Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Cuda się zdarzają... a zwłaszcza w Krakowie :)
Autor Wiadomość
Gwiazdka

Wysłany: 21 Maj 2008 08:08   Cuda się zdarzają... a zwłaszcza w Krakowie :)

Hmm... Cóz ta Alchemia na krakowskim Kazimierzu ma w sobie takiego magicznego...
Na pierwszy rzut oka - ponure wnętrza, okopcone sciany, poobijane z tynku; żeby zejść do salki koncertowej, trzeba pokonać ciemne schody, schodzi się jak do piekła...
A jednak, tam dzieją się rzeczy niesamowite!!!!! W tym piekle rozbrzmiewa anielska muzyka!!!

Uch, jak miło, po długaśnych kilku miesiącach znów usłyszeć te pierwsze dźwięki "Ajde Jano", jak cudownie zapada się w tą muzykę, która uskrzydla duszę... Jak za tym tęskniłam, to uzmysłowiłam sobie dopiero wówczas, gdy na fali muzyki popłynęły w przestrzeń słowa "Tyle było powitań i rozstań..." Ech, nie da się tego opisać, nie da się!! Myślałam, żę po tylu latach do pewnych wrażeń można się przyzwyczaić - ale na szczęście nie, każdy koncert Kroke z Panią Edytą to zaczarowane chwile!!! Tak samo wzruszające i wypełniające pozytywną energią, jak za pierwszym razem... To porywające "Meshuge", "Zrób coś z sobą", poruszające (zwłaszcza w tym miejscu) "Na Kazimierzu"... Te niesamowite utwory Kroke - "Time", "Usual Happiness", "Eddie"... Ech, kto to zna - ten rozumie...

Ale, ale! Magia Alchemii chyba udzieliła się również Pani Edycie, bo znana jest przecież z tego, że na scenę wychodzi wyłącznie z utworami perekcyjnie przygotowanymi. A tu - odważyła się na wykonanie nowego utworu - trudno powiedzieć nawet, że była to premiera, raczej - próba!!!! W ramach przygotowań do koncertu w Budapeszcie wykonała utwór "Cigany" (tak, tak!!!!! Po dziesięciu latach!!!!) - przedsięwzięcie to było o tyle ryzykowne, że chłopaki z Kroke zaledwie kilka godzin wcześniej dostali piosenkę "do nauczenia"... Nawet wykonanie na scenie zaczęli od "odpalenia" fragmentu tego nagrania z telefonu - "dajcie nam posłuchać ze dwa razy i gramy". Śmiechu było co niemiara, ale jak już zaczęli grać - w tym momencie skończyła się zabawa, a zaczęła PRAWDZIWA SZTUKA!!!! W Pani Edycie zawrzała węgierska krew, w chłopakach jakieś rumuńskie chyba korzenie - I wykonali takiego czardasza, że dusza uciekała nad Dunaj, na te węgierskie równiny... Prze-pięk-nie!!!! Jednak Kroke to genialni muzycy, zawsze tak uważałam, a zestawienie ich wirtuozerii z głosem i osobowiścią Pani Edyty... ech, jak dobrze, że mamy szczęście doświadczać kontaktu z TAKĄ muzyką, brać udział w ICH koncertach ... Emocje nie do opisania.

I co, Kraków to nie jest zaczarowane miasto??????

A ja po nocy nieprzespanej (po takich wrażeniach zasnąć się nie da:) jutro poproszę o drabinę do wyciągnania z doła i skrzynkę... wiecie czego:).
Ale dopiero jutro, bo dziś kolejny Wielki Dzień - tym razem w Sosnowcu:)
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez Gwiazdka 21 Maj 2008 11:16, w całości zmieniany 1 raz  

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 21 Maj 2008 08:59   

Ech, kto zna ten rozumie czym są pierwsze dzwięki "Aide Jano" po miesiącach czekania na koncert Pani Edyty i Kroke!
Mnie pozostaje nadal czekać, ale "jeśli życie jest czekaniem...", a z rana miło poczytać relacje!
A tu jeszcze taka niespodzianka?! Suuuper!
Dzięki!

Klaudia 
uparcie i skrycie..

Wysłany: 21 Maj 2008 09:32   

Nie przesadzę, jeśli powiem, że był to najcudowniejszy wieczór w moim życiu. Niestety więcej chyba nie nie napiszę, bo jeszcze nie wyszłam z szoku "pokoncertowego". Takich rzeczy nie da się opisać, to trzeba poczuć, dać się ponieść i...
Wczoraj przekonałam się, że nie znam siebie tak dobrze, jak myślałam...
Dziękuję

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 21 Maj 2008 10:21   

To chyba w ogóle pierwszy koncert "Śpiewam życie" na jakim byłam, i na którym były dwa bisy! :))))) Wie ktoś jeszcze o takim?
Zdecydowanie najlepszy alchemiczny koncert w jakim uczestniczyłam.

Gwiazdka

Wysłany: 21 Maj 2008 11:24   

Podwójny bis?? Nie, nie spotkałam się z tym na koncertach z Kroke:)
Jeśli cuda, to tylko w Krakowie :) :))))

ula 
Ty cieniem złotym...

Wysłany: 21 Maj 2008 02:29   

Oby ten cud powtórzył się dzisiaj w Sosnowcu !!!!!!! Byłoby cudownie ! :)Dziękuję za relacje !

Kayo 
Kocham Cę Życie

Wysłany: 21 Maj 2008 08:56   

Ech... Strasznie załuję, że mnie tam zabrakło :( Niestety ostatnio znowu gonię czas, a on ucieka i ucieka... Od jutra kilka dni oddechu w Budapeszcie.... Postanowiłam poszukać planatów doktyczących koncertu Pani Edyty, być może coś znajdę. Pozdrawiam i trzymajcie kciuki

Agnieszka eF 
z duszą na ramieniu.

Wysłany: 22 Maj 2008 01:13   

ach, TA Alchemia i TEN koncert... :) ))

Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 23 Maj 2008 01:07   

Gdy się dowiedziałam że Pani Edyta wykonała Cigany nie mogłam w to uwierzyć. Tym bardziej\plułam sobie w brodę, że mnie tam nie było.Dzięki za relacje dziewczyny.
I jak tam Gwiazdka? BYła skrzynka Sama-Wiesz-Czego? Pomogła? :) :) :)

Gwiazdka

Wysłany: 23 Maj 2008 01:16   

Paulka162 napisał/a:
I jak tam Gwiazdka? BYła skrzynka Sama-Wiesz-Czego? Pomogła?

No pewnie, już wcześniej sobie przygotowałam, pomogło:):) Dzięki:)

Odpowiedz do tematu