Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Piosenki na początek...
Autor Wiadomość
Gwiazdka

Wysłany: 19 Lut 2007 07:41   

Aaa, zapomniałam, na koniec "Tolerancji" była "Zbaw mnie, miłości", a rzeczywiście, raz również było to "Polskie życie", faktycznie...

Gwiazdka

Wysłany: 19 Lut 2007 06:07   

A, skleroza mnie powoli opuszcza, przypominam sobie stare czasy. W 1994 roku piosenką na bis przecież czasem było "Ciałko", z końcówką "I tak już dziesięć lat przeleciało..."

Kinia 

Wysłany: 19 Lut 2007 08:58   

Michał Ziarno napisał/a:
Warszawa - Rampa (10.2004), Warszawa - Hybrydy (01.2005), Warszawa - Rampa (04.2006), Konstancin-Jeziorna (Stocer - 05.2006) - "Miasteczko pana Andersena"

Miasteczko również w Rampie 10.12.2005, w Łodzi 6.03.2004 i 9.10.2005, nie pamiętam, jak było w 2003 roku

Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lut 2007 11:27   

Cytat:
W 1994 roku piosenką na bis przecież czasem było "Ciałko", z końcówką "I tak już dziesięć lat przeleciało..."

Był to jeden z bisów, jednakże nie była to jednak ostatnia piosenka, kończąca wieczór (również w 1994 roku).

W Legnicy, w 1992 roku, na zakończenie (po piosence "Leon-Kameleon") Pan Piotr oznajmił publiczności mniej więcej tak, że przedstawić takie "wykopalisko", które pochodzi z okresu międzywojennego, abo wojennego. Słuchaliśmy wtedy piosenki "Niebo" K. I. Gałczyńskiego z muzyką Franciszki Leszczyńskiej.

Gwiazdka

Wysłany: 06 Mar 2007 09:09   

Ale my mamy pamięć ... "absolutną"...
:oops: Przecież z pierwszej płyty - Recital LIVE wynika, że pierwszą piosenką rozpoczynającą wówczas występ był utwór - "Czekaj no Higginszczaku"...
To tak odnośnie tych piosenek "na pcczątek"...

Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 09 Mar 2007 06:13   

No i...? W tym miejscu też się :oops:

Dzięki, Gwiazdko! :wink:

Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 09 Mar 2007 06:30   

Coś też wspomniałem wcześniej o zakończeniu koncertu jubileuszowego "...I tak 15 lat przeleciało..." (w warszawskim Teatrze Studio "Buffo" i na PPA we Wrocławiu w 1999r.). O początku recitalu nie wspomniałem zupełnie, ponieważ koncert ten był wyjątkowym wydarzeniem, że aż ... zapomniałem. Zapomniałem oczywiście napisać, że rozpoczynał się piosenką "Złe lata, dobre dni". To jedna z około 8-9 piosenek, które nie zmieściły się w ulbumie Artystki pt. "Debiut...", który stanowi zapis live tegoż właśnie programu jubileuszowego. "Moje królestwo", które dwukrotnie zostało na płycie tej umieszczone stanowiło jakby taką klamrę, w która otwierała i zamykała wtedy wieczór - pomijając już późniejsze bis-y. Kto nie był na tym koncercie, to niech wie, że tamtym razem klamra na początku i na końcu była "podwójna", bo to właśnie piosenka "Złe lata, dobre dni" otwierała spotkanie z publicznością oraz je kończyła.

A swoją drogą, Pani Edytko, to bardzo trafne i uniwersalne jest powiedzenie, które kiedyś (chyba w 1995 roku) od Pani usłyszałem: "Pamięć mam dobrą, ale króciutką". Wtedy zupełnie nie rozumiałem sensu tego powiedzenia, bo tu niby jedno przeczyło drugiemu. Dziś rozumiem. :mrgreen:

Pozdrawiam!

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 09 Mar 2007 09:14   

Byłam także w Teatrze Buffo na koncercie jubileuszowym "... i tak 15 lat przeleciało..." i faktycznie Michale, mam jakieś przebłyski... Może, może coś wiecej? Słowa?

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 09 Mar 2007 09:18   

Chodzi mi oczywiście o "Złe lata, dobre dni". To ja chyba też "pamięć mam dobrą, ale króciutką"! :wink:

Gwiazdka

Wysłany: 04 Maj 2007 12:40   

Do listy piosenek rozpoczynających recitale, dorzucamy dziś "Wolność" z Końskich!
Z tego, co przeglądałam poprzednie posty, chyba po raz pierwszy ten fakt zostaje odnotowany.

Gwiazdka

Wysłany: 15 Gru 2007 11:10   

Jak notować, to notować...
Koncert w Domu Sztuki na warszawskim Ursynowie (8.12.2007) kończyła piosenka "Ja już nic nie muszę" - jedyny znany mi przypadek kończenia recitalu piosenką premierową...:)

A w Wodzisławiu Śląskim (14.12.2007) recital zaczynały i kończyły nowe piosenki - "Świąteczna kolęda" na początek i "Ja juz nic nie muszę" na koniec... chyba ewenement :) :)

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 15 Gru 2007 01:09   

"Świąteczną kolędą" rozpoczął się również koncert w Bazylice Katedralnej 13. 12.2007r., chyba była to w ogóle premiera tego utworu :)

Kayo 
Kocham Cę Życie

Wysłany: 15 Gru 2007 04:18   

"Świąteczna kolęda" to prawdziwa perełka, zachwyca. Cały koncert w Wodzisławiu Śląskim był piękny. Pani Edyto DZIĘKUJĘ, DZIĘKUJĘ, DZIEKUJĘ

Gwiazdka

Wysłany: 01 Mar 2009 12:41   

Jak pilnować, to pilnować - przeglądnęłam ten wątek w poszukiwaniu "Gdy mówię - nie", bo wydawało mi się, że ta piosenka już kiedyś rozpoczynała recitale - i słusznie mi się zdawało ;)
Ale brak uzupełnienia, że tej zimy "Świąteczna kolęda" kończyła recitale, a nie zaczynała, jak poprzedniej ;)

Klaudia 
uparcie i skrycie..

Wysłany: 06 Cze 2009 01:14   

Małe uzupełnienie: "Źródło" ;)

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 10 Cze 2009 01:02   

Nie wiem, czy kiedyś "Źródło" rozpoczynało recital, ale na pewno 29 maja 2009 na Zamku w Niepołomicach, jak słusznie Klaudia zauważyła :)

Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 10 Cze 2009 01:08   

"Mam złe lata i dobre dni" Wrocław 23.03.09

Gwiazdka

Wysłany: 10 Cze 2009 02:40   

"Żródło" - święte księgi nie zanotowały ;-)

A refleks mamy potężny, z tym Wrocławiem... ;-) Co prawda ta piosenka już dawno temu rozpoczynała recitale, ale to było 10 lat temu ;-)
Ale za to zakończenie - "Życie artysty"! Wrocław, 23.03.2009 i chyba też jakieś inne koncerty "pokrewne" terminowo ;-) to już zdecydowanie nowość i po dwóch miesiącach refleks nam się budzi ;-)
Ostatnio zmieniony przez Gwiazdka 20 Cze 2009 08:08, w całości zmieniany 2 razy  

Kinia 

Wysłany: 10 Cze 2009 02:47   

hiiiii, no ale lepiej późno niż wcale :lol:

a "Życie artysty" w takim Miliczu np również :)

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 10 Cze 2009 09:59   

Na ja założyłam, że "Złe lata..." już kiedyś zaczynały, a tu odhaczamy te, które pierwszy raz (przynajmniej nam wiadomy) rozpoczynają recital ;)

Odpowiedz do tematu