Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Linki
Autor Wiadomość
Majka 

Wysłany: 02 Sty 2013 12:43   

Nowy Rok właśnie się zaczął więc trzeba by zagrać jakoś tak z fasonem, z życiem. Wiem, że nagranie już tu kiedyś było, ale ono jest takie... jedyne w swoim rodzaju... w sam raz na każdą wyjątkową okazję.

http://www.youtube.com/wa...1&v=pKG3dfySZeI

alexc10 
Nietutejsza

Wysłany: 02 Sty 2013 03:32   

No rzeczywiście, jedyne w swoim rodzaju. :) Piękne,ii.....niby to samo ale inne niż zwykle :D

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 02 Sty 2013 05:18   

Dzięki za przypomnienie tej interpretacji i wklejenie tego linku. Szkoda że w Necie nie ma więcej utworów z tego recitalu. A jeżeli są, to mój apel i prośba: zlitujcie się i wstawcie więcej.
Pozdrawiam Gabriel.

Majka 

Wysłany: 03 Sty 2013 01:57   

Apel popieram... i może jakieś podpisy zacznijmy zbierać? A póki co, to zbliża się kolejny finał WOŚP i coś mi się przypomniało. Chwilkę poszperałam i jest - na starym forum już chyba była o tym mowa, ale nie zawadzi przypomnieć.

http://www.swiatseriali.p...klan,nId,250015

Dla tych, którzy nie są szczególnymi miłośnikami seriali, lub byli zbyt mali by ten odcinek obejrzeć (emisja odbyła się 05.01.2000 r.) - celem wyjaśnienia co, a raczej KTO kryje się pod tym niewieszczącym niczego sensacyjnego zwrotem „inni znani aktorzy” wklejam jeszcze jeden link.

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/1113344

Zdjęcie z 2-go linka - piękne!
Ostatnio zmieniony przez Majka 26 Sty 2013 03:32, w całości zmieniany 1 raz  

alexc10 
Nietutejsza

Wysłany: 03 Sty 2013 04:34   

Pani Majko, nie wie Pani może czy gdzieś w internecie nie można obejrzeć tego odcinka? :) A może ktoś posiada ten odcinek nagrany? :)

Majka 

Wysłany: 04 Sty 2013 10:56   

Alexc, w necie podobno jest wszystko :smile: ... z wyjątkiem odcinka 291 niestety. Dobrze, że chociaż streszczenie się zachowało. Z tego co pamiętam było właśnie tak, jak to opisali. Pani Edyta w swojej tradycyjnej czerni nie wypowiadając żadnej kwestii, po prostu z czarującym uśmiechem składa podpis na plakacie. Inną ciekawą kwestią jest to, co Janusz Józefowicz i inni znani aktorzy w tej Romie robili? Otóż odbywały się tam wtedy próby do spektaklu muzycznego „Piotruś Pan”, w którym Edyta Geppert zagrała rolę Pani Darling. Na YT znalazłam 2 fragmenty spektaklu, które dają jakieś pojęcie o całym przedsięwzięciu.

http://www.youtube.com/watch?v=kpeJJ74plO8
http://www.youtube.com/watch?v=z9UaiUz2xdg

A w tym wywiadzie też jest coś na ten temat wspomniane.

http://neptun-gdansk.w.interia.pl/wyw_z_eg.html

Wracając jeszcze do koncertu noworocznego z Żar to możliwe, że nie był to „zwykły” recital, a jakiś koncert składankowy i autor wstawił tylko najlepszy fragment - to jedynie takie moje przypuszczenie.

Majka 

Wysłany: 04 Sty 2013 11:04   

Nie wiem czy ja tu ostatnio za bardzo nie przynudzam, ale dziś o poranku taka historyjka mi się przytrafiła. Popijałam świeżo zaparzoną kawę... nic szczególnego, tylko ta kawa nie w filiżance, a w zwyczajnym dużym kubku. Za oknem ponuro, deszcz, wichura... całkiem normalna pogoda jak na początek stycznia :wink: Napój zaczął powoli docierać do szarych komórek, przypomniała mi się wczorajsza sprawa odcinka 291 i wtedy coś jeszcze przyszło mi do głowy, jakiś taki przebłysk :!: Zostawiłam resztę kawy i rzuciłam się w stronę komputera. Wpisałam w przeglądarkę dwa słowa, eee.. coś nie tak, jeszcze raz w innej kombinacji i jeszcze raz :o ten Internet to całkiem niezły wynalazek, zwłaszcza w połączeniu z dobrą kawą. No i siedzę już dobre pół godziny i oglądam...

http://www.youtube.com/watch?v=sdCJzaLgxC8

Wiem, że dla większości z Was to żadna sensacja, ale miło znowu posłuchać… i może ktoś jednak będzie zaskoczony :lol:

alexc10 
Nietutejsza

Wysłany: 04 Sty 2013 02:34   

Chyba już kiedyś ten link się tu pojawił ale jednak nadal zaskakuje...haha ;)

Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 28 Sty 2013 10:22   

Całkiem przyjemna Relacja z koncertu w Policach . Zamieszczam tutaj, by tylko dla jednego linka nie tworzyć nowego tematu w "koncertach". Pozdrówki.

Majka 

Wysłany: 29 Sty 2013 09:53   

Wstyd się przyznać, ale jeszcze do niedawna nie miałam pojęcia gdzie leżą Police. Gdy kilka dni temu wiedziona ciekawością wpisałam w wyszukiwarkę Mapy Google nazwę Police nie wiedzieć czemu wychodziła mi policja :?: Dopiero po kilku minutach intensywnych poszukiwań miejscowość udało się zlokalizować - znów się czegoś nowego dowiedziałam. Od teraz gdyby ktoś pytał o drogę bez wahania wskażę jak tam dojść. A swoją drogą, to miło wstać skoro świt :wink: i delektując się poranną kawą przeczytać, że znowu się spodobało, że ludziom zostały dobre wspomnienia. Ciekawie i z pomysłem napisana recenzja, chociaż z drugiej strony po raz kolejny wyszło, że mam straszne luki w edukacji :oops: no nie wiedziałam, że ta piosenka to z filmu „Parada Warszawy”. Musiałam zajrzeć do naszego zaprzyjaźnionego serwisu YT i znalazłam nagranie sprzed 76 lat - trzeba przyznać, że nic nie straciło na aktualności. A skoro tak dobrze mi poszło z tym szukaniem, to z rozpędu zaczęłam szperać dalej i o proszę ta wersja najbardziej przypadła mi do gustu.

Parę razy posłuchałam, popatrzyłam i już dobry nastrój od rana gwarantowany. Żeby tak już całkiem dobry humor utrwalić, przeczytałam raz jeszcze zamieszczony przez Paulkę artykuł i gdy dotarłam do słów „A niech śpiewa co chce!” to nagle dotarło do mnie ile treści kryje się w tym krótkim stwierdzeniu. Oj, nazbierało się przez te parę lat, nazbierało - do wyboru do koloru... jak na straganie z zabawkami. Wystarczyło tylko coś sobie zamarzyć, chwilkę pokombinować jak będzie najlepiej i proszę bardzo, mamy następną piosenkę. Bez żadnych ograniczeń, murów, wędzideł i krat... od poetów polskiej piosenki, poprzez klasykę musicalu, kabaret, folklor na takich perełkach kończąc, jak choćby teksty Christine de Pisan, Icyka Mangera czy Ogdena Nasha. Cały wór tych piosenek, tylko ręką cap i... co ja mówię ręką, całymi garściami można brać i czerpać je, a pragnienie ciągle takie, że he he, i sto lat nam nie starczy by się wszystkim nacieszyć. Lalalala lalalali... prawdziwy temat rzeka, ale niestety choć duch syty, to teraz ciałku wyraźnie czegoś brakuje i po jakieś bułki na śniadanie trzeba lecieć. I tym optymistycznym akcentem kończąc życzę Wam wszystkim dobrego humoru od samego rana do późnego wieczora :mrgreen:

Majka
Ostatnio zmieniony przez Majka 29 Sty 2013 11:43, w całości zmieniany 2 razy  

alexc10 
Nietutejsza

Wysłany: 29 Sty 2013 10:18   

Pani Majko, Pani zawsze umili poranek piękną muzyką :) Ale jednak zdecydowanie wolę w wykonaniu Pani Edyty i Pana Piotra. Mambo Italiano też uwielbiam w wykonaniu Pani Edytki. Chodźmy gdzieś - nie może bo nie ma czasu ;) .....

Majka 

Wysłany: 29 Sty 2013 11:44   

Alexc, masz świętą rację!!! Tylko skąd wziąć to... co sercu jest bliskie i drogie. Na kolejny koncert trzeba...

Hmm... :???: żeby mi się tylko nikt o te jakieś tam prawa autorskie nie upomniał, że ja tak ciągle cytatów używam, zupełnie bez ładu i składu... kiedy chcę i co chcę. Cała nadzieja, że może nikt nie będzie miał czasu sobie mną głowy zawracać :neutral:

alexc10 
Nietutejsza

Wysłany: 29 Sty 2013 12:01   

Jakie tam prawa? :D Używa Pani cytatów, których czasami aż się prosi żeby użyć. Ale to świadczy tylko o wartości piosenek Pani Edyty. Są tak piękne i prawdziwe, że aż chcemy używać z nich cytatów w życiu codziennym ;) [b][/b]

Majka 

Wysłany: 29 Sty 2013 12:24   

alexc10 napisał/a:
Są tak piękne i prawdziwe

Pewne jak amen w pacierzu i wężykiem Jasiu, wężykiem!

Majka 

Wysłany: 29 Sty 2013 11:39   

Pod wieczór jeszcze inna maksyma przyszła mi do głowy, a mianowicie „muzyka łączy pokolenia”. Paulka, o rany :roll: ale zamieszanie zrobiłaś przez te Police! :wink: I żeby dzień zakończyć w równie pogodnym nastroju jak się go zaczęło, dodam na dobranoc pioseneczkę jedną. Piosenka absolutnie nie ma związku z żadnym poruszanym ostatnio tematem, ot sięgnęłam do wora i się mi wyciągnął... Bond, James Bond, czyli „kto dusi kota?”.

http://www.youtube.com/watch?v=JNMcZxyuf8Q

Wiem Alexc, że wolałabyś wersję z „naszego straganu z zabawkami”, ale ni ma, więc wklejam co mam - teraz wersja oryginalna.

http://www.youtube.com/watch?v=DwBirf4BWew

alexc10 
Nietutejsza

Wysłany: 30 Sty 2013 09:40   

Dziękuję bardzo! ;) No niestety ni ma... :D I pewnie nie będzie bo jak wszyscy wiemy nas koncertach na nagrywanie pozwolenia brak. :(

Fado 

Wysłany: 30 Sty 2013 01:39   

Alexc, owszem, na koncertach dzisiaj nagrywać nie można, ale świetny występ z Mrągowa '97 został zarejestrowany i jest do znalezienia gdzieś w internecie, a czasami nawet i w telewizji go puszczają. ;-)

A skoro już Pani Majka przypomniała "Stand by your man", to ja od siebie dorzucę "Crazy" w oryginalnym wykonaniu Patsy Cline.
http://www.youtube.com/watch?v=2OVtpnpCOKM

alexc10 
Nietutejsza

Wysłany: 31 Sty 2013 12:24   

Dzięki!! Znalazłam Mrągowo 97' . SUPER ! ♥ Pani Edyta w trochę bardziej szalonym wydaniu :D ;)

Majka 

Wysłany: 05 Lut 2013 11:32   

Ale to był przebój!!! Wciąż go pamiętam. I jeszcze ten czarujący uśmiech :mrgreen: Dla wszystkich, którzy nie widzieli polecam od 28:07 min. Plebiscyt Studia Gama

Majka 

Wysłany: 06 Lut 2013 12:48   

Tego nie da się wyjaśnić w żaden racjonalny sposób, ale gdy przed laty słuchałam tej piosenki, największe wrażenie robił na mnie ten fragment tekstu:

Ja już o niej nie pamiętam, miała taki głos jak skrzypce gdy śpiewała była piękna, serce drgało jak na nitce...

Odpowiedz do tematu