pamiętam, :oops: chyba "Ciałko" z racji któregoś kolejnego bisu. W sumie chyba nic nowego...
Jakoś nie jestem w stanie w czasie występu myśleć o notowaniu kolejności piosenek. :wink:

Majka 

Wysłany: 01 Sty 2014 11:58   

W kalendarzu zima, za oknem wiosna i kwitną fiołki, a w sercu pełnia lata. Podejrzewam, że całe zamieszanie spowodowała pewna piosenka, którą niedawno dostaliśmy w upominku. Chyba nikt nie zaprzeczy, że upominek w postaci piosenki to całkiem niezły pomysł, albowiem jest on bardzo praktyczny w użyciu - nie zakurzy się ani nie zniszczy, nie zajmie dużo miejsca, nigdzie się nie zgubi, nikt nie zdoła go ukraść, a jeśli podzielić się nim z przyjacielem, to uciechy będzie jeszcze więcej. Cokolwiek by nie powiedzieć, dobra piosenka (a tylko o takich tu rozmawiamy) nigdy nie da o sobie zapomnieć, co więcej, jest w stanie przywołać ulotny nastrój chwili, przypomnieć nam ludzi, miejsca, zdarzenia... Gorzów Wielkopolski, 7 lipca 2013 r., Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa i pamiętny recital, który rozpoczął się tak:

W tę lipcową noc chcę piosenkę swą w upominku dać tobie
Weź ją jeśli chcesz niech prowadzi cię gdybyś zmylić miał drogę
Niech zakwitnie jak czarodziejski kwiat mroźną nocą na śniegu
I jak Anioł Stróż wśród życiowych burz niech cię chroni od złego

Wrażenie było spore. "Gili", bo taki jest właśnie tytuł utworu, nadaje się wybornie na początek recitalu, na dobranoc, na wszystkie smutki, na sypkość uczuć i brak przyjaciela, na niski wskaźnik, na nadmiar wyobraźni i... na dobry początek Nowego Roku :mrgreen: :wink:

P.S. W uzupełnieniu dodam, że w Zabrzu i Warszawie piosenka była "w środku" i też było dobrze :smile:

alexc10 
Nietutejsza

Wysłany: 02 Sty 2014 02:40   

Ta piosenka jest tak melodyjna i śliczna pod względem tekstu, że od razu wpada w ucho :) Po koncercie w Rampie cały czas ją nuciłam :D Zresztą chyba nie tylko ja...prawda Pani Majko? :D :* :grin:

Majka 

Wysłany: 03 Sty 2014 11:12   

Olu masz rację :!: piosenka jest piękna i od pierwszego usłyszenia wpada przez ucho prosto do serca słuchacza i już nie sposób o niej zapomnieć. W Gorzowie nie tylko rozpoczęła, ale także jako drugi bis, zakończyła recital.

Gdy zostaniesz sam
Niech piosenka ta
W sercu twoim zapłonie
Żebyś nigdy już
Żebyś nigdy już
Nie mógł o nas zapomnieć

A w Rampie tyle się wydarzyło, że do dziś mamy co wspominać i co nucić... ani się spostrzegłyśmy jak zostałyśmy "Wielkimi Paniami" :wink: :wink: A gdy nam się sprzykrzy wreszcie, pojedziemy na kolejny koncert :mrgreen:

kulfon26 

Wysłany: 04 Sty 2014 01:50   

Mi tam się przykrzy już od 2 grudnia :-) a tu ani widu ani słychu o koncertach buuuu:-(((.
:cry:
Pozdrowienia ślę i do zobaczenia :-P

Majka 

Wysłany: 04 Sty 2014 08:54   

Oj przykrzy się bardzo i nawet kawa w porcelanie już nie smakuje tak jak kiedyś, więc pewnie dlatego wróciłam pamięcią do zeszłorocznych koncertów. Przypomniał mi się też wywiad z czerwca 2013 roku dla białostockiego Radia Akadera, gdy Pani Edyta zapytana o plany artystyczne odparła z właściwym sobie poczuciem humoru:

Plany? Plany jakieś tam są, bo w przyszłym roku 30-lecie mojego wędrowania przez scenę, więc myślę, że coś tam się szykuje. Nie lubię planować, na szczęście mam menedżera, dyrektora artystycznego, niech On się martwi, ja i tak mam dużo na głowie, bo muszę to wszystko potem wykonać. Na pewno nie osiądę na laurach dopóki zdrowia mi wystarczy i radości w duszy, i chęci, i siły.

Czekamy zatem (nie)cierpliwie na to, co Pan Piotr wymyśli, a żeby urozmaicić sobie czas oczekiwania postanowiłam zrobić mały remanencik w naszych "piosenkach na początek" i wynotowałam wszystko, co zostało dotychczas wymienione:

1. Czekaj no, Higgińszczaku
2. Jaka róża taki cierń
3. Piękny
4. Echo
5. Ballada o malinach
6. Śpiewajmy
7. Mon appel a l'amour
8. Rimbaud - Aniele Stróżu Mój
9. Dom z muzyki
10. Mam złe lata i dobre dni
11. Gdy mówię "nie"
12. Pocieszanka
13. Pytania do księżyca
14. Nietutejsza
15. Pieśń I z Antygony Sofoklesa
16. Moje królestwo
17. Więc nie dziw się
18. To się nie sprzeda Pani Geppert
19. Wolność
20. Zgubiliśmy się *
21. Źródło
22. Za inna
23. Gili

Prócz tego wersja instrumentalna utworu "Milczeć z tobą nie ma o czym" i teledysk "To się nie sprzeda Pani Geppert". * Domyślam się, że "Świąteczna kolęda", o której była tu mowa 15 grudnia 2007 r. to "Zgubiliśmy się".
Sporo tych piosenek się uzbierało i ciekawa jestem, czy w tym roku też dopiszemy jakąś kolejną?

Pozdrawiam serdecznie :smile: i do zobaczenia :mrgreen:
Majka

kulfon26 

Wysłany: 06 Sty 2014 01:10   

Do zobaczenia 14 lutego :-)

alexc10 
Nietutejsza

Wysłany: 06 Sty 2014 07:26   

Zrobię wszystko żeby tam być :* :*

Majka 

Wysłany: 06 Sty 2014 09:51   

Ech, byłoby miło znów się spotkać :smile: Wprawdzie do Walentynek daleko, ale jeśli człowiek znajdzie sobie jakieś ciekawe zajęcie, to czas szybciej zleci. Pomyślałam więc, że ułożę jeszcze jedną listę piosenek, które oczywiście nie przez przypadek umieściłam w tym wątku.

1. Czekaj no, Higgińszczaku
2. Och, życie, kocham cię nad życie
3. Z duszą na ramieniu
4. Follow The Call
5. Piosenka o Bośni
6. Pytania do księżyca
7. Jaka róża, taki cierń
8. Moje królestwo
9. To się nie sprzeda Pani Geppert
10. Pocieszanka
11. Śpiewam życie
12. Bo już nic nie muszę
13. Zgubiliśmy się
14. ?

Dla wszystkich, którym czekanie też nieco się przykrzy mam zagadkę :???: Jaka piosenka powinna znaleźć się na miejscu czternastym? Wbrew pozorom zagadka nie jest zbyt trudna. Kto udzieli prawidłowej odpowiedzi otrzyma akacjowy liść :smile: Nagroda zostanie wysłana pocztą :wink:

kulfon26 

Wysłany: 07 Sty 2014 08:23   

:-) odpowiedź jest prosta ale jakże trudna ....czas okaże:-)
Pozdrawiam i stawiam jednak na Gili

Fado 

Wysłany: 07 Sty 2014 08:25   

Trochę mi to zajęło, ale chyba znam odpowiedź. ;-) ))
Czyżby chodziło o "Nadzieję"?
Wymienione piosenki to utwory rozpoczynające płyty. Płyt mamy tylko trzynaście, ale Recital Live został wydany na kasecie w nieco zmienionej wersji, zamiast Higgińszczaka na miejscu pierwszym pojawiła się właśnie "Nadzieja". ;)

Majka 

Wysłany: 07 Sty 2014 09:44   

Tak, obie odpowiedzi są prawidłowe :lol: Przyznam szczerze, że o tej "Nadziei" zupełnie nie pomyślałam :oops: ale oczywiście Ada ma rację, przecież była jeszcze kaseta Polmarku różniąca się od płyty Recital Live dwoma utworami. Warto sobie czasem podyskutować, dzięki temu znalazła nam się czternasta "pierwsza" piosenka. Tytuł piętnastej na dzień dzisiejszy pozostaje jeszcze zagadką, ale chyba wszyscy z niecierpliwością czekamy na to co "tam się szykuje" :???: Osobiście nie miałabym nic przeciwko temu, żeby była to „Gili”... mam nadzieję, że odpowiedź poznamy wkrótce. Kasi i Adzie gratuluję zwycięstwa :smile: na szczęście akacjowych liści mam więcej, więc z dostarczeniem nagrody nie będzie żadnego problemu :wink: :wink: :smile:

kulfon26 

Wysłany: 07 Sty 2014 10:04   

Poproszę o dostarczenie do Kielc:-)

Odpowiedz do tematu