Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
FLOWER POWER ;-)
Autor Wiadomość
Gwiazdka

Wysłany: 22 Lis 2009 09:28   FLOWER POWER ;-)

Zapowiedź kolejnej składanki, na której znajdziemy niespodziankę ;-)

http://www.netfan.pl/news/12292/~komentarz.html

tu jest trochę więcej informacji:

http://kultura.wp.pl/titl...ml?ticaid=19262

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 22 Lis 2009 08:24   

OOOOOooooo :) :) :) a okazało się, że ja o tym projekcie słyszałam już dawno i piosenkę Grzegorza Markowskiego znam doskonale (Brothers in arms=Towarzysze broni=Bracia Krwi), ale nie wiedziałam, że p. Edyta ma w tym swój udział!!

A ja znalazłam jeszcze zapowiedź Polskiego Radia ......... ;)

Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 22 Lis 2009 09:41   

11. Grandola Vila Morena - Edyta Geppert
Jestem strasznie ciekawa!
premiera już jutro!

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 23 Lis 2009 06:38   

Dla niecierliwych przedsmak ;) a jednak Grzegorz Markowski nie śpiewa tak jak to było zapowiadane "Towarzyszy Broni" (Brothers in arms) ale "Widomy znak". Aczkolwiek ta pierwsza piosenka też istnieje, to widać wypadła z płyty. Ja się pogubiłam, ale jak widać ze wcześniejszych linków, nie tylko ja. Aczkolwiek nie to najważniejsze.
Ostatnio zmieniony przez Marta (Nemo) 23 Lis 2009 06:39, w całości zmieniany 1 raz  

Klaudia 
uparcie i skrycie..

Wysłany: 23 Lis 2009 06:38   

Zdecydowanie polecam płytę!
Tzn.. zdecydowanie polecam utwór nr 11
Ale nie polecam słuchania go w pierwszej kolejności - ja popełniłam ten błąd i do tej pory nie dane mi było usłyszeć reszty utworów..
Włączyłam i.. zaniemówiłam!
Zresztą.. sami sprawdźcie ;)

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 23 Lis 2009 06:45   

No tak, albo cisza, albo już jednocześnie piszemy :mrgreen: ja na razie nie dopadłam płyty, więc ten "przedsmak" tylko mi pozostał.

Gwiazdka

Wysłany: 23 Lis 2009 07:04   

Jesień pełna niespodzianek ;-)

No pięknie, pięknie brzmi tu głos Pani Edyty !! Od potężnego grzmotu, który głośniki na próbę wystawia - po ten upojny szepcik na końcu, który rozbraja całkowicie ;-) )
Paradoksalnie - taki szept ma większą siłę rażenia, niż wszystkie hasła tego świata wykrzyczane najgłośniej, jak się tylko da...
Mmmmm...!!!
Super ;-)

Gosia1230 

Wysłany: 23 Lis 2009 09:59   

Ale fajnie usłyszeć coś nowego :) .
Piękne!!!

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 26 Lis 2009 07:06   

Musiałem trochę ochłonąć i ogarnąć myśli, by coś sensownego na temat utworu z numerem 11 napisać. Łatwo powiedzieć ochłonąć i uspokoić, jak się nie da.
Wykonanie tej piosenki przez Edytę Geppert, ładunek emocji i treści jaki niesie ten utwór poprzez swoją kompozycję i tekst jest olbrzymi. W całości patetyczny i wzniosły, jednocześnie wzruszający i piękny, chwytający za serce. Końcówka doprowadza do niesamowitych emocji, przepiękna i przejmująca, przeszywająca duszę, aż do bólu.
W interpretacji i głosie Edyty Geppert znajdziecie wszystko, całą paletę uczuć. Od wielkiej radości i nadziei, aż po ból i żal tak ogromny, że brak mi słów, by to wyrazić. To trzeba przeżyć samemu.
Dzięki Bogu, że w dalszej kolejności wchodzi Kazik z ekipą, potężnym rockowym riffem, jest czas na nabranie powietrza.
Aha, jeszcze słówko o realizacji nagrania przez Dariusza Grelę. Cudo. Pomysł z zastąpieniem dźwięków maszerujących ludzi, który znałem z oryginalnego nagrania i zastąpienie go odgłosami werbli robi niesamowite wrażenie. I smyczki jak smagnięcia bicza w początkowej fazie utworu z potężnie brzmiącym kotłem. Aranżacyjny Oskar.
I tak, jak emisja tej piosenki w portugalskim radiu była hasłem do rozpoczęcia Rewolucji Goździków w 1974 roku, tak teraz, raczej do wybuchu niezadowolenia nie dojdzie, choć kto wie. Ale Edytę Geppert porwą nam „w ambasadory” do Portugalii, to pewne.
Wielkie dzięki Dziewczyny, za wskazanie namiaru na płytkę i sklep. Niestety, teraz czeka się na nią o wiele dłużej. Pozdrawiam Wszystkich. Gabriel.

Gosia1230 

Wysłany: 01 Sty 2010 07:25   

Dzisiaj w "Jaka to melodia" prowadzący dawał graczom właśnie płytę Flower Power.

Kayo 
Kocham Cę Życie

Wysłany: 02 Sty 2010 04:01   

Ja zaraz szukałam portugalskich wykonań "Grandola...", znalazłam. Podobno najpiękniej śpiewała ją Amalia Rodrigues, ale do czasu, kiedy ten utwór wykonała Pani Edyta! Nota bene, głos Amalii przypomina mi dobrze znajomy głos.
A tak nawiasem mówiąc (pisząc)... Po raz kolejny przekonałam się, że dla Pani Edyty nie ma melodii, z których nie byłaby w stanie zrobić maleńkiego, uroczego arcydzieła.

Gosia1230 

Wysłany: 27 Lut 2010 05:59   

Grandola Vila Morena jest wspaniała....
Cóż za potęga w głosie, wręcz nie da się tego opisać!

muzyczna

Wysłany: 03 Mar 2010 04:25   

A co sądzicie o reszcie płyty? Pani Edyta - wiadomo ;)

Gosia1230 

Wysłany: 03 Mar 2010 04:35   

Myślę, że też jest dobra, ale jednak my się tutaj najbardziej skupiamy na twórczości Pani Edyty ;) .

Pozdrawiam!

muzyczna

Wysłany: 03 Mar 2010 08:17   

wiadomo ;)

Ja pytam, bo zastanawiam się czy kupić płytkę czy nie

Gosia1230 

Wysłany: 03 Mar 2010 08:34   

Myślę, że piosenka Pani Edyty jest wystarczającym powodem do zakupy płyty ;-) .

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 03 Mar 2010 08:49   

Przepraszam z góry, że wkładam nochala w waszą dyskusję, ale mam pewną propozycję dla Pani o niku „muzyczna”, która może pomóc w subiektywnej ocenie nagrań umieszczonej na płytce „Flower Power”. Co zrobiła Pani Edyta z „Grandolą” starałem się w kilku zdaniach przedstawić. Ale tak to jest ze słowem, że gdy dotyka materii wielkiej sztuki, jest nieporadne i ubogie, i z reguły żaden opis nie oddaje w pełni sensu naszych odczuć i myśli, odcieni wszystkich wrażeń oraz ich intensywności. Ale w przypadku tej kompilacji jest kapitalna okazja do konfrontacji przedstawionych interpretacji z ich oryginalnymi wykonaniami. Po kupnie płytki zachęcam do osobistych poszukiwań na You Tube i zabawy w srogiego lub łagodnego jurora. Jeżeli chodzi o mnie to zdecydowana większość tych kompozycji i wykonań dopadła mnie w różnych okresach mojego żywota. Czy te nowe wykonania i interpretacje dorównują tym zakodowanym gdzieś w podświadomości i muzycznej pamięci? Proszę spróbować zestawić te Dylany, Grechuty, Baez czy Animals z ich polskimi odpowiednikami. Jest też króciutki fragmet filmu „Hair” (ten trwający 6:31 min) z porywającą interpretacją „Let the Sunshine In”. Minęło milion lat od mojego kinowego spotkania z tym filmem, ale to przeszywające wołanie Berger, za odlatującym przyjacielem na tle głównego motywu piosenki. To takie małe kamyczki osobistych wrażeń, z których powstała moja pamięć, czy jakaś tam wrażliwość muzyczna. Zachęcam jeszcze raz do wycieczki w zamierzchłe czasy „Flower Power” i do zakupu płyty.
Z pozdrowieniami Gabriel.
P.S. Ze względu na Edytę Geppert płytę mus mieć.

muzyczna

Wysłany: 04 Mar 2010 12:37   

Ze względu na Edytę Geppert i tematykę anty-wojenną
Płytę na pewno zakupię
Dalej zobaczymy
Dziękuję za odpowiedzi :)

Kayo 
Kocham Cę Życie

Wysłany: 09 Mar 2010 08:52   

Słucham sobie tej płyty i słucham... Szukałam różnych wykonań "Grandola...." i wykonanie Pani Edyty podoba mi się najbardziej, po prostu. Inne piosenki, no cóż... Nie przypominają oryginałów, ale też mają swój urok, niekoniecznie muszą być najlepszym, najciekawszym wykonaniem ("Modlitwa", "Kałasznikow") ale mają swój urok. Gdyby wszyscy naśladowali pierwowzór, byłoby po prostu nudno, a tak żyje się ciekawiej.

Odpowiedz do tematu