Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Koncert w Elblągu
Autor Wiadomość
Petrus

Wysłany: 03 Sie 2012 03:36   Koncert w Elblągu

Kochani! Chciałem podrzucić informację, że koncert elbląski jest z Kroke. Jest częścią Festiwalu Piosenek Wartościowych. Będzie miał miejsce na dziedzińcu Galerii EL. Jest jednak pewne niedoinformowanie, za które ja osobiście zapłaciłem biletami w odległych rzędach (na szczęście w przypadku koncertu z Kroke nie ma to aż tak dużego znaczenia). Organizatorem koncertu jest Centrum Spotkań Europejskich "Światowid", a nie Galeria EL. Dlatego np. na stronie Galerii EL brak jakiejkolwiek wzmianki. Galeria udostępnia tylko swój dziedziniec. Jeśli więc ktoś spoza elblążan szuka biletów, to należy wejść na stronę wspomnianego Centrum i tam jest telefon do kasy. Pozdrawiam szczególnie wszystkich "wyposzczonych" spotkania z Edytą i jej przyjaciółmi.

Gwiazdka

Wysłany: 13 Sie 2012 11:44   

Tu jest więcej informacji:
http://elblag.wm.pl/11125...ty-Geppert.html
http://www.portel.pl/artykul.php3?i=58496
http://elblag.re.pl/artykul/71241.html

Petrus

Wysłany: 26 Sie 2012 02:15   

Właśnie wróciłem z koncertu w Elblągu. Galeria EL to piękny obiekt, czego nie można niestety powiedzieć o "namiocie" dla publiczności. Foliowe ściany bardzo niekorzystnie wpływały na akustykę - siedziałem po raz pierwszy dość daleko, bo w 18 rzędzie i czuło się pewne zduszenie dźwięku. Rozumiem i doceniam troskę organizatorów o ochronę publiczności przed ewentualnym deszczem, ale można to rozwiązać inaczej - proszę sprawdzić to choćby w Sopockich Tarasach, gdzie trzy lata temu przeżyliśmy na koncercie Edyty oberwanie chmury z burzą. Sama Artystka w wyśmienitej formie, choć stali bywalcy jej koncertów znowu otrzymali kilka smaczków w różnych utworach, które dzięki temu - choć te same - zabrzmiały trochę inaczej. Paleta możliwości i pomysłowości Edyty jest niewyczerpana. Prawdziwą brawurą jest dla mnie niezmiennie to, że koncert z Kroke zaczyna się tak koronkowym i karkołomnym zarazem utworem jak "Więc nie dziw się", na którym można wyłożyć się po wielekroć tonacyjnie czy interwałowo, a Edyta prowadzi nas jak do najczystszego strumienia i czaruje, jakby już od godziny była na scenie. Jeżeli do tego dodać, że należy do nielicznego grona wykonawców, którzy śpiewają z otwartymi uszami czyli bez odsłuchów, a korzystając tylko z tzw. monitorów głośnikowych przed sobą, to już w tym momencie powinno się wstawać z miejsc z podziwu. A niestety publiczność elbląska skora do wstawania z miejsc się nie okazała. Edyto, brawo za każdy utwór z osobna i za całokształt. Organizatorom całego przedsięwzięcia festiwalowego gratuluję nazwy Festiwalu Piosenki Wartościowej.
Zaiste doczekaliśmy czasów, kiedy o taką piosenkę trzeba będzie zawalczyć. Póki mamy Edytę, możemy się czuć silni. Edyto, dzięki także za pełne uroku spotkanie z publicznością w krużganku. Z niecierpliwością czekam na aktualizację strony, a szczególnie terminów koncertów.

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 29 Sie 2012 08:03   

Wielkie dzięki za informacje o koncercie. Obejrzenie recitalu Edyty Geppert z Kroke to dla mnie nadal niedostępny element w scenicznym obrazie Artystki. Mam nadzieję że kiedyś ten wspaniały moment nastąpi. Póki co odpaliłem ich parę płytek na CD i poprawiłem „Śpiewam życie”, tak że na głośnikach, po przeprowadzkowym kurzu nie ma śladu. A przy okazji trochę tych uroczych nutek wyleciało pod ostrołęckie niebo. I tak już będzie na stałe.
Pozdrawiam Forumowiczów. Wyrazy współczucia dla tych, którym kończą się wakacje i muszą iść do szkoły.

Petrus

Wysłany: 29 Sie 2012 09:55   

Ze szkołą trafiłeś w dziesiątkę, a na najbliższy jaki się zdarzy koncert z Kroke serdecznie zapraszam do Gdańska. Dzięki za Twoją wspaniała robotę z nagraniami, bo sam już z nich kilka razy skorzystałem:) Jesteś wielki!!!

Majka 

Wysłany: 30 Sie 2012 10:19   

Dobrze Panie Gabrielu, że się Pan wreszcie odnalazł, bo już zachodziłam w głowę co jest przyczyną tak długiego milczenia. A po pierwszym recitalu z Kroke liczę - i myślę, że nie jestem w tym odosobniona, na obszerną relację :grin: Oby tylko wspólnych koncertów z Kroke było więcej niż ostatnio.
Ostatnio zmieniony przez Majka 10 Lut 2013 11:23, w całości zmieniany 1 raz  

Petrus

Wysłany: 30 Sie 2012 11:59   

Majko i Gabrielu, pozdrawiam Was serdecznie po koncercie Edyty z Kroke, jak zawsze zjawiskowym i pełnym emocji. Wszyscy czekamy na więcej, nieprawdaż???
Pozdrawiam Was gorąco.

Petrus

Wysłany: 03 Wrz 2012 09:30   

Przesyłam linka z cudnymi zdjęciami Edyty solo i z Kroke po koncercie w Elblągu.
Ogólnie w recenzjach same ochy i achy - i nic dziwnego:) Tylko na jednej z elbląskich stron popisowa wypowiedź dwóch "fanek", które - deklarując absolutną znajomość całokształtu dorobku artystycznego Gwiazdy - rozbrajająco wyznały, że ten repertuar słyszały pierwszy raz! No proszę Państwa, tak nie wolno! Albo Edyto - zapowiedz re-premierę płyty:)))
A oto link z prześlicznymi zdjęciami - przyznaję, jednymi z najpiękniejszych z "Krokowych" wieczorów, jakie spotkałem:)
http://info.elblag.pl/0,2...polu-Kroke.html

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 05 Wrz 2012 09:21   

Dziękuję za wskazany link. Fragmenty występu uchwycone na zdjęciach faktycznie bardzo gorące i dynamiczne, widać że Towarzystwo dało czadu.
    Szperając w Google znalazłem też opinie o koncercie dwóch Pań o których pisze Pan Piotr. Wyznały one, że znają Artystkę głównie z jej wcześniejszych dokonań. Niestety, tak to jest ze znajomością piosenek z dyskografii Edyty Geppert. Generalnie dobrze znany jest repertuar pierwszych dwóch winyli, pewnie z „Pamiętnika”, a potem jest już znacznie gorzej. Trudno się temu dziwić słuchając na co dzień tego, co jest prezentowane na okrągło we wszystkich mainstremowych mediach. Pamiętam swoje wysiłki, by skompletować wszystkie oficjalnie wydane winyle i CD Edyty Geppert. Ogólnie dostępne sklepy z muzyką (jakąkolwiek) to praktycznie empiki i sklepy wielkopowierzchniowe, a tam sami wiecie. Jak na stojakach znajdą się ze dwa tytuły „z Edytą” to i tak jest super. Człowiek mający choć odrobinę niezależności w doborze repertuaru dla swych uszu przeżywa mękę. Setki wykonawców i dziesiątki tysięcy płyt, a co roku jak gdzieś czytałem na światowym rynku muzycznym wydaje się ok. 20 tysięcy nowych tytułów. Część tych wydawnictw ląduję na witrynach sklepów. Jak serdelki w megasamie. Jak zostaną skonsumowane to dobrze, jak nie, to drugie dobrze, bo następna dostawa w drodze. Na szczęście jest Internet, choć i tu dla osoby zdeterminowanej by wyhaczyć jakiejś konkretne nagranie z repertuaru ulubionego solisty lub dyrygenta, to też szperanie po zagranicznych „amzonach” lub innych „ebajach”. Nieliczne wyjątki jak sklepy prowadzone przez pasjonatów takich jak np. J. Leśniewski z jego „Magadiscem”, ze starym dobrym rockiem niestety potwierdzają regułę.
    O naszej kochanej telewizji publicznej lepiej nie mówić. Pamiętam jak ze dwa lata temu w rocznicę wybuch Powstania Warszawskiego nadano recital Ewy Demarczyk z wierszami wojennymi K.K. Baczyńskiego. Czemu się czepiam? To proste. Z powodu podłej godziny emisji. Była to jakaś 1 czy 3 rano.
    Wracając do Kroke i Edyty Geppert to klasyczny, wręcz książkowy przykład jak cudowne może być połączenie stylu różnych często odległych muzycznie i etnicznie treści w jeden spójny i wspaniały przekaz. Szkoda, że tak rzadko razem występują na scenie.

Z pozdrowieniami Gabriel.

Odpowiedz do tematu