Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Rozmowa z Dziadkiem, Ciałko
Autor Wiadomość
Majka 

Wysłany: 02 Cze 2015 09:09   Rozmowa z Dziadkiem, Ciałko

Fragmenty dwóch wywiadów z Jerzym Porębskim, w których opowiada o współpracy z Panią Edytą.

Głos Słupski, 1996, sierpień, nr 180 3-4 sierpnia 1996 r. - str. 6 (Piosenki jak reportaże)

- W tym roku na festiwalu w Opolu Edyta Geppert zaśpiewała pana piosenkę pt. "Ciało". Jak się pan wtedy poczuł?
- Kiedyś Edyta Geppert zaśpiewała "Ciało" w Swinoujściu. Zrobiła to bardzo pięknie. Wszedłem za kulisy, żeby jej pogratulować. Bardzo długo rozmawialiśmy... Okazało się, że syn Edyty Geppert śpiewa wszystkie moje piosenki, a jej żadnej. Przez niego sama zaczęła słuchać tych moich piosenek. Bardzo jej się podobają, ale żadna z nich nie nadaje się dla wykonawczyni - kobiety. - Zmieniłam sobie trochę słowa w tym "Ciałku" - mówiła mi. - Ale proszę cię, usiądź i ułóż jakąś piosenkę dla mnie. I ja jej wysłałem kasetę. Znalazła się na niej "Rozmowa z dziadkiem", piosenka o warszawskim dworcu, którą wygrałem konkurs ogłoszony przez prezydenta Warszawy, i jeszcze parę innych. Usłyszałem od Edyty, że podobają się jej teksty, a także melodia. Powiedziała, że do swojego nowego repertuaru włączy dwie albo trzy moje piosenki i jedną Andrzeja Koryckiego. Jestem z tego strasznie dumny i szczęśliwy. Bardzo mi się podoba jej sposób śpiewania.

Nasze MORZE, nr 10, październik 2010 - Z gitarą na ryby

- Którą ze swoich piosenek lubi pan najbardziej?
A który gatunek wina pan lubi najbardziej? A które kobiety panu odpowiadają? Tak samo jest z piosenkami. Nie umiem powiedzieć. Wszystkie lubię z jakiegoś innego powodu.
- W takim razie, którą pan najbardziej ceni, uważa za najwartościowszą artystycznie?
Chyba "Rozmowę z Dziadkiem". A to ze względu na temat i niezwykłe okoliczności jej powstania. Znana polska piosenkarka Edyta Geppert została zaproszona do zaśpiewania piosenki dla papieża Jana Pawła II. I to była właśnie ta piosenka. Chodzi w niej o to, że my grzeszni ludzie zwykle wznosimy do Boga modlitwy „Panie Boże żebym miał więcej niż sąsiad, żeby mu kury wyzdychały”. Wiadomo. I ten biedny Bóg słucha. A ja napisałem piosenkę, w której Pan Bóg modli się do ludzi. Kiedy Edyta to zaśpiewała, byłem naprawdę wzruszony.

I dla przypomnienia autorskie wykonanie "Ciałka" :smile:

Odpowiedz do tematu