Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
to nic,że to sen
Autor Wiadomość
hogata

Wysłany: 07 Lut 2010 11:50   to nic,że to sen

witam,problem mój jest taki że Edyty Geppert słucham od niedawna,jedne piosenki kocham,inne nie przypadły mi do gustu. natomiast zakochałam się na zabój milością idealna i bezkrytyczną w piosence "to nic,że to sen".jako że nie jestem jeszcze obeznana w temacie,chciałam zapytać Was czy znacie jakieś podobne to tej piosenki(tekstowo też,ale raczej muzycznie) będę dźwięczna za każdą odpowiedź

Klaudia 
uparcie i skrycie..

Wysłany: 07 Lut 2010 01:18   

Witaj!
Mogłabyś sprecyzować, czy chodzi Ci o nagranie koncertowe z Opola, czy z płyty "Moje królestwo"?
Bo o ile piosenka ta sama, to jednak (przynajmniej dla mnie) oba wykonania znacznie się od siebie różnią pod względem aranżacji.

Pozdrawiam ciepło ;)
Ostatnio zmieniony przez Klaudia 07 Lut 2010 08:44, w całości zmieniany 1 raz  

hogata

Wysłany: 07 Lut 2010 01:28   

hmmm to w ogóle nie ta piosenka :wink: chodzi mi o to : http://www.youtube.com/watch?v=aDAUgIZo8pY to mnie hipnotyzuje..

Klaudia 
uparcie i skrycie..

Wysłany: 07 Lut 2010 02:01   

Ajjj.. przepraszam!
Ostatnio jestem taka nieogarnięta, że wszystko przekręcam.. czytam o jednym a myślę o drugim :P

Gwiazdka

Wysłany: 07 Lut 2010 05:14   

Witaj Hogata ;-)

Rozumiem, że pytasz o inne utwory z repertuaru Pani Edyty, podobne klimatem do "To nic, że to sen"
To wszysko jest kwestią gustu i indywidualnych odczuć; myślę że kilka bardzo poruszających utworów znajdziesz na płycie "Śpiewam życie" - Meshuge na przyklad, albo "Największy teatr świata" - poza tym to świetnie zrealizowany materiał oparty na genialnych aranżach, zagrany przez znakomitych muzyków z Kroke. No muszisz poszukać czegoś dla siebie; w dziale "Piosenki" na stronie głównej znajdziesz fragmenty większości utworów, a potem - to już pozostaje sięgnąć do kolejnych płyt... Na pewno znajdziesz jeszcze wiele bardzo intrygujących utworów ;-)

A tak na marginesie - w pełni rozumiem i podzielam fascynację piosenką "To nic, że to sen" - to ona właśnie mnie poraziła najmocniej dawno temu, podczas pamiętnej relacji z Sopotu; rzuciła na kolana i.. tak trwam na nich już ładnych parę latek ;-) ))

Pozdrawiam!

Gosia1230 

Wysłany: 07 Lut 2010 06:38   

Ja również bardzo lubię tą piosenkę. Jest piękna, cudowna.

A jest w ogóle gdzieś filmik z Opola '86, kiedy to Pani Edyta dostała nagrodę za wykonanie tej piosenki?

Klaudia 
uparcie i skrycie..

Wysłany: 07 Lut 2010 07:33   

Możesz dla ułatwienia podać kilka innych tytułów, które Ci się podobają ;)

Ale Gwiazdka ma rację, to sprawa indywidualna, do każdego trafia co innego ;)

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 07 Lut 2010 08:18   

Szanowna Pani Hogato.
Moim skromnym zdaniem praktycznie w ciemno możesz nabyć płytkę CD „Śpiewajmy”. Tam Satanowskiego i Burasa jest najwięcej. Dzięki Bogu, płytkę spokojnie można nabyć w dużych internetowych sklepach. Wcale się nie dziwię, że tak spodobała się Pani ta piosenka. Gdy prześledzimy wpisy w zakładce Piosenki najbardziej lubiane i te trochę mniej... to okaże się, że u bardzo wielu osób „To nic, że to sen” jest w absolutnej czołówce. Nie ma dziwne, to jeden z wielu Geppertowskich Killerów. Piosenka poraża swoja ekspresją już od pierwszego taktu. Tekst, szczególnie nagromadzenie tych wielu jestem już w pierwszej części utworu, przynajmniej mnie, wsysa jak wir i wciąga w samo sedno przekazu, nie pozwala przejść obojętnie. Zresztą nie wiem, czy druga część kompozycji nie jest bardziej porywająca: przepiękna i liryczna, cudownie wyśpiewana. Cholera, móc to usłyszeć w czasie recitalu. Z boku jakaś przyzwoita fortepianowa klawiatura a za nią Krzysztof Herdzin. Szanowna Pani. To byłby kosmos. Co do innych piosenek i płyt Edyty Geppert powiem tak. To interpretacyjny Olimp. A recital? Tam trafi Pani do Nieba. Żadnych tytułów piosenek nie będę wymieniał, bo po co? Uwielbiam wszystkie, każdą za co innego.
Pozdrawiam Gabriel.
P.S. Przepraszam, że pytam. Czy ktoś z krewnych nie występował w Smerfach?

hogata

Wysłany: 08 Lut 2010 03:46   

proszę nie wspominać o mojej spektakularnej roli w smerfach,bo na to zacne forum zwalą się dziennikarze :cool: :wink: chodziło mi o to,że z tej garstki piosenek które przesłuchałam ta bardzo się wyróżnia i chciałam się dowiedzieć czy to jest "perełka" i swojego rodzaju odskocznia czy może jest więcej piosenek w tym klimacie. bardzo spodobały mi się jeszcze (ale to nic że to sen jest nieba,nieba wyżej) "znowu jestem sama" (z jakiegoś koncertu?), życie kocham cię nad życie,no i w sumie największy teatr świata też niczego sobie. zdecydowanie jednak skakałabym z radości slysząc piosenkę podobną do tej o której toczy sie rozmowa :wink:

Odpowiedz do tematu