Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Koncert w Dmu Technika w Gdańsku
Autor Wiadomość
Petrus

Wysłany: 09 Lut 2013 09:10   Koncert w Dmu Technika w Gdańsku

Mistrzyni, profesjonalistka, perfekcjonistka, diva- to już wszystko było i na nasze szczęście nadal jest. Może dla Edyty trzeba by wymyślić jakieś nowe kategorie. Ale po chwili wycofuję się, bo odkrywam, że tajemnica jej geniuszu tkwi w tym, że jest przede wszystkim człowiekiem dla człowieka i to w dodatku genialnym psychologiem. Potrafi połaskotać nietanią kokieterią, dyskretnie wytknąć nam nasze słabostki i małostki, kulturalnie upomnieć się o kulturę, być niefeministyczną emancypantką, zagrzmieć na totumfackich krezusów, ale i rozbawić do łez. Jak na jeden recital to mieszanka iście wybuchowa. Ale nie musimy obawiać się tu żadnych zgrzytów, bo takie jest przecież to nasze " jedno życie" tak precyzyjnie ilustrowane przez Edytę. Ogień i miłość, łzy i złość, uśmiech i nadzieja. A tego wszystkiego jak tlenu, jak wartościowego posiłku potrzebuje ...dusza, gdziekolwiek by siedziała - czy na ramieniu, czy w sercu, czy w głowie, ale jest. I Edyta to wie, choć wielu tę sferę życia pomija lub zagłusza.,robiąc sobie samym także i artystyczną krzywdę. Bo to jednak nieprawda, że sprzedają się rzeczy o niczym. A ona wbrew wszystkiemu i wszystkim ciągle nas "dokarmia". I jakie szczęście, że nigdy nas nie wciągnie w smoog wulgarności i nie poczęstuje "śmieciowym jedzeniem".
To tyle, "najedzony do syta, że aż serce boli", bo musi wystarczyć do następnego spotkania, opowiedzieć chciałem Wam zamiast...
Nie, nie - pacierz będzie. Edyta mnie tego nauczyła, bo przecież pół jej repertuaru to modlitwy. Temu nie można pozwolić leżeć na półce.
Trzymajmy się cieplutko.

Majka 

Wysłany: 09 Lut 2013 11:58   

Wiedziałam, że sprawozdanie z Gdańska będzie, aż szum morza usłyszałam. PETRUS JESTEŚ WIELKI!!! Wczytuję się po raz kolejny i z jednej strony serce boli, że być tam nie mogłam, a z drugiej choć parę okruchów wpadło i dusza coś sobie skubnęła. Będzie musiało wystarczyć do następnego razu. A recital to rzeczywiście mieszanka iście wybuchowa, na dodatek o niezwykle niebezpiecznej urodzie. To też i taki moment, w którym zatrzymuje się czas, w którym można zapomnieć o chaosie świata i zasłuchać się bez reszty w muzykę i piękne słowo. Tutaj żadna piosenka nie jest podobna jedna do drugiej, każda jest zaśpiewana w ten jeden najwłaściwszy sobie sposób i jedna bez drugiej nie może się obejść. A wszystkie łączy jedno: opisują nasze życie, poruszają do głębi i budzą w nas tęsknotę za czymś niewyrażalnie pięknym, czego wcześniej tak do końca nie potrafiliśmy sobie uświadomić. Można się nimi karmić do woli i pewne jest, że przesyt nam nie grozi. Nigdy! Magia, psychologia, czary, empatia... nieważne jak nazwiemy, ale to działa i przyciąga jak magnes nawet z drugiego końca Polski :smile:

Zatem trzymajmy się cieplutko do kolejnej uczty, bo z głodną duszą ani rusz...

Odpowiedz do tematu