Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Świat wg Nohavicy
Autor Wiadomość
olga 

Wysłany: 04 Lis 2008 08:27   Świat wg Nohavicy

Pod koniec listopada 2008 roku, z myślą o trasie Jaromira Nohavicy w Polsce (27.11-2.12), ukaże się długo oczekiwana płyta z piosenkami Nohavicy w polskich wykonaniach. Dwupłytowy album nosi tytuł "Świat wg Nohavicy" i zawiera 31 pieśni w polskich przekładach i nowych aranżacjach.
Fragmenty wszystkich pieśni już od 3 listopada 2008r. umieszczane będą na polskich, oficjalnych stronach Jaromira Nohavicy, w dziale "Jarek i Polska".

Codziennie będzie przybywał kolejny utwór i tak przez 31 dni, aż w telegraficznym skrócie przedstawiona zostanie cała płyta, której pierwsze egzemplarze będą do kupieniach na koncertach, na stronie Jarka i w dobrych sklepach muzycznych.
W nagraniach wzięli udział znakomici artyści, by wymienić tylko: Elżbietę Wojnowską,Edytę Geppert, Stanisława Soykę, Zbigniewa Zamachowskiego, Artura Andrusa czy Tadeusza Woźniaka.

www.strefapiosenki.pl

olga 

Wysłany: 08 Lis 2008 09:14   

http://www.nohavica.cz/_p...swiat_index.htm

:grin:

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 11 Gru 2008 10:17   

Dzięki za wskazanie linku na stronę Pana Jaromira Nohavicy. W tej chwili są już na niej zwiastuny i treść wszystkich piosenek z nagranych krążków. Moim skromnym zdaniem rzadki przykład dobrych zwartych tekstów o różnych aspektach ludzkiego bytu, w tym o miłości i śmierci, wg Nohavicy ważnych (najważniejszych) składnikach determinujących żywot każdego z nas. Piękno w prostym i czystym przekazie, zero pompatycznych sformułowań i wyszukanych porównań. Dla artystów śpiewających strofy Nohavicy, w tym oczywiście Edyty Geppert, to żadna nowość, bardzo pięknie skompletowali zawartość płytki „Świat według Nohavicy”. Chyba wreszcie zacznę słuchać, nie tylko jak, ale i co artyści maja do przekazania. Stykając się przez lata z tekstami śpiewanymi przez polskich i zagranicznych wokalistów, przykro mi to przyznać, nie miałem o ich werbalnym przekazie zbyt dobrego zdania. Czasami genialnej muzyce towarzyszył tekst tak banalny (by nie nazwać go jeszcze dosadniej), że „słuchać hadko”. Oczywiście te uwagi nigdy nie dotyczyły garstki polskich i obcych wykonawców. Zawsze jak słyszę „Największy teatr świata” w interpretacji Edyt Geppert, szczególnie to przeszywające na wylot „patrzę”, zastanawiam się „czy coś wrednego” wobec bliźnich dziś nie zrobiłem. A bilans tych dociekań bywa różny. W każdym bądź razie, czekam z niecierpliwością na premierę płytki.
I na koniec króciutka uwaga w związku z treścią pierwszego zdania komentarza E.G. „Im dłużej zastanawiałam się co wybrać z bogatego repertuaru Jarka, tym częściej zaczynałam żałować, że nie jestem mężczyzną”. Dobrze się stało, że przeczytałem to zdanie ze zrozumieniem, w kontekście twórczości Pana Jaromira, bo bym sobie coś zrobił. Stwórca doskonale wiedział co robi obdarzając PANIĄ Edytę takim talentem i głosem i będę obstawał za tym całym sercem i duszą.

Agnieszka eF 
z duszą na ramieniu.

Wysłany: 11 Gru 2008 03:32   

płyta już jest do kupienie. z tego co wiem, to jedynie na koncertach Pana Jaromira Nohavicy. ale wczoraj przeglądając allegro widziałam ją w cenie 60zł.

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 17 Gru 2009 10:50   

ZŁOTA PŁYTA DLA ŚWIATA WG NOHAVICY - ze strony oficjalnej Jaromira Nohavicy:

Związek Producentów Audio Video ogłosił, że album Świat wg Nohavicy uzyskał status Złotej Płyty. Producentem i wydawcą albumu jest Warsztat Antoniego. Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się 15 grudnia o godzinie 20:00 w warszawskim Traffic Klubie. Z tej okazji, dla zaproszonych gości odbędzie się konferencja i mini-koncert, na którym obok polskich wykonawców wystąpi Jaromir Nohavica.

Gwiazdka

Wysłany: 18 Gru 2009 07:54   

Bardzo dobra wiadomość ;-) ))))

Odpowiedz do tematu