Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Fakty, ciekawostki, wydarzenia
Autor Wiadomość
Majka 

Wysłany: 17 Lip 2015 06:45   Fakty, ciekawostki, wydarzenia

Przeglądając przepastne zakamarki internetu natknęłam się ostatnio na parę ciekawych informacji dotyczących działalności artystycznej Pani Edyty. Część z nich to ogólnie znane fakty, o innych rzeczach przeczytałam po raz pierwszy, udało mi się też ustalić kilka dat czy innych szczegółów, których już nie pamiętałam. Mimo, iż wyszperane wiadomości są nieco wyrywkowe i niekompletne pomyślałam, że warto je uporządkować i zapisać w jednym miejscu, bo z pewnością będzie to interesująca lektura :smile: :wink: Aby miło rozpocząć naszą podróż do przeszłości, zapraszam wszystkich w pewne szczególne miejsce, gdzie przy filiżance pysznej aromatycznej kawy z łatwością wczujemy się w atmosferę pierwszej połowy lat 80-tych. Co to za miejsce? :???: Odpowiedź znajduje się w 2027 numerze Przekroju z 15 kwietnia 1984 r., w którym na stronie 8 w rubryce "Tydzień w kulturze" widnieje taka oto wiadomość:
W warszawskiej kawiarni "MDM" rozpoczął działalność nowy kabaret - WARSZTAT. W programie opracowanym przez Andrzeja Jareckiego bierze udział Wojciech Młynarski i grupa młodych wykonawców. Występują laureatki wrocławskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej - Edyta Geppert, Ludmiła Warzecha, Małgorzata Załuska i "Zespół Reprezentacyjny" (zdobywca jednej z głównych nagród na zeszłorocznym Festiwalu Piosenki Studenckiej).

Informacja nie jest oczywiście żadną nowością, ale zasługuje na uwagę, ponieważ to najwcześniejsza wzmianka, na jaką dotychczas natrafiłam :o Idąc tym tropem zajrzałam jeszcze na stronę Związku Polskich Autorów i Kompozytorów, gdzie pod datą 4.IV.1984 można przeczytać:
Kabaret "Warsztat". Oddział Warszawski rozpoczyna działalność artystyczną w kawiarni hotelu MDM. Przez 7 lat na scenie kabaretu występowali wszyscy najwybitniejsi przedstawiciele sztuki estradowej i najpopularniejsze zespoły kabaretowe.

Szczęśliwym trafem fragment jednego z występów Pani Edyty został uwieczniony przez reportera Polskiej Kroniki Filmowej, dzięki czemu wiadomo na pewno, że w programie znalazły się piosenki: "Czekaj no, Higgińszczaku" i "Nie opuszczaj mnie".
Kończąc temat kabaretu Warsztat warto jeszcze zwrócić uwagę na Zespół Reprezentacyjny, bo jak wiadomo jednym z jego założycieli był Jarosław Gugała, autor polskiego tekstu do "Czegóż chcą ludzie ci".

Po sukcesie na festiwalu w Opolu przyszedł czas na kolejne występy :smile: Trybuna Robotnicza, 1984, nr 224 19 września 1984 r. - str. 4 (Wrzesień i październik w "Spodku")
W niedzielę, 23 września na dwóch koncertach o godz. 15.30 i 19.00, wszyscy, którzy śledzili telewizyjne relacje z festiwali: sopockiego i opolskiego, będą mieli okazję do obejrzenia i wysłuchania uczestników obu tych imprez. Na estradzie "Spodka" wystąpią: węgierska piosenkarka Victoria Eszemenyi, reprezentantka Jugosławii Sneżana Naumowska, Włoch Marco Antonelli - wykonawca popularnego przeboju "Frontiera" oraz Edyta Geppert i Halina Frąckowiak. Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Rozrywkowa Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach (...)

Majka 

Wysłany: 19 Lip 2015 01:36   

Rok 85 proponuję rozpocząć od pierwszego recitalu telewizyjnego "Mój teatr". Jego premiera odbyła się w niedzielę 27 stycznia 1985 r., co ustaliłam na podstawie lektury programu tv - Trybuna Robotnicza str. 5. Nie pamiętałam tej daty, ale do dzisiaj pamiętam jakie piorunujące wrażenie :shock: :o :shock: zrobił na mnie ten recital :grin: Panią Edytę po raz pierwszy zobaczyłam i usłyszałam 7 miesięcy wcześniej w piosence "Jaka róża, taki cierń" i wtedy nawet przez myśl mi nie przeszło, że już wkrótce sięgnie po tak odmienny repertuar, i że będzie w nim równie wspaniała i prawdziwa, jak w tamtej dramatycznej piosence. Jak się później okazało, to był dopiero początek i takich zaskoczeń przeżyłam jeszcze wiele :o :???: Trudno byłoby mi wybrać najbardziej ulubioną piosenkę z "Mojego teatru", ale od tamtej pory towarzyszy mi ten tekścik: Gdy brak radości, gdy zacznie cię złościć, jak kiepski żart twe życie szare... :cool: :wink: :wink:

Kolejnym krokiem na artystycznej drodze było stworzenie własnego recitalu i jego prezentacja przed żywą publicznością. A zatem jedziemy do Rzeszowa :smile: :wink: na III Ogólnopolskie Spotkania Estradowe Oset '85. Z relacji zamieszczonych w lokalnej prasie wynika, że Pani Edyta wystąpiła na tej imprezie 21 marca. Nowiny : 1985, nr 51-76 (marzec) - str. 117 (co-gdzie-kiedy?), str. 120 (Początek pod znakiem kabaretu), str. 134 (Zakończenie Ogólnopolskich Spotkań Estradowych). I fragment ostatniego artykułu:
Bezpośrednio po "Wieży Babel" wystąpiła ze znakomitym recitalem piosenki Edyta Geppert. Ta nowa gwiazda polskiej estrady specjalizująca się w piosence literackiej porwała pub1iczność pięknymi piosenkami, świetną ich interpretacją, barwą i skalą głosu, a przede wszystkim precyzyjnym, oszczędnym, lecz sugestywnym aktorstwem estradowym.

O tym wydarzeniu wspomniano też w tygodniku kulturalnym Widnokrąg 2 kwietnia 1985 r. - str. 3 (Jerzy Dynia - "Jaka róża taki cierń")
W jednym przypadku nie miałem żadnych obiekcji; zdobywająca szturmem widownię Edyta Geppert odniosła kolejny sukces. W 1984 r. zdobyła I nagrodę na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, niedługo po tym przyznano jej Grand Prix na Festiwalu Opolskim, za piosenkę "Jaka róża, taki cierń... ". Do Rzeszowa przyjechała z Malty, gdzie na odbywającym się tam festiwalu piosenki zdobyła dwie nagrody: za interpretację piosenki maltańskiej i na najbardziej obiecujący talent. Nad recitalem przywiezionym do Rzeszowa pracowała pod opieką swego profesora i pomysłodawcy programu Piotra Loretza blisko 2 lata. Wystąpiła chora. Znów zdobyła nagrodę. W czasach, gdy już samo posiadanie głosu i słuchu upoważnia do wejścia na estradę, jej aktorstwo, umiejętności interpretatorskie, środki wyrazu, rzetelne podejście do każdej piosenki, są na wagę złota. Potrafi skupić na sobie uwagę widowni rozbawić i wzruszyć. skłonić do zamyślenia, refleksji. (...)

A sama Pani Edyta tak po latach wspomina tamten moment :smile: W Rzeszowie dałam pierwszy recital
(...) Przyznam, że najmocniej mi utkwił w pamięci udział w 1985 r. w Targach Estradowych Oset. Wtedy to po raz pierwszy zaprezentowałam publiczności swój recital. Od tej pory wykonałam ich ponad dwa tysiące, ale zawsze pamiętam, że właśnie w Rzeszowie miał miejsce mój recitalowy debiut. Tego zapomnieć się nie da.

Majka 

Wysłany: 26 Lip 2015 05:47   

Plan podróży na dziś: Bratysława, Łańcut, Moskwa :smile:

Bratislavská lyra byl československý festival populárních písní. V letech 1966 až 1990 to byl nejpopulárnější a největší hudební festival populárních písní v Československu, který se konal každoročně v Bratislavě. ;)
Na temat występu Pani Edyty w Bratysławie znalazłam tylko jedną, ale za to konkretną informację:
Tygodnik Nadwiślański. 1985, nr 24 - 14 czerwca 1985 r. (Muzyczne to i owo) "SZTANDAR MŁODYCH" W każdy piątek ukazuje się w nim rubryka muzyczna pt. "Metronom", której gospodarzem jest Dariusz Michalski. Ostatni tytuł "Metronomu" brzmi "... I znowu Geppert!" i... właściwie mówi on wszystko. D. Michalski był na festiwalu "Bratysławska Lira '85", gdzie kolejny sukces zanotowała następczyni Demarczyk i Rawik - Edyta Geppert. Zwyciężyła ona w konkursie międzynarodowym zdobywając 42 punkty. O przewadze niech świadczy fakt, że druga z kolei Irlandka Maria Christian otrzymała ich zaledwie 26. Po sukcesach w Opolu, Rzeszowie i na Malcie niezwykle utalentowana i pracowita piosenkarka zdobyła wielkie uznanie w Czechosłowacji. (...)

W dniach 27 lipca - 3 sierpnia 1985 r. odbył się XII Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów "Moskwa-85". Wydarzenie warte jest odnotowania ze względu na to, że wśród 200 osobowej ekipy polskich artystów mających wystąpić w Moskwie była też Edyta Geppert. Trybuna Robotnicza, 1985, nr 172 26 lipca 1985 r. - str. 1 (Rozśpiewane pociągi wyjechały z Warszawy)

Muzyczny Festiwal w Łańcucie to jedna z najbardziej prestiżowych imprez muzycznych w kraju, prezentująca melomanom głównie muzykę kameralną i symfoniczną, ale nie tylko... W koncercie nocnym, jak to już weszło w tradycję Festiwalu, recital piosenki. Tym razem wystąpi Edyta Geppert w swoim repertuarze piosenki ambitnej, o dużych walorach literackich i muzycznych. Nowiny : 1986, nr 101-126 17-18 maja 1986 r. - str. 98 (Łańcut '86) i str. 104 (Imprezy)
MUZYKA NOCĄ - EDYTA GEPPERT - 17 maja 1986 r., godz. 23, Sala Balowa Muzeum-Zamku w Łańcucie. Ależ to musiał być koncert...

Majka 

Wysłany: 02 Wrz 2015 05:32   

Niespełna miesiąc po zakończeniu festiwalu w Łańcucie odbył się XXII Festiwal Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Pani Edyta wystąpiła tam 14 czerwca 1986 r. w finałowym "Koncercie przyjaźni".
Dziennik Łódzki nr 139 16 czerwca 1986 r. - str. 1 ("Koncertem przyjaźni" zakończył się zielonogórski festiwal piosenki),
Trybuna Robotnicza, 1986, nr 139 16 czerwca 1986 r. - str. 1 (Finałowa parada znakomitości).
Koncertu niestety nie oglądałam, ale obiło mi się o uszy, że Pani Edyta zaśpiewała dwie piosenki - "Wańkę" autorstwa Jerzego Petersburskiego i Emanuela Szlechtera oraz "Obłąkanego kataryniarza" Aleksandra Wertyńskiego. Nie doszukałam się polskiego tekstu tej ballady, więc niech będzie wersja oryginalna. Jeśli coś pomyliłam, to liczę na sprostowanie :smile:

Na trop kolejnego festiwalu wpadłam całkiem niedawno dzięki tej wzmiance: Jak informuje "Pagart", grupa naszych artystów estradowych bronić będzie polskich barw na kilku festiwalach zagranicznych. I tak w festiwalu piosenki Knokke Cup w Belgii brały udział wokalistki: Edyta Geppert, Hanna Banaszak, Beata Kozidrak i dyrygent Aleksander Maliszewski. Edyta Geppert wyjedzie na festiwal Inter Pop odbywający się w dniach 15-20 bm. w Siofok na Węgrzech (...) Słowo Ludu nr 162 12-13 lipca 1986 r. - str. 6 (Nasi na zagranicznych festiwalach).
Aby dowiedzieć się czegoś więcej zajrzałam do Wikipedii, gdzie pod hasłem Aleksander Maliszewski (muzyk) znalazłam zdjęcie naszej ekipy i taką wypowiedź kompozytora: W lipcu też dyrygowałem belgijską orkiestrą na Festiwalu Knokke Cup. W polskiej grupie wystąpiły Hanna Banaszak, Edyta Geppert, Beata Kozidrak. Jako zespół zajęliśmy czwarte miejsce. W koncercie Euro Top reprezentowała nas Hanna Banaszak i odniosła duży sukces, wygrywając konkurs. Inne żródła podają, że polska ekipa zajęła trzecie miejsce. Drugi z wymienionych festiwali jak do tej pory pozostaje niewyjaśnioną zagadką, bo na jego temat nie znalazłam żadnej informacji :???:

Rok 86 przyniósł jeszcze jedno ważne wydarzenie, które miało miejsce tuż przed występem Pani Edyty na XXIII MFP Sopot '86. Mimo upływu lat dobrze pamiętam moment, gdy oglądając Teleexpress zobaczyłam redaktora prezentującego telewidzom dwie świeżo wydane płyty długogrające "Rrecital Live" i "Och, życie kocham cię nad życie". Radości było co nie miara także dlatego, że wydanie płyty nie było wtedy taką prostą sprawą, bowiem Zakłady Tworzyw Sztucznych Pronit w Pionkach będące jedynym wytwórcą masy winylowej, posiadały ograniczone możliwości produkcyjne i nie nadążały za rosnącym popytem. Z uwagi na pogłębiający się kryzys gospodarczy nie można było liczyć na szybką poprawę sytuacji, więc ciągłym "przejściowym trudnościom gospodarczym" próbowano zaradzić poprzez odgórne sterowanie niemal każdą dziedziną życia. Odzwierciedleniem tego stanu rzeczy jest treść pewnego pisma przytoczonego przez Katarzynę Staniszewską w pracy Mechanizmy funkcjonowania kultury popularnej w dobie mediów cyfrowych
"W związku z przyjętym programem promocji wybitnych artystów estrady proszę uprzejmie o wydanie płyt długogrających następującym artystom: Jan Wołek, Edyta Geppert, Michał Bajor, Agnieszka Fatyga." - Pismo od Kierownika Wydziału Kultury KC PZPR W. Nawrockiego do A. Karolaka, Dyrektora PP Polskie Nagrania, 18.04.1986 r., Archiwum Akt Nowych, LVI-1234

Dzisiaj mamy już zupełnie inne czasy, dlatego musimy wziąć sprawy w swoje ręce i petycję w sprawie nagrania kolejnej płyty napisać osobiście :wink: :wink: gdyż tak jak przed laty zapotrzebowania na nią jest ogromne! :smile:

Majka 

Wysłany: 15 Wrz 2015 11:00   

Będzie trochę nie po kolei, ale wrócę jeszcze do 1985 roku, by przedstawić kilka ciekawostek wyszperanych w Dzienniku Polskim. Uważam, że każda, nawet najdrobniejsza informacja dotycząca początków działalności artystycznej Pani Edyty jest naprawdę interesująca i warta przypomnienia :wink:

W związku z olbrzymim zainteresowaniem Publiczności "Estrada Krakowska" zaprasza na KABARETON '85 do hali "Korony", w dniach 21 i 22 kwietnia br. w godz. 16.30 i 21. Udział wezmą: Edyta Geppert - Jan Pietrzak - Bohdan Smoleń - Andrzej Rosiewicz z zespołem Sami Swoi i grupą wokalną Music Market - Jerzy Dobrowolski - Krzysztof Jaroszyński - Marek Grechuta z zespołem Anawa - kabarety Elita i Pod Egidą.
[Dziennik Polski, 15 kwietna 1985 r.]

KINO ZWIĄZKOWIEC: Występ Kabaretu "Elita" z udziałem E. Geppert, B. Smolenia i J. Gajosa - 4 maja 1985 r., godz. 21.30.
[Dziennik Polski, 4-5 maja 1985 r.]

PPIA "Estrada Krakowska" zaprasza na życzenie publiczności na dodatkowy
RECITAL EDYTY GEPPERT
w dniu 19 maja br. o godz. 17 w kinoteatrze "Związkowiec"
Bilety w "Estradzie Krakowskiej" ul. Bracka 1 i "Filmotechnice" ul. Krzyża.
[Dziennik Polski, 15 maja 1985 r.]

11 bm. w Pałacu Rady Ministrów w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i stypendiów Nagrody Artystycznej Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego, przyznanych przez ministra do spraw młodzieży. Nagrodę tę będącą wyrazem uznania dla dokonań artystycznych oraz osiągnięć w edukacji kulturalnej i organizacji życia kulturalnego młodzieży ustanowiła w br. Rada Ministrów. (...) W dziedzinie estrady nagrodę I stopnia otrzymali: Edyta Geppert za osiągnięcia w dziedzinie sztuki estradowej i zespół "String Connection" za osiągnięcia w dziedzinie muzyki jazzowej, nagrodę II stopnia - zespół "Kombi" za osiągnięcia artystyczne i wkład w rozwój muzyki rozrywkowej.
[Dziennik Polski, 12 września 1985 r.]

Z programu tv - "Jubileusz" koncert galowy z okazji 40-lecia kinematografii polskiej (reż. Janusz Rzeszewski, Wyk.: Edyta Geppert, Hanna Banaszak, Ewa Bem, Bogusław Mec, Piotr Fronczewski, Piotr Paleczny, Seweryn Krajewski i in.)
[Dziennik Polski, 6 grudnia 1985 r.]

Fragment wywiadu Wacława Krupińskiego, w którym Pani Edyta opowiada o kulisach występu na Malcie.

Malta to ten pierwszy festiwal, na którym miałam się przetrzeć...
- A zdobyła Pani od razu dwie główne nagrody: za interpretację piosenki maltańskiej i nagrodę FIDOF, czyli Międzynarodowej Organizacji Festiwali Piosenki. O tym festiwalu, przyznam, wiem niewiele.
- Paradoks polega na tym, że w Polsce nie ma nawet dokumentacji dźwiękowej z tego festiwalu, za to piosenki śpiewane tam przeze mnie znają dobrze słuchacze w NRD... Oprócz wspomnianego utworu maltańskiego wykonywałam Seweryna Krajewskiego "Uciekaj moje serce" po francusku, mimo że było to na terenie anglojęzycznym i nawet Francuzi zrezygnowali ze swojego języka. Ale ja, nie znając angielskiego, uparłam się i jako jedyna śpiewałam po francusku; tekst Agnieszki Osieckiej przepięknie przetłumaczył mi pan Jerzy Lisowski, za co jestem mu ogromnie wdzięczna.
- A potem miał być Sopot'85.
Tak. Ale byłam już tym wszystkim zmęczona... Festiwale są ważne, nagrody cieszą, ale kosztują zbyt wiele...

I druga wzmianka dotycząca Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie.

Edyta Geppert nie dała się nakłonić do udziału w festiwalu w charakterze gwiazdy. Wystąpiła natomiast na tzw. imprezie towarzyszącej z własnym recitalem w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
[Dziennik Polski, 23 sierpnia 1985 r.]

Cóż, na występ w Operze Leśniej musieliśmy jeszcze trochę poczekać, a wracając do Malty, to utkwiła mi w pamięci wypowiedź Pani Edyty z jakiegoś wywiadu radiowego z tamtego okresu. Otóż Pani Edyta wspomniała, że tuż po występie w La Valetta odebrała gratulacje i podziękowania za to, że zaśpiewała taką piękną francuską piosenkę... a to była właśnie piosenka Seweryna Krajewskiego "Uciekaj moje serce". Trzeba przyznać, że ten utwór po francusku i w wykonaniu Pani Edyty brzmi po prostu genialnie :wink: :wink: :cool:

Majka 

Wysłany: 24 Wrz 2015 12:26   

Ciekawostek z Dziennika Polskiego ciąg dalszy...

Gwiazdy na festiwalu "Łańcut '86"
(INF. WŁ.) Kiedy co roku zakwitają kasztany w łańcuckim parku, w nieodległym zamku Potockich rozlegają się przez kilka dni melodie festiwalu muzyki. Organizatorami jego są: Ministerstwo Kultury i Sztuki, Wydział Kultury i Sztuki UW w Rzeszowie, Filharmonia im. Malawskiego w Rzeszowie. "Pagart", PR i TV. Od 1980 r. kierownikiem artystycznym tej imprezy jest Bogusław Kaczyński. Tegoroczny festiwal (10-18 maja) będzie niewątpliwie festiwalem gwiazd! Wystąpią m. in.: włoska gwiazda sopranu Seta del Grande, argentyński mistrz gitary Eduardo Falu, legendarna paryska śpiewaczko Juliette Greco, międzynarodowej renomy kwartet im. Janacka z Czechosłowacji, 16-letni pianista grecki Dimitris Sgouros, nazywany "następcą Mozarta"... Z polskich wykonawców Łańcut będzie gościł: Beatę Tyszkiewicz, Daniela Olbrychskiego, Barbarę Kostrzewską, Violettę Villas. Niezwykle ciekawie zapowiada się "Noc z piosenką", w czasie której wystąpi Edyta Geppert. (w. ziob.)
[Dziennik Polski, 10-11 maja 1986 r.]

KONCERT GALOWY GWIAZD POLSKIEJ ESTRADY
W ramach trwających w NRD "Dni Kultury Polskiej" we Friedrichstadt Palast odbył się w niedzielę koncert galowy gwiazd polskiej estrady. Przed berlińską publicznością wystąpili tacy popularni wykonawcy jak: Halina Frąckowiak, Edyta Geppert, Maryla Rodowicz, Zdzisława Sośnicka, Elżbieta Wojnowska, Michał Bajor, Krzysztof Krawczyk, Andrzej Rybiński, Zbigniew Wodecki oraz grupy "Vox", "Combi" i Trio Zalewskich. Polskim artystom zgotowano długotrwałą, niezwykle serdeczną owację.
[Dziennik Polski, 2 czerwca 1986 r.]

Wręczenie nagród "Trybuny Ludu"
(...) Tegorocznymi laureatami indywidualnych i zespołowych nagród "Trybuny Ludu", przyznawanych w 5 kategoriach, są ludzie różnych zawodów i zainteresowań - pisarze, artyści, naukowcy, nauczyciele i wychowawcy, działacze komitetów osiedlowych, społecznicy. Wśród nich m. in. autorzy pierwszego tomu "Historii polskiego ruchu robotniczego", Marek Kotański - twórca "Monaru", piosenkarka Edyta Geppert, reżyser filmowy Radosław Piwowarski, Józef Kania - wieloletni racjonalizator ze starachowickiej FSC (...)
[Dziennik Polski, 10 października 1986 r.]
W uzupełnieniu tej informacji dodam, że Pani Edyta została nagrodzona za ambitny repertuar i walory artystyczne twórczości estradowej, a pieniądze z nagrody przekazała w całości na ręce Marka Kotańskiego - wielkiego społecznika, który pomagał ludziom pokrzywdzonym przez los.

"KOCHAM CIĘ ŻYCIE"
"Kocham cię życie" - to tytuł programu artystycznego z udziałem znanych i popularnych polskich wykonawców, pokazywanego obecnie w Nowym Jorku. Satyra miesza się z piosenką, żart z chwilą refleksji i zadumy nad przeszłością i chwilą obecną kraju, narodu. Wśród grona wykonawców gorąco i serdecznie przyjmowanych przez środowisko polonijne znajdują się Edyta Geppert, Krzysztof Daukszewicz, Piotr Fronczewski, Piotr Loretz, Krzysztof Materna i Bohdan Smoleń. Zespół będzie też występować w Chicago, Buffalo, Detroit i Cleveland. Z USA uda się ponownie do Kanady.
[Dziennik Polski, 7 listopada 1986 r.]

Po powrocie zza oceanu Pani Edyta wzięła udział w koncertach zorganizowanych z okazji jubileuszu 10-lecia Orkiestry Rozrywkowej PRiTV pod dyrekcją Zbigniewa Górnego. Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu: Muzyka wielkiego ekranu - 10 lat orkiestry Zbigniewa Górnego, 6-9.12.1986 r. Trybuna Robotnicza, 1986, nr 293 16 grudnia 1986 r. - str. 3 (Razem i osobno)

Jak widać rok 1986 obfitował w wydarzenia i wszystkim miłośnikom talentu Pani Edyty dostarczył niezapomnianych emocji i mnóstwo radości :wink: :mrgreen: Zakończmy go jeszcze jednym miłym akcentem :smile: :wink: :wink:

Z programu tv - "Znaki Zodiaku" - rewia sylwestrowa (wyk.: Hanna Banaszak, Agnieszka Fatyga, Edyta Geppert, Danuta Rinn, Irena Santor, Zdzisława Sośnicka i in.)
[Dziennik Polski, 31 grudnia 1986 r. - 1 stycznia 1987 r.]

Odpowiedz do tematu