Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
???
Autor Wiadomość
Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 04 Sty 2009 11:04   ???

Mam pytania, które nie dają mi żyć od świąt. Oglądałam jakieś nagrania, słuchałam starszych piosenek i pojawiło mi się parę niewiadomych.
Z jakich musicali pochodzą piosenki wchodzące w skład programu "Mój teatr"? "Czekaj no Higgińszczaku" z My fair lady, tak? A reszta: Ty tul mnie, Róże, Echo i inne?

Ponawiam również moje pytanie na temat stulecia paryskiej Olympii. Może ktoś znalazł w jakichś starych notatkach które piosenki Pani Edyta śpiewała?

Czy na festiwalu na Malcie Pani Edyta wykonała tylko piosenki "Wołanie o miłość" oraz "Poesie" czy jeszcze jakieś, jeśli tak to które? Jakie piosenki w Bratyslawie śpiewała Pani Edyta, te same co na Malcie?
Może wy znacie odpowiedź lub Fanki Weteranki macie te informacje w jakichś starych tajemnych :wink: zapiskach.

Ostatnio odkryłam, że Pani Edyta podczas koncertu "Zielono mi" BISOWAŁA "Nie żałuję"!

Gwiazdka

Wysłany: 05 Sty 2009 11:23   

Takie zadanie domowe trzeba było zadać własnie na święta, kiedy było więcej czasu na grzebanie w zapiskach :) ))

Na pewno na Bratysławskiej Lirze była piosenka "Jaka róża taki cierń", a na Malcie na pewno nie było piosenki "Mon appel a l'amour", bo powstała ona później, tam było śpiewane "Sauve-toi mon pauvre coeur". Czy coś jeszcze - sprawdzę.

To tyle tak na szybko, a co do reszty - spróbuję poszperać:)

Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 05 Sty 2009 05:35   

Tak tak, myślałam o tej tylko się pomyliłam, bo to znalazłam na przypisie na okładce winyla Och życie kocham Cię nad życie.
Wiem, ale sama w święta szperałam, a w Starachowicach nie mam netu :(

stornia 

Wysłany: 05 Sty 2009 07:34   

Na Malcie - "Poesie", bo to jest piosenka maltańska, a tam był wymóg, by takową zaśpiewać. Nagrodę za najlepszą aranżację piosenki maltańskiej (również za "Poesie"!) dostał wówczas Wojciech Trzciński. Zdaje mi sie, że była o tym mowa w którymś z ostatnich radiowych wywiadów (albo przedostatnich, ale z 2008 roku), bo w moich papierowych archiwach ;-) niczego na ten temat nie napisali.
Na "Bratysławskiej Lirze" chyba tylko "Jaka róża...".
Jeśli chodzi o recital "Mój teatr" i "Róże", jest to tekst Tuwima z "Kwiatów polskich" - raczej niekoniecznie z musicalu. O "Echu" mówił Pan Piotr Loretz w którymś z wywiadów radiowych, może kiedyś uda mi się to odkopać albo ktoś wcześniej sobie przypomni, w co niezachwianie wierzę...

Gwiazdka

Wysłany: 05 Sty 2009 09:59   

Wiedziałam Gosiu, że jesteś kopalnią wiedzy:)))

Zgadza się - Bratysławska Lira" - tylko "Jaka róża...".
I zgadza się Malta - znalazłam w "papierowych archiwach", że tam była "Poesie" - i z 1986 roku informację, że w recitalu sopockim znalazły się piosenki, które zostały nagrodzone na różnych festiwalach - i stąd "Sauve-toi mon pauvre coeur" (z Malty) ... Może tam były dwie piosenki ... ??
Może ktoś sobie przypomni więcej... ;)

Natomiast, niestety, nie znalazłam repertuaru z Olimpii...
Gosiu, szukaj dalej... ;)

Gwiazdka

Wysłany: 06 Sty 2009 10:16   

Paulka ja Cię jednak uduszę :) :) :) Spać nie mogę przez Ciebie :) :)

Tutaj jest wywiad wyszperany niedawno przez Kinię, z którego wynika, że na Malcie było jednak "Sauve-toi mon pauvre coeur" - czyli wszystko na to wskazuje, że tam były wykonywane dwie piosenki, wierząc prasie, która wskazuje "Poesie" jako zwycięski utwór :)

Sherlock Holmes się chowa ... ;)

Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 06 Sty 2009 05:33   

Nie chowa nie chowa, bo to, że te dwie były na Macie jest na okładce winyla, jak już mówiłam :wink: No to przynajmniej na 99% pewne że tylko dwie. W Bratysławie tylko Róża. A Róże Tuwima. Chociaż tyle, dzięki Dziewczyny :)

Renato duś duś, za takie rzeczy mogę nawet zginąć! Masz mało czasu bo na przełomie styczni i lutego ferie mam, a więc dużo czasu na szukanie i zastanawianie się:)

Gwiazdka

Wysłany: 06 Sty 2009 06:31   

No tak, wycofuję się, Watsonie :) Tak oczywista rzecz, jak sięgnięcie po okładkę winyla nie przyszła mi do głowy ;)

A pytaj, pytaj, co Ci tam po głowie chodzi, czasami człowiek sam się dowie ciekawych rzeczy przy okazji:)

A, ciekawostka - przy tych szperankach natknęłam się w jednym artykule sprzed lat na info, że na Malcie wygrała "Jaka róża taki cierń" - ale autor nie mógł się sam połapać w tych Opolach, Bratysławach i festiwalach rozmaitych, więc trochę namieszał i chyba na wszelki wypadek podał tytuł piosenki, która najczęściej wygrywała festiwale :) ))

stornia 

Wysłany: 06 Sty 2009 06:42   

Dobry Człowiek powiada, że "Echo" pochodzi z repertuaru Toma Jonesa!

Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 21 Sty 2009 11:56   

A ja mam kolejne pytanie:
kto napisał polskie tłumaczenia piosenek Edith Piaf śpiewanych przez Panią Edytą we Wrocławiu?

Do sesji się uczę to i różne myśli przemykają przez głowę, a za nimi niewiadome...

Odpowiedz do tematu