Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Teledyski :)
Autor Wiadomość
ula 
Ty cieniem złotym...

Wysłany: 29 Sty 2008 05:55   Teledyski :)

Nie wiem ,czy to odpowiednie miejsce na taki temat , ale w sumie dotyczy piosenek ... :)
Przeglądając archiwum forum zauważyłam ,że temat teledysków był już poruszany , ale może warto go ponowić i usystematyzować wiadomości w tym temacie ... :) I tutaj proszę bardzo o wsparcie tych , którzy mają większy bagaż wiedzy na ten temat :)
Osobiście widziałam niewiele z teledysków :
• "Och życie kocham cię nad życie" z 1984 roku;
• "Na krakowskim, czy w Nohant" z 2002 roku ; teledysk w reżyserii M.Sadowskiej promujący film J.Antczaka " Chopin - Pragnienie miłości " . Coś o tym klipie tutaj , a sam teledysk znalazł się na płytach z filmem "Chopin-pragnienie miłości" jako jeden z dodatków ... :) No i ..
• " To się nie sprzeda Pani Geppert " z 2002 roku ; teledysk autorstwa B. Kulasa , który promował płytę "Więrze piosence " ;
Hmmm , nie ma tego zbyt wiele ... :( Ale mam nadzieję ,że uzupełnicie :) :)

Mam jeszcze pytanie: Czy teledysk do piosenki "Och życie , kocham cię nad życie" był pierwszym teledyskiem Pani Edyty ? :)

Gwiazdka

Wysłany: 30 Sty 2008 08:02   

Czy teledysk "Och życie..." był pierwszy - chyba tak:)
Jednym z pierwszych programów telewizyjnych szerzej ukazującym piosenki Pani Edyty był "Mój Teatr" - w 1985 roku, złożony z teledysków do ośmiu piosenek: "Spóźniłam się na mój ślub", "Róże", "Cyrk", "Zawitaj do nas właściwy wietrze", "Echo", "Zamiast", "Ty tul mnie", "Czekaj no Higginszczaku"...
Jak przez mgłę kojarzę w latach późniejszych teledysk do piosenki "Nocny dyżur", potem wielokrotnie emitowaną "Serenadę" Schuberta, a w latach 90 - piękną, przejmującą inscenizację do piosenki "Poeci nie zjawiają się przypadkiem"

Tyle tak na gorąco - kiedyś spisałam wszystkie teledyski, które ludziska "zgłaszali" - jak się dokopię to zweryfikuję, a fani-weterani (których pozdrawiam sentymentalnie:):):) niech jeszcze coś dołożą z dawnych lat:)

Pozdrówki!!

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sty 2008 11:36   

Pani Edyta chyba w "Szansie na sukces" mówiła, że teledysk "Och, życie..."był pierwszym nagraniem dla TVP.
Zdaje się, że z dawnych lat pamiętam jeszcze "Tak to jest".

Fani - weterani co tam jeszcze było??? Pozdrowionka.

Dariunia 
Jestem za inna

Wysłany: 30 Sty 2008 12:09   

Ktos ma piosenki ''Spoznilam sie na slub'',''Róże'',''Cyrk'',Ty tul mnie'',''Echo''-nie mam tych piosenek,bym byla wdzieczna za przesłanie.

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 30 Sty 2008 12:09   

Jeszcze kolęda "Mizerna cicha" - też zilustrowana, chyba pod koniec lat 90-tych, nie pamiętam dokładnie :)

Dariunia 
Jestem za inna

Wysłany: 30 Sty 2008 12:11   

Mizerna cisza jest w internecie,mozna sciągnąć,chodz jeszcze nie słuchałam

ula 
Ty cieniem złotym...

Wysłany: 30 Sty 2008 12:25   

Dario, masz na myśli tą wersję zilustrowaną , o której wspomina Marta (Nemo) , czy też sam utwór ? :)

Dariunia 
Jestem za inna

Wysłany: 30 Sty 2008 12:28   

Nie wiem,tylko widziałam że jest w internecie na aresie a jeszcze nie ściagnęłam

Gwiazdka

Wysłany: 30 Sty 2008 05:57   

Bartek Kulas stworzył wizualizacje do jeszcze innych piosenek Pani Edyty - na pewno do "Śpij, bajki snij" i "Sama jestem".

Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sty 2008 06:45   

Kilka tych wizualizacji jest dostępnych na stronie Bartka Kulasa i na You Tube. Pozdrowienia!

Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sty 2008 06:59   

Z dawnych lat pamiętam jeszcze "Punkt zwrotny" - ścieżka nagrania pochodziła z recitalu w Teatrze STU w Krakowie (z 1985r.), ale klip był zrobiony wiele lat później w TVP - Pani Edyta śpiewała bez mikrofonu, siedząc na wysokim, barowym stołku.

Był i teledysk do "Nocnego dyżuru" (chyba 1985 rok), o którym wspomniała Gosia. Pani Edyta śpiewała tę piosenkę siedząc na podłodze przy sypialnianym łóżku. Tylko bez podtekstów, proszę :oops:

Z lat późniejszych, z TVP 2 pochodziły inne teledyski. To był chyba 1992 rok - krótki program o Pani Edycie na okoliczność współpracy z R. Candy i chyba w związku z zapowiedziami głośnego i pięknego koncertu "Tolerancja". Były w tym programie prezentowane z udziałem Pani Edyty na wizji:
- "Poesie" (fragm). - pani Edyta nagrywa utwór w studio (choć już nagrany, bo ścieżka pochodziła z albumu "Och życie, kocham cię nad życie",
- "Mon appel a l'Amour", "Envie d'aimer calypso" i "J't' aime plus" - Pani Edyta ubrana była w długą, czarną suknię i zapamiętałem też długie korale.

W trakcie programu był też utwór "Sauve-toi mon pauvre coeur", ale Pani Edyty nie było w tym czasie na wizji, więc to nie taki 100% teledysk.

Proszę o sprostowanie, jeśli mnie pamięć zawodzi.
Dzięki,
M.

ula 
Ty cieniem złotym...

Wysłany: 30 Sty 2008 07:34   

Widzę , że było tego dość sporo ... :)
I faktycznieee... ;) )) Bartek Kulas stworzył kilka wizualizacji do różnych utworów Pani Edyty, w tym też taką mini wizualizację do utworu "Śpiewam życie " ,która chyba promowała ostatnią płytę Pani Edyty . Tą wizualizację można również zobaczyć na YouTube lub na stronie samego B. Kulasa .
A propos ostatniej płyty -"Śpiewam życie"... Czy ktoś może wie ,czy do piosenek z tej płyty zostały utworzone jakieś teledyski lub czy był jakiś większy klip promujący płytę ?

Klaudia 
uparcie i skrycie..

Wysłany: 30 Sty 2008 08:21   

a są jakieś teledyski dostępne np. na płytach?

ula 
Ty cieniem złotym...

Wysłany: 30 Sty 2008 08:50   

Ja wiem tylko o tym do filmu "Chopin - Pragnienie miłości" :/
Sądze ,że teledyski prędzej niż na płytach , to są na półkach archiwum telewizyjnego
: ((((... i tam się marnują

Klaudia 
uparcie i skrycie..

Wysłany: 30 Sty 2008 09:07   

a na tym teledysku jest Pani Edytka? jakoś wcześniej o nim nie słyszałam...
(a te fotki w tym linku co dałaś naprawdę śliczne dziękuję :*)

ula 
Ty cieniem złotym...

Wysłany: 30 Sty 2008 09:52   

Klaudia , Pani Edyta jest prawie na każdym fragmencie tego teledysku i sam teledysk jest piękny :) ))
Pani Edyta ubrana jest na czarno :) ))W spódnicy i chuście na ramionach śpiewa "Na krakowskim czy w Nohant" stojąc pośrodku błękitnej czy też białej komnaty pałacu tuż przed grającą dla Niej orkiestrą , lub też fragmentami siedząc na sofie :) )))
Sama niedawno dowiedziałam się o tym teledysku i to chyba od naszej Kayo(dzięki :*)
Jak już pisałam znajduje się w dodatkach na płytach z filmem :) Płytę można jeszcze gdzieniegdzie kupić,szczególnie w marketach :) Sama tak dorwałam ten teledysk ... ;)

Klaudia 
uparcie i skrycie..

Wysłany: 30 Sty 2008 10:55   

ooo to dziękuję Ci Ula bardzooo :*
czyli szykuje się nowy zakup :)
nie wiedziałam o tym.. ale na tych zdjęciach Pani Edytka wyszła tak wyjątkowo ślicznie.. to ciekawe jaki musi być ten teledysk! Mam nadzieję, że już niedługo się o tym przekonam :grin:

Gwiazdka

Wysłany: 30 Sty 2008 11:10   

A ja mam pytanko bardziej do Weteranów:)

Jak przez mgłę kojarzę z baaardzo dawna, z lat osiemdziesiątych jakiś teledysk - na pierwszym planie było rozmyte zbliżenie twarzy Pani Edyty, zamyślonej, a w tle śpiewała jakąś piosenkę... To mógł być rok 1986 lub 1987, mogło to być częścią jakiegoś programu... albo skonstruowany naprędce jakiś teledysk... I nie była to na pewno Serenada... Tam tez na pierwszym planie był profil Pani Edyty.

Kojarzy to ktoś??

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sty 2008 08:58   

Film "Chopin pragnienie miłości" z teledyskiem "na Krakowskim..." jest cały czas dostepny na Allegro, tylko uważajcie, bo chodzą dwie wersje i ta uboższa nie posiada tego, na czym nam zależy :wink:

Klaudia 
uparcie i skrycie..

Wysłany: 31 Sty 2008 05:10   

dzięki :wink: więc dla pewności kupiłam taką, gdzie w opisie pisało o teledysku :smile:

Odpowiedz do tematu