Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
TVP Historia
Autor Wiadomość
Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 11 Lis 2012 06:57   TVP Historia

Witam. Przypomniano dziś w TVP Historia I część programu "Śpiewnik Polaka: Pieśni patriotyczne i żołnierskie". Były „Czerwone maki” w wykonaniu Edyty Geppert oraz wspólne odśpiewanie pieśni Żeby Polska była Polską.
    Przy okazji wspomnę o udziale Edyty Geppert w programie emitowanym w TVP Historia 13 listopada o godzinie 10:20 pod tytułem: „60 lat TVP: Pejzaż bez ciebie - Mieczysław Fogg” oraz Benefisie Włodzimierza Korcza w TVP Polonia 14 listopada godz. 17:50

Pozdrawiam Gabriel.

Gwiazdka

Wysłany: 11 Lis 2012 09:55   

Super;-))) miło jeszcze raz będzie usłyszeć piosenkę "Już nigdy" z tego programu;-))
A z kolei dziś Jedynka Polskiego Radia przypomniała "Deszcz jesienny deszcz" w wykonaniu Edyty Geppert ;-) )

alexc10 
Nietutejsza

Wysłany: 14 Lis 2012 07:32   

Oglądałam cały program od 17.50 i Pani Edyta śpiewała tylko piosenki "grupowe" i była pokazywana co jakiś czas jako widz. Niestety nie śpiewała nic solo :( szkoda :(

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 15 Lis 2012 11:14   

alexc10 napisał/a:
Niestety nie śpiewała nic solo szkoda

Widocznie jest kilka telewizyjnych wersji tego programu, wszak na głównej stronie w zakładce: Wydarzenia znajduje się notka:
    15 czerwca 2003 w TVP Polonia został powtórzony "Benefis Włodzimierza Korcza". Edyta Geppert zaśpiewała w nim dwie piosenki: "Zamiast" i "Debiut". W telewizyjnej relacji znalazła się pierwsza z nich.

Też żałuje, że ich nie było.

Pozdrawiam Gabriel

Majka 

Wysłany: 16 Lis 2012 12:25   

Rzeczywiście wielka szkoda. O ile w przypadku „Zamiast”, przeciętny zjadacz chleba - nawet niezbyt interesujący się muzyką, bez trudu kojarzy piosenkę i wykonawcę, o tyle „Debiut” jest w moim odczuciu zupełnie nieznanym i niedocenionym utworem spośród tych najpiękniejszych w repertuarze Edyty Geppert. Tekst, muzyka, wykonanie – to przecież gotowy materiał na wielki przebój tylko, że takie piosenki nie są po prostu grane. Nieraz się zastanawiam jak to się dzieje, że z uporem maniaka lansuje się coś, od słuchania czego zwyczajnie bolą uszy, a to co naprawdę wartościowe jest pomijane, tak jak to miało miejsce choćby w przypadku tego ostatniego programu.

Fado 

Wysłany: 17 Lis 2012 09:52   

Wyżej wspomniane przez Pana Gabriela "Czerwone maki" można zobaczyć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=6gU3adqyhFs.
Pierwszy raz miałam okazję ów występ obejrzeć i co tu dużo mówić - jestem pod ogromnym wrażeniem.

alexc10 
Nietutejsza

Wysłany: 18 Lis 2012 01:02   

♥ ♥ dziękuję serdecznie za "Czerwone maki..." cudo :)

Helga 

Wysłany: 25 Lis 2012 12:03   

Wczoraj wieczorem TVP Historia przypomniała koncert piosenek Adama Kreczmara z Opola 1986. Piękny koncert nie wiem czemu nie pamiętałam go jedynie pojedyncze piosenki, a śpiewali: Andrzej Zaucha, Krystyna Prońko, Maryla Rodowicz, Krystyna Tkacz, Edyta Geppert - Mój pejzaż, wersja wspaniała o niebo lepsza niż ta z koncertu Kreczmar, Janczarski, Kofta. TVP Historia przypomni jeszcze koncerty z opola 86: od opola do opola i przeboje.

Odpowiedz do tematu