Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wspolpraca z Osiecka
Autor Wiadomość
Czarownica

Wysłany: 12 Lut 2011 11:45   Wspolpraca z Osiecka

Witam Was! Interesuje mnie wspolpraca EG z Agnieszka Osiecka i znajomosc pan. Czy byly jakos zaprzyjaznione? Wiem, ze obydwie panie byly sasiadkami - mieszkaly na Saskiej Kepie. Wiem te, ze EG dostala od AO piosenke "Przepraszam, ze zyje" z muzyka Satanowskiego, ale wtedy mieszkala na Akermanskiej na Sadybie. Czy ktos wie, jak bylo z innymi piosenkami: "Sopockie bolero" i "Nie zaluje". Inne piosenki EG zaczela spiewac po smierci AO, wiec o nie nie pytam.

magda 
magda

Wysłany: 13 Lut 2011 01:06   

Czarownico. Nie zrozum mnie źle, ale z tego co wiem, to tu raczej nikt nie rozważa, jak wyglądała znajomość Agnieszki Osieckiej z Edytą Geppert, czy Panie były sąsiadkami i przy której ulicy... Najważniejsze, że spotkały się artystycznie i że Edyta Geppert zaśpiewała kilka tekstów Agnieszki Osieckiej. Zresztą najpiękniej jak tylko można. Ale specjalnie dla Ciebie, wierząc że jesteś dobrą Czarownicą, cytat z książki Zofii Turowskiej ("Agnieszki. Pejzaże z Agnieszką Osiecką") mam nadzieję, że z autoryzowanego wywiadu o relacjach obu Pań. Wypowiedź o Agnieszce Osieckiej:
"Według Edyty Geppert "była poetką niecierpliwą, przynosiła teksty i chciała, bym natychmiast włączyła je do repertuaru. A ja do wszystkiego muszę dojrzeć, każdej piosence starannie się przyjrzeć, dokładnie wiedzieć, co chcę tym tekstem przekazać".
Nie wiadomo i nie jest to chyba najważniejsze gdzie Pani Edyta czytywała te teksty, zresztą piękne. Wiadomo jednak, jak je wykonała... Każdy z nas odwiedził tę stronę właśnie ze względu na te wykonania...

Czarownica

Wysłany: 13 Lut 2011 01:18   

Magdo,
Najpiekniej dziekuje Ci. Jestem raczej to dobra czarnownica, ktora chce sie czegos dowiedziec, a z czasem tez niemalo tu wniesie. Moja ciekawosc odnosnie znajomosci z pania Osiecka nie wynikala stad, ze panie mieszkaly w prostopadlych do siebie ulicach Saskiej Kepy, ale stad, ze Pani Edyta, mowiac o autorach swoich piosenek, raczej rzadko wspominala Agnieszke Osiecka.
Nie mniej jednak, mimo Twojego zapewnienia, wyczuwam jakas doze agresji pod moim adresem. Nie wiem, dlaczego...?

magda 
magda

Wysłany: 13 Lut 2011 12:10   

Nie, nie ma tu agresji i nie miało być. W ogóle, a zwłaszcza na tej stronie.

Groszek 

Wysłany: 02 Kwi 2011 11:26   

No niestety Panie chyba nie chodziły do tej samej speluny by napić się z żulami. Ale z tego co wiem Agnieszka dając tekst piosenki „Nie żałuję” nie mogła się doczekać kiedy Edyta ją nagra i włączy w repertuar. Tej się nie spieszy i musi się z piosenką osłuchać i dopracować. Zniecierpliwiona Agnieszka daje tekst Jurkowi Satanowskiemu i ta wersja od razu trafia do Ewy Błaszczyk i chodzi po antenie radiowej.

Odpowiedz do tematu