Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Bielsko-Biała, 7.12.2013 r.
Autor Wiadomość
Majka 

Wysłany: 11 Gru 2013 01:20   Bielsko-Biała, 7.12.2013 r.

Każdy koncert ma swoją niepowtarzalną atmosferę, każdy pozostawia zapisane w pamięci inne wrażenia, wzbogaca o nowe wzruszenia. To jest naprawdę coś co warto przeżyć niejeden raz, bo... to się nie znudzi Pani Geppert. W życiu - Jamais.

Miarą wartości Artysty jest to, że potrafi wzbudzić emocje i przyciągnąć uwagę słuchacza. Tak dzieje się gdy swoje dzieło tworzy z pasją i z potrzeby serca. Takich artystów kocha się i docenia, nie dziwi zatem, że mimo szalejącego huraganu ludzie przybyli tłumnie. Wszyscy mieli świadomość, że "wieczór z Edytą" dostarczy mnóstwa niezwykłych emocji. Gdy zgasło światło, w stylowej sali Bielskiego Centrum Kultury zapadła zupełna cisza.
A nasza prawda tak ostrożna za dobrze wiemy ile można... Fakt, że w życiu czasem brak nam odwagi, by w pełni być sobą, ale przecież istnieje świat, w którym nie ma takich ograniczeń. Tutaj można tupnąć nogą, zatańczyć, pozwolić sobie na chwilę zadumy, zaśmiać się, czy z politowaniem pokiwać głową słysząc coś o braku zrozumienia i duszy nielirycznej...
Co wieczór przychodzi inna publiczność, ale reakcja na "Kocham cię życie" pozostaje niezmienna, tylko przy "Zamiast" można usłyszeć tak przejmującą ciszę, a tym razem po "Mężu ideale" i komentarzu do tej piosenki ktoś zaczął śmiać się tak serdecznie, że nawet Pan Piotr nie był w stanie ukryć wesołości. Prawdziwą ozdobą koncertu są kipiące energią "Idź swoją drogą", "Hej, człowieku chodź", "Gdzie ja byłam, gdzie". Trudno nie wspomnieć o pełnej humoru "Za innej". Z przyjemnością słucha się "Wstań i zawrzyj chatę", czy "Chwalcie potęgę pieniądza", choć nawet moim niewprawnym uchem laika dostrzegam jak piekielnie trudne technicznie są do zaśpiewanie te utwory. Hmm... jakoś nie bardzo mi z tymi piosenkami po kolei wyszło, ale trudno zapanować nad takim bogactwem zawartym w jednym recitalu. Pomysłowym w swej prostocie dopełnieniem całości było niebiesko-czerwone oświetlenie tworzące jakby zarys dużego okna na czarnym tle kurtyny. Półtorej godziny minęło jak jedna chwila, gdzieś ulotniła się sentymentu mgła, pozostało uczucie lekkiego niedosytu, bo pragnienie było jeszcze takie, że he he...

Nieodłączną już częścią każdego koncertu stało się "przedłużenie wieczoru z Edytą i Jej piosenkami". To musi być frapujące przeżycie tak z bliska swojej widowni spojrzeć w twarz... teraz można w pełni ocenić efekt jaki się wywołało. A ludzie rzeczywiście są pod wrażeniem. Dziękują, wspominają wcześniejsze koncerty, zapraszają ponownie, dzielą się wrażeniami. Komuś spodobało się szantowe "Ciałko", ktoś zwrócił uwagę na świetne biznesowe stwierdzenie wyśpiewane w jednej z piosenek - pewnie domyślacie się jakie :wink: jeszcze ktoś inny docenił pełne treści teksty. Takie spontanicznie wypowiadane opinie są najlepszym potwierdzeniem, że to co się robi ma sens, że jest bardzo ludziom potrzebne. Na koniec muszę wspomnieć o całkiem nowym talencie, którym Pani Edyta zabłysnęła tego wieczoru. Otóż każdy z uczestników spotkania został obdarzony ciepłym uśmiechem i... własnoręcznie wykonaną choineczką. Chociaż do Wigilii jeszcze trochę czasu to zapachniało prawdziwie świąteczną atmosferą.
Przyznam po cichu, że trochę pozazdrościłam tych choinek, tym bardziej, że teraz mogą bardzo się przydać, więc od paru dni rysuję je sobie zawzięcie, ale coś mi się widzi, że muszę jeszcze sporo poćwiczyć :sad:
Życzę wszystkim spokojnej nocy :smile: Ciao! :mrgreen:
Majka
Ostatnio zmieniony przez Majka 04 Lip 2014 12:29, w całości zmieniany 1 raz  

alexc10 
Nietutejsza

Wysłany: 11 Gru 2013 07:21   

Poczułam przez chwilę jakbym tam była...dzięki Pani, Pani Majko <3 Ja też chcę choineczkę!! :D To nie sprawiedliwe, że będę na nią czekać prawdopodobnie do grudnia 2014 :)

kulfon26 

Wysłany: 11 Gru 2013 10:46   

ACHHH...

Majka 

Wysłany: 12 Gru 2013 07:50   

Coś czułam, że na choineczki będzie duże zapotrzebowanie :wink: Gdyby ktoś chciał mam jeszcze parę w zapasie, całkiem zgrabne mi wyszły. No wiem, że one nie takie dorodne jak te, co były w Bielsku rozdawane, ale tak patrząc z drugiej strony, to czy możemy mieć powody do narzekań? :???: :???: ACHHH... gdy tak spoglądam wstecz to coraz wyraźniej dostrzegam, jakim bogactwem zostaliśmy obdarowani... no choćby taki fioletowy zapach frezji, światełko na mierzei, rondel budyniu, wierzby i złocienie, kobiałka wczesnych, zakurzonych śliwek, kura co nie daje się złapać, winnice najwspanialszych nut, kalosze szczęścia, zachód słońca na Samoa, sagan duży, wiatru w olchach ciche tchnienie, słynne gładkie "ł", niebo międzyplanetarne, ciasto na precelki, noc co zataja radość skrywa troski, małe domki z miodem... do rana nie zdążę wszystkiego wyliczyć :o :roll: :sad: I nawet Mikołaj, choć święty nie zdołał w jednym worze takiego mnóstwa prezentów upakować :neutral: Dobrze, że ostatnio dostaliśmy z aksamitu namiot i szafę, wreszcie będzie gdzie wszystko porządnie poukładać :smile:
Ale my tu sobie gagu gadu, a ja po siano muszę lecieć... przecież od lipca mam konia na utrzymaniu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink: :wink:

alexc10 
Nietutejsza

Wysłany: 12 Gru 2013 07:55   

haha, Pani Majko proszę tylko pamiętać, że skoro mamy już ten namiot- to nie będziemy siadać na trawie - "Tylko sobie fotel wstawię" :D A jak następnym razem wpadnie Pani na koncert do Warszawy...to będziemy piły w porcelanie kawę z mlekiem na śniadanie :) :)

Majka 

Wysłany: 12 Gru 2013 11:24   

A pewnie, że wpadnę :cool: Zagniataj ciasto na precelki :smile: :wink:

alexc10 
Nietutejsza

Wysłany: 13 Gru 2013 02:50   

Gwint odkorkuję krwawej Mańce :D :D

Majka 

Wysłany: 13 Gru 2013 05:07   

Nie odróżnicie już nad parą z kotła... hahahaha... hehehehe... która to ja, a która miotła...
No nieeeee :o Olu w takim stanie to na koncert nas nie wpuszczą :sad: :sad: więc będziemy zachowywać się wzorowo - tylko kawa z mlekiem w porcelanie i dla konia precelki :wink: a gdy zgasną światła rampy to coś odkorkujemy :roll: i do stu diabłów pójdziemy na tańce :twisted: :twisted: :twisted:
Przyznam, że już nie mogę doczekać się tego koncertu w Warszawie :mrgreen:

alexc10 
Nietutejsza

Wysłany: 13 Gru 2013 05:13   

Będzie się działo :D Ma Pani rację ;) Pijemy kawę w porcelanie i grzecznie idziemy na koncert. Z resztą, i tak pewnie będziemy na tyle podekscytowane, że nie będzie nam się chciało o niczym innym myśleć i mówić tylko o koncercie- przy kawie oczywiście :) :wink: :grin: :cool:

Odpowiedz do tematu