Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
O piosence z innej zakładki.
Autor Wiadomość
Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 24 Paź 2008 02:54   O piosence z innej zakładki.

Witam. Przeglądając Wasze posty w zakładce „Pozostałe » Pozdrowienia” natknąłem się na informacje o piosence „Przelewanie czasu” zespołu Point & Edyta Geppert - (1983), umieszczonej na składance Savitor/Tonpress 83-87. Gdy już dotarłem po nitce podrzuconej przez Pana Maćka i Panią Martę do kłębka w postaci mp-trójki, bardzo się ucieszyłem słysząc dźwięki dochodzące po odpaleniu utworu. Na początku czysty Fleetwood Mac, jak za dawnych lat z Peterm Greenem na pokładzie, potem kulminacja, jak w pamiętnym Sultans of Swing Dire Straits. Miód na uszy starego miłośnika tych klimatów. Barwa głosu i sposób artykulacji Edyty Geppert niespotykany w późniejszej twórczości , zupełna niespodzianka. Ale jak mawia jeden z moich kolegów z firmy „młody, to zdziwiony”. Post zamieszczam oczywiście z zakładce „Forum » Piosenki” bo strasznie boję się Pana „admin”. Da mi czerwona kartkę, a mi w czerwonym nie wolno. Przepisy ubiorcze zabraniają. A tak serio, to cieszę się że jestem z Wami. Z przyjemnością tu zaglądam. Pozdrowienia.

Gwiazdka

Wysłany: 25 Paź 2008 09:57   

Piosenka zaiste niezwykła:) Powiem szczerze, że przez wiele, wiele lat żyłam w błogiej nieświadomości, że Pani Edyta nagrała również utwór w takiej konwencji :) Od Was tutaj się dowiedziałam :)
I mam pytanie - czy komuś udało się dotrzeć do szerszych informacji na temat grupy POINT - składu muzyków, na przykład? Zespól brzmi świetnie :) Czy jakieś inne utwory tego zespołu gdzieś funkcjonują? No i - kto stworzył ten utwór "Przelewanie czasu"...
Pozdrawiam :)

Odpowiedz do tematu