Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Lublin, 22 marca 2015
Autor Wiadomość
alexc10 
Nietutejsza

Wysłany: 24 Mar 2015 03:41   Lublin, 22 marca 2015

W tę wiosenną noc...ciężko było oderwać wzrok od sceny Centrum Kongresowego Uniwersytetu przyrodniczego w Lublinie służącej tymczasowo za zastępczą scenę Filharmonii Lubelskiej. Pani Edyta po raz kolejny zabrała nas w magiczną podróż, do baśniowego świata wzruszeń, w którym na wyciągnięcie ręki mamy wszelkie kryjące się w nas uczucia.
Recital rozpoczęła nastrojowa pieśń "Rimbaud, Aniele Stróżu mój". Wielkie emocje wzbudziła dramatyczna "Piosenka o Bośni", która jest w recitalu nowością. Doskonale natomiast wpisuje się w aktualne realia polityczno- społeczne, niosące za sobą wiele smutku i grozy. Zasłuchana publiczność zamarła słysząc nową-jeszcze bardziej przejmującą niż poprzednia- interpretację piosenki. Niski, silny głos pełen dramaturgii, wzrok wpatrzony w jeden punkt..... szept na końcu utworu, przejmujący bardziej niż najgłośniejszy krzyk przyprawił mnie o ciarki na plechach... Niezwykle przemyślane zarówno muzycznie jak i tekstowo przejście do modlitwy, czyli "Zamiast" które połączone z "Piosenką o Bośni" kontrastowało, i wzbudzało wśród widzów falę wzruszeń.
Zachwycające "Nie żałuję", które zawsze spotyka się z ciepłym przyjęciem przez publiczność. Tym razem nie było inaczej. Urok, piękny głos i siła przekazu jaką posiada Pani Edyta sprawia, że zaczarowana publiczność nieruchomieje.
Pełną energii częścią koncertu o której nie sposób nie wspomnieć jest "cygański" fragment z zespołem Vasie, który skłonił publiczność do bardzo żywiołowych reakcji :)
Recital zakończyło kultowe "Szukaj mnie", które zabrzmiało nie długo po równie gorąco przyjętym "Och życie, kocham cię nad życie".
Wspaniały, pełen emocji i wzruszeń wieczór dobiegł końca. Na długo w naszych sercach pozostaną ogniste, cygańskie rytmy oraz nastrojowe ballady skłaniające do przemyśleń.
Pozostaje tylko odliczać dni do kolejnego spotkania.... <3 <3 :) :wink:

Majka 

Wysłany: 25 Mar 2015 11:48   

Spotkanie z Edytą Geppert jest wydarzeniem, które porusza najgłębsze zakamarki serca, wywołuje mnóstwo emocji i na długo zapada w pamięć. Kto choć raz miał szczęście uczestniczyć w takim spektaklu wie, jak trudno wyrazić słowami własne odczucia. Myślę, że Oli udało się oddać atmosferę niedzielnego wieczoru i opisać to, co działo się na scenie. Znakomity występ Pani Edyty bardzo przypadł lublinianom do gustu. Niespełna dwugodzinny koncert zostaje nagrodzony burzą oklasków. Ludzie bez namysłu wstają z foteli dziękując za niezwykłe przeżycia, jakich właśnie doświadczyli. Wręczony zostaje bukiet herbacianych róż, z którego Pani Edyta natychmiast zrobiła użytek, wymachując nim "groźnie" w kierunku najbardziej spontanicznie reagującej części widowni, co jednak na niewiele się zdało, bo okrzyki i gorący aplauz słychać już do końca koncertu. Takich momentów nie jest w stanie przewidzieć żaden scenariusz. Oklaski nie milkną, więc bez bisów się nie obejdzie - "Nic nie muszę" i "Nie jest źle". I po raz drugi zachwycona publiczność jak jeden mąż podrywa się na równe nogi, nie chcąc wypuścić Artystów ze sceny. Z tej sytuacji może być tylko jedno wyjście... moment oczekiwania i do uszu dobiega dobrze znana melodia "Szukaj mnie" i w takim pogodnym nastroju Pani Edyta żegna się ze swoją widownią. Po koncercie każdy chętny może spotkać się z Bohaterką wieczoru. Na twarzach ludzi jeszcze widać niedawno przeżyte emocje, zostaje wypowiedzianych wiele ciepłych słów, są życzenia i zaproszenie do ponownego przyjazdu. Po raz kolejny pada też pytanie, czy piosenki oparte na folklorze cygańskim ukażą się na płycie. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ale daje nadzieję, że takie plany istnieją. Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie poczekać na ich realizację.
Dla porządku wymienię jeszcze tytuły piosenek, bo był to pierwszy koncert z takim właśnie repertuarem.

1. Rimbaud - Aniele Stróżu mój
2. Moje królestwo
3. Pocieszanka
4. Idź swoją drogą
5. To się nie sprzeda Pani Geppert
6. Piosenka o Bośni
7. Zamiast
8. Z duszą na ramieniu
9. Nie żałuję
10. Mąż ideał
11. A ja nic
12. Wstań i zawrzyj chatę