Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
CD moich marzeń, czyli....
Autor Wiadomość
Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 09 Sie 2009 04:37   CD moich marzeń, czyli....

.... którą z piosenek Edyty Geppert, tych znanych wyłącznie z recitali i koncertów chcielibyście usłyszeć na płycie CD lub tematycznej kompilacji. Układ i ilość utworów dowolna.
Dziewczyny macie jak zwykle rację. Pozwoliłem więc sobie założyć ten nowy „stary” wątek” w innym miejscu.
Ja pozostaje przy swoim wyborze:
1. Pamiętaj o mnie.
2. Polskie życie.
P.S. Jeżeli temat byłby powielony to Adminie wiesz co robić, ale wydaje mi się, że dotyczyło to raczej klasycznego The Best Of EG, lub Waszej dyskusji w zakładce Piosenki » Niesłyszane....

Gwiazdka

Wysłany: 09 Sie 2009 04:47   

No dobra, to lecimy...
Zdecydowanie jakiś sympatyczny zestawik piosenek francuskich... ;-)
Miałam szczęście słyszeć kilka z nich w wykonaniu Pani Edyty. No rewelacja! Język melodyjny, bardzo "piosenkowy" - plus do tego znakomity akcent i dobór repertuaru zróżnicowany.
Z naciskiem na "Les feuilles mortes" ;-)

Klaudia 
uparcie i skrycie..

Wysłany: 10 Sie 2009 12:04   

Moim największym marzeniem jest chyba "Akordeonista" ;)

Kayo 
Kocham Cę Życie

Wysłany: 11 Sie 2009 07:28   

Mnie się marzą piosenki kabaretowe, między innymi autorstwa Hemara, ale to chyba najlepiej DVD, bo gra aktorska Pani Edyty w takich utworach jest FENOMENALNA.
Dodatkowo, choć nie z koncertów - kolędy - caaała płyta (na You Tube "Bracia Patrzcie jeno"), niestety takie utwory, to tylko w okresie Bożego Narodzenia w kilku stacjach... :(

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 11 Sie 2009 11:08   

A ja pewnie będę monotematyczna :arrow: "Polskie życie" :grin: ale skomplikuję, bo dorzucę, że w akompaniamencie poza pianinem, to jeszcze z gitarą :lol:

Mihał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 14 Sie 2009 06:28   

Jeśli można kilka i także z recitali TV, to poproszę:
1. Avec le temps,
2. Pamiętaj o mnie
3. Polskie życie
4. Już nigdy
5. Niebo
6. Jutro zagram
7. Mój pejzaż
8. Przyjaciel przyjaciela
9. Mąż przyjaciółki
10. Wstań i zawrzyj chatę
11. Panna Mania
12. Człowieka szukam, człowieka (w ramach wspomnień tamtego systemu)
13. Cyrk
14. Może choć raz
15. Jedzie Mojszele (choć to już chyba sprawa nie do odkręcenia)
16. Ballada o malinach
17. Miłość
i pewnie coś jeszcze chciałbym móc słuchać z oryginalnej płyty, ale oczywiście ta płyta nie mogłaby być tylko jedna. Sam dobór repertuaru wskazuje, iż musiałyby być to co najmniej dwie, albo nawet trzy różne płyty, jeśli więcej, znając staranność Artystki co do kompozycji (układu) piosenek na każdej z płyt.

Kayo 
Kocham Cę Życie

Wysłany: 17 Sie 2009 03:55   

A możne "Nie opuszczaj mnie"? Słyszałam kiedyś w wykonaniu Pani Edyty i Michała Bajora (jego wersja jest bardziej recytowana) U mnie ostatnio tekst na czasie...

Mihał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 24 Sie 2009 12:30   

Tak, zabrakło w moim "koncercie życzeń" jednej z najpiękniejszych piosenek - "Nie opuszczaj mnie", która w polskim wykonaniu była dla mnie jedynie wiarygodna, kiedy śpiewała ją Edyta Geppert. Nie uważam, żeby Michał Bajor zaśpiewał kiedykolwiek źle tę piosenkę, ale wykonywał ten utwór wyłącznie jako aktor, który jakby odgrywał wtedy rolę. Nie śpiewał tej piosenki nigdy jako on - Michał Bajor, tylko jako aktor opowiadający NIE O SOBIE. Nie chciałbym rozwijać tego wątku na Forum Pani Edyty.
Śpiewała też - dla jasności sprawy - Edyta Górniak. Wielkie szczęście, że nikt nie uwierzył w wykonanie tej biednej, z powodu jej własnej głupoty, dziewczyny. Świetnie zapowiadała się jako gwiazda. Ma piękny głos, ale zwyczajnie się sprostaczyła.

Odpowiedz do tematu