Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
"Chwalcie potęgę pieniądza"
Autor Wiadomość
alexc10 
Nietutejsza

Wysłany: 01 Lis 2012 07:55   "Chwalcie potęgę pieniądza"

Drodzy fani :)

Ma ktoś może nagranie piosenki pt. "Chwalcie potęgę pieniądza" ? Znam ją z recitali ,ale nie wiem, czy można ją gdzieś znaleźć :) ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję :)

Majka 

Wysłany: 31 Sty 2013 01:11   "Chwalcie potęgę..." - piosenki, na które czekamy

Tak się nam ten ostatni temat wymknął spod kontroli, że pomyślałam by przenieść go z linków do szufladki z piosenkami - będzie lepiej pasować. Więc kontynuujemy wątek piosenek mniej znanych, takich do usłyszenia tylko na koncercie, piosenek na które bardzo czekamy i co nam tam jeszcze do głowy przyjdzie.

alexc10 napisał/a:
No niestety ni ma... I pewnie nie będzie bo jak wszyscy wiemy na koncertach na nagrywanie pozwolenia brak.

Fado napisał/a:
Alexc, owszem, na koncertach dzisiaj nagrywać nie można, ale świetny występ z Mrągowa '97 został zarejestrowany i jest do znalezienia gdzieś w internecie, a czasami nawet i w telewizji go puszczają.

Dziewczyny nie ma co rąk załamywać, że nie będzie. Będzie na pewno, bo w przyrodzie nic nie ginie, tylko czasem trzeba trochę poczekać. A że na koncertach nagrywać nie można, nieprawda! Na każdym można, zupełnie bez ograniczeń, ile kto tylko zdoła upchać… na tratwie pamięci. Już w trakcie tej dyskusji wydało się, że masz Alexc nagrane Mambo Italiano, a Fado też coś tam za plecami chowa, tylko na razie nie chce się przyznać. Hmm... sama też parę grzeszków mam na sumieniu, ot choćby takie pierwsze z brzegu nagranie sprzed lat: rok 1998 w dodatku luty, dzień 27 - pamiętna data bo wtedy znalazłam się w pewnym królestwie... znaczy się na widowni i melodyjkę usłyszałam skądś mi znajomą, ale zupełnie nie mogłam wtedy skojarzyć co i kto, więc postanowiłam zapamiętać jak najwięcej tekstu z nadzieją, że coś potem przyjdzie do głowy. I nagrało się całkiem porządnie, do dziś słyszę w uszach ten GŁOS...

Ja jestem tylko po to, żeby kochać mnie To się o mnie wie i nic więcej...
Często sobie tą piosenkę odtwarzam z pamięci i czekam, kto wie, może kiedyś wszyscy znów usłyszymy:
...To już natura taka, to nie żaden grzech Mnie samej czasem śmiech i nic więcej.

Więc w oczekiwaniu na kolejną płytę zapisujemy i nagrywamy; co się da i ile się da - i z koncertów, i z TV, i z czego kto tam może. Czas umilamy sobie oczywiście słuchaniem dobrej muzyki w najlepszych wykonaniach - im więcej tym lepiej, im większa skala porównawcza, tym bardziej docenimy wartość „towaru” z naszego straganu z zabawkami. A ponieważ wiedzę trzeba powtarzać i utrwalać... jak do egzaminu, to zobaczmy co my tu mamy tym razem?

http://www.youtube.com/watch?v=XHMDHCow15M

http://www.youtube.com/watch?v=HaZDiKRT1is

Po Mrągowie podobno miała być nagrana płyta z muzykami z Nashville, ale powiedzieli: Pani Geppert - co Pani... że to zupełnie nie dla ludzi, a ludzie jak na złość do dziś o tym Pikniku gadają.

Pozdrawiam nocnych marków i fajnego dnia życzę wszystkim, którzy za czas jakiś się zbudzą :smile:

Majka 

Wysłany: 17 Lut 2013 12:01   

Dawno nic nie było grane, więc warto pomyśleć o czymś odpowiednim na niedzielne południe. Może takie 2 piosenki, co kiedyś były, ale się zawieruszyły i tylko czasem wracamy do nich pamięcią. Mamy zimę, zaczyna brakować witamin, niejednemu marzy się wyprawa do lasu, a zatem proszę bardzo, dla każdego garść malin pachnących, czerwonych. Piosenka z dawnych recitali, którą tylko raz udało mi się usłyszeć, czyli "Ballada o malinach". Czy kiedyś powróci? Nie wiadomo. Ostrzeżenie! W balladzie prócz malin i dzbanów dwóch, zostały użyte ostre noże trzy. Na szczęście jak na porządną balladkę z morałem przystało, wszystko skończyło się dobrze.

I druga piosenka ze specjalną dedykacją dla wszystkich tych, którzy od lat bez względu na dzień tygodnia i porę roku, pojawiają się niestrudzenie na różnych dworcach świata... w celu jednym i wiadomym. Piosenkę "Niedziela na głównym" słyszałam przed laty w radiu. Czy była kiedyś w recitalu? Nie wiem. Ech, żeby tak można było znów spakować walizkę i ciuchcią gdzieś w podróż ruszyć... Obie piosenki w autorskim wykonaniu mistrza Wojciecha Młynarskiego.

Zatem miłego słuchania i podróżowania... zarówno w czasie, jak i przestrzeni :cool:

alexc10 
Nietutejsza

Wysłany: 17 Lut 2013 08:17   

Muszę Panią zaskoczyć Pani Majko, ale nie mam nagrania mambo italiano.....:D Rzeczywiście, mam jakieś tam nagrania ( grzeszne) :D Ale... tego akurat nie, chociaż baardzo bym chciała. ;) A tak z czystej ciekawości : Skąd Pani wywnioskowała, że posiadam to nagranie? :D

Majka 

Wysłany: 17 Lut 2013 10:57   

Skąd wywnioskowałam? Jak to skąd. Ja tylko zamieściłam piosenkę z jednego filmu włoskiego... i nic, a nic nie podpowiadałam, a Ty od razu wyrecytowałaś z pamięci:

alexc10 napisał/a:
Mambo Italiano też uwielbiam w wykonaniu Pani Edytki. Chodźmy gdzieś - nie może bo nie ma czasu ..... :wink:

Z daleka widać, że bywasz na koncertach i uważnie słuchasz. Płytę możemy np. komuś pożyczyć i nam nie odda, taśma może się np. "wkręcić" w magnetofon (chociaż kto jeszcze dziś używa magnetofonu?), może się też zdarzyć, że padnie nam dysk twardy w komputerze i przepadną wszystkie mp-trójki, ale tego, co sobie nagramy w pamięci nikt i nic nam nie zabierze. Więc czekamy na kolejny recital np. w Warszawie i nagrywamy bez żadnych ograniczeń, ile tylko się da... i wyłącznie w pamięci, bo tak naprawdę tylko na takie nagrania z koncertu jest pozwoleństwo :wink: i wyłącznie to miałam na myśli pisząc o nagraniu Mambo Italiano :wink:

Pozdrawiam serdecznie :smile:
Ostatnio zmieniony przez Majka 18 Lut 2013 11:46, w całości zmieniany 1 raz  

alexc10 
Nietutejsza

Wysłany: 18 Lut 2013 03:14   

heh, no tak :D Mam dobrą pamięć z koncertów :D

pozdrawiam serdecznie! :)

Majka 

Wysłany: 10 Mar 2013 08:05   

Dzień Kobiet był... i co? Życzeń ni ma, kwiatów ni ma, nic ni ma, ale może i lepiej w końcu to święto z minionej epoki i nawet ni ma o czym gadać więc kończyć będę... chociaż może jeszcze nie, bo skoro zostałam już dopuszczona do głosu, to skorzystam z okazji i jakąś piosenkę przypomnę, akurat mi taka jedna przyszła do głowy. Żeby nie być przez nikogo o nic posądzoną postaram się swój wybór krótko uzasadnić. Otóż piosenka jest znakomita, głęboka w treści, o wyjątkowych walorach nie tylko artystycznych ale i edukacyjnych, do tego wybitny autor tekstu, piękna ludowa melodia... i co? I nic, cisza! Piosenki już od dawna nie wolno wykonywać w recitalu, a ja zupełnie nie wiem dlaczego. Często się zastanawiam, co komu taka urocza, niewinna piosenka mogła przeszkadzać? Sama była świadkiem jak bardzo się wszystkim podobała, ile radości ludziom dawała. No, może czasem paru osobników miało po jej wysłuchaniu nieco kwaśne miny, ale przecież zawsze jacyś malkontenci się znajdą i opinią mniejszości nie należy się sugerować, tym bardziej, że prawdziwa sztuka nie powinna ulegać żadnym naciskom! Cóż, stało się jak się stało więc niech mój głos będzie apelem by jednak piosence pozwolić znów przemawiać pełnym głosem. Wersji najbardziej nas interesującej oczywiście ni ma, ale znalazłam równie wymowną interpretację tego świetnego utworu więc szybko zamieszczam, zanim i to gdzieś nie przepadnie.

Dziękuję za uwagę i pełne zrozumienie oraz życzę wszystkim miłego słuchania :wink:

Odpowiedz do tematu