Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nowa płyta...:)
Autor Wiadomość
Gwiazdka

Wysłany: 01 Kwi 2008 09:59   Nowa płyta...:)

Oczekiwanie nowej płyty Pani Edyty może nam osłodzić nowa płyta Krzysia Herdzina, która miała swoja premierę wczoraj - "Belcanto Semplice". Cuuudna! To naprawdę kolejny kawałek nieba zamknięty w błyszczącym krążku...
A tutaj możecie posłuchać jednego utworu.
Mnie ta płyta urzekła. Polecam!!!

Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 11 Kwi 2008 10:08   

Belcanto semplice-naturalny, piękny śpiew
Właśnie wczoraj kupiłam i słucham jak tylko mogę. Rzeczywiście instrumentalne cudo. Utwory pomagają wyciszyć się, ukoić nerwy, uspokajają. MOżna zatrzymać się na chwilę w biegu codzienności i posłuchać, nie zastanawiając się, nie analizując-po prostu się zrelaksować.
W tej muzyce "jest opowieść, jest podróż, jest zaproszenie do skupienia".

Krzyś Herdzin ma swoją audycję w Radiu Jazz. W środy o 20.00 pt: KALAMBURY Z PARTYTURY. Radia można posłuchać tutaj:
http://www.jazzradio.pl/ramowka.php?day=3

Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 18 Cze 2008 11:06   

Wczorajszy wieczór spędziłam w Tygmoncie na koncercie Trio Krzysztofa Herdzina. Wystąpili Krzysztof Herdzin-fortepian, Zbigniew Wegehaupt-bas, Cezary Konrad-perkusja. Nie zagrano utworów z nowej płyty Belcanto Semplice, ale inne świetne kompozycje autorstwa Krzysztofa Herdzina, które można usłyszeć na starszych krążkach. Miło było patrzeć jak Muzycy po prostu bawią sie grając, muzyczne "przekomarzania" fortepianu i perkusji wywoływały uśmiech. A z twarzy Artystów można było wyczytać ewidentną przyjemność z grania. Osobiście najbardziej oczarowały mnie utwory: Almost After i Pięciak oraz solówki. Na koniec nie mogło się oczywiście obyć bez bisów. Po pierwszym bisie publiczność nie dała za wygraną i Krzysztof zagrał drugą solówkę.
Mimo, że koncert trwał 3 (!!!) godziny to chciałoby się słuchać jeszcze i jeszcze, dlatego dzisiejszy wieczór spędzę podobnie :)

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 17 Sty 2009 06:24   

Przeglądają styczniowy numer „HI-FI i muzyka” natknąłem się na bardzo sympatyczną wiadomość dotyczącą płytki Pana Krzysztofa "Belcanto Semplice". Dziewczyny wcześniej pięknie skomplementowały krążek, ja również dołączam się do ukłonów i gratulacji.

Gwiazdka

Wysłany: 29 Wrz 2009 07:12   

Artyści współpracujący z Panią Edytą ciężko pracują ;-) na jesień szykuje się cały wysyp płyt ;-) ))
Za kilka dni będzie miała premierę kolejna płyta Krzysia Herdzina ;-) ))) (różowe napisy na okładce ;-) )) no odlot ;-) )) ; w czwartek Oriente wypuszcza na rynek nową płytę Kroke - "Out of Sight" - 50 minut znakomitej muzyki, która wciąga od pierwszego DŹWIĘKU !!! Tym razem muzycy powrócili do muzykowania w trio, czyli jakby do korzeni ;-) Oj, namiesza ta płyta sporo, namiesza!! Jest cudowna ;-) )
Jest również przygotowana do wydania pierwsza płyta solowa Tomka Grochota, nagrana z legendarnym trębaczem jazzowym Eddie'm Hendersonem ;-) ))
Oj, będzie co słuchać tej jesieni, będzie!!!!
Te dwie pierwsze płyty - polecam wszystkim, chociaż chyba specjalnie nie muszę; te nazwiska są klasą same w sobie - i gwarancją muzyki na światowym poziomie.
I z niecierpliwością czekam na płytę Tomka Grochota ;-) ))) powinna się ukazać niebawem ;-)

Gwiazdka

Wysłany: 20 Paź 2009 09:24   

Tutaj jest więcej info na temat najnowszego dziełka Krzysia, którego premiera była wczoraj ;-)
Kolejna rewelacyjna płyta ;-) )))

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 22 Paź 2009 08:54   

Pozwoliłem sobie na wklejenie linku do króciutkiej recenzji najnowszej płyty „KROKE” i Krzysztofa Herdzina , którą znalazłem w listopadowym numerze miesięcznika AUDIO. Miłej lektury. Pozdrawiam. Gabriel.
Ostatnio zmieniony przez Paweł Gabriel 24 Paź 2009 10:33, w całości zmieniany 1 raz  

Mihał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 23 Paź 2009 08:05   

No właśnie, jestem, jak dotąd skutecznie zwalczany za to, że bronię tego miejsca, jako forum dla RZECZOWYCH wypowiedzi o pracy, sztuce i dokonaniach Edyty Geppert. Zarówno KROKE, jak i Krzysztof Herdzin, mają własne strony internetowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Panowie stworzyli tam własne fora dyskusyjne, i aby szanowna gawiedź TEGO FORUM mogła tam wypowiadać się o ich wspaniałej twórczości i dokonaniach, które jednak obecnie nie pozostają w związku z Edytą Geppert. Nie rozumiem, co ich nowe płyty mają wspólnego z Panią Edytą... Sama okoliczność wcześniejszej współpracy i obecnej pracy Krzysztofa Herdzina nad recitalem Pani Edyty nie jest powodem, aby tworzyć forum dyskusyjne dla artystów z Nią współpracujących. Może ktoś to wyjaśni, bo zapewne ktoś się pogubił szukając miejsca dla swojej wypowiedzi.

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 21 Sty 2010 09:35   

Z wielką i niekłamaną radością chcę poinformować o bardzo miłym wyróżnieniu jakie otrzymał Pan Krzysztof Herdzin od miesięcznika „HI-FI i Muzyka ” za swoja ostania płytę „Fantazja na tematy IV Kwartetu Smyczkowego Grażyny Bacewicz”.
Kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent i sam Pan Bóg wie, kto jeszcze.
A przy okazji wielka klasa i spokój. Zero sztuczności tylko cudowna swoboda i naturalność. Dla mnie to koncertowe „bycie” razem z Edytą Geppert na scenie, to coś zupełnie unikalnego i wspaniałego zarazem. Zginam kark w ukłonie , aż do bólu w kręgosłupie.
A tak na marginesie to zawsze intrygował mnie i intryguje nadal, ten wyjątkowy dar u Edyty Geppert, przyciągania do siebie wspaniałych muzyków, że o kompozytorach i autorach tekstów nie wspomnę.
Co prawda mamy odtrąbione globalne ocieplenie ale i tak pozwolę sobie Wszystkich bardzo ciepło pozdrowić. Gabriel.
Ostatnio zmieniony przez Paweł Gabriel 24 Sty 2010 07:42, w całości zmieniany 3 razy  

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 22 Sty 2010 11:15   

Z tego wszystkiego zapomniałem Panu Krzysztofowi pogratulować.

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 15 Lis 2010 09:17   

Gwiazdka napisał/a:
I z niecierpliwością czekam na płytę Tomka Grochota ;-) ))) powinna się ukazać niebawem ;-)

Już jest. Dowiedziałem się o tym z listopadowego „Hi Fi i Muzyka” gdzie jest recenzja tego krążka. Płytka zgarnęła dwie piąteczki za muzykę i realizację.
Jest też arcyciekawy wywiad z Krzysztofem Herdzinem, który mówi o swoim najnowszy kompozytorskim projekcie Pt Symphonicum, i nie tylko. Jak pomyślę o ich potencjale i spotkaniu w Kongresowej w styczniu z Krokę i Edytą Geppert z okazji złota za „Śpiewam życie”, to klękajcie ludy. Emocje eksplodują jak cząstki elementarne w Wielkim Zderzaczu Hadronów. Kurcze gdybym służył w jednostce pancernej, porwałbym czołg i jakoś w styczniu dojechał. Niech by mnie potem zamknęli.
Pozdrawiam.

Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 15 Lis 2010 10:13   

Paweł Gabriel napisał/a:
Gwiazdka napisał/a:

Kurcze gdybym służył w jednostce pancernej, porwałbym czołg i jakoś w styczniu dojechał. Niech by mnie potem zamknęli.

Czołgiem to jeszcze nikt nie jechał! Był wóz strażacki, policjanci nas podwozili, ale czołg to dopiero coś!!! Trzymam kciuki Panie Gabrielu!

Gwiazdka

Wysłany: 16 Lis 2010 07:42   

Czołgiem, Gabrielu, czołgiem go!! Pożycz nam jeszcze ze dwa pancerniaki, z fasonem podjedziemy pod Kongresową!!! W ostateczności jakiś SU-22 da radę... ;-) Jak nas potem zamknąć - to wszystkich razem;-))) Oj, będzie się działo, na pewno!

A oprócz tego, że UKAZAŁA się płyta Tomka Grochota - świetna, zaskakująca i pełna pomysłów, zróżnicowana klimatycznie, to odbył się jesienią w Krakowie koncert z udziałem światowej legendy jazzu - trębacza Eddim Hendersonem, który uczestniczył w nagraniu krążka. No masakra, co chłopaki pokazali; pozamiatali publiczność w studiu koncertowym Radia Kraków na maksa;-))))

Świetnych muzyków dobrała sobie Pani Edyta, oj świetnych!!

Odpowiedz do tematu