Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Koncert w Teatrze "Polonia"
Autor Wiadomość
Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 28 Paź 2008 11:39   Koncert w Teatrze "Polonia"

Miejsce niezwykłe. Miejsce ciepłe i przyjazne dla lubiących sztukę teatralną, piosenkę aktorską i piosenkę literacką. Miejsce, obok którego Warszawiacy przechodzą niemal codziennie i nie sposób przejść obok niego obojętnie, i nie wybrać czegoś dla siebie z repertuaru Teatru. Teatru, który choć jest jednym z najmłodszych warszawskich teatrów, to jednak przyciąga chyba widzów najczęściej, bo jest - moim zdaniem - najlepszy w swojej propozycji repertuarowej.

Dzisiejszego wieczoru, w ramach obchodów 3 Urodzin Teatru "Polonia", zagościł w nim - mam nadzieję, że na kolejne miesiące i lata - recital Edyty Geppert - Artystki dobrze nam znanej, lubianej i kochanej za to, że pięknie śpiewa, ale przede wszystkim za to, że Jej interpretacje celnie trafiają do ludzkich głów i serc, budząc niebywałe refleksje, uczucia, emocje, a przede wszystkim wielką radość z możliwości jednoczesnego słuchania i rozumienia tego, co Artystka nam ofiaruje podczas spotkań z Nią. Dają tę możliwość słuchania i rozumienia słów jednocześnie naprawdę nieliczni. Słowa piosenki, czy tekst monodramu, czy też kwestia w spektaklu teatralnym, trafiają do odbiorcy tylko wtedy, gdy artysta potrafi być wiarygodny w swojej roli na scenie.
Tę wiarygodność potwierdza Pani Edyta od 25 lat, za co najpiękniej Jej dziękuję.

Michał.

P.S. Ucieszyłem się, że spotkałem Gosię, Martę i Paulkę.

nesicha 
nesicha

Wysłany: 29 Paź 2008 03:08   

To byl pierwszy recital p. Geppert na ktorym bylam...ona jest genialna, genialna, GENIALNA...marzenie najwieksze w koncu sie spelnilo. Nie potrafie nic wiecej dodac, emocje trzesa mna caly czas, i nawet dluga podroz pociagiem ich nie stlumila. Wieczor byl niesamowity, a kunszt Artystki fenomenalny. Najcudowniejszy dzien w moim zyciu, najbardziej magiczny...i te liczne usmiechy, spojrzenia, mimika , gesty, ruchy ... wrylo mnie, jeszcze minie dlugi okres czasu zanim do siebie dojde. Wszystko bylo tak mocno ze soba scalone, tak idealnie ze soba wspolgralo...Genialnie, genialnie, powtarzam to co chwila doslownie. Byla i szalona "meshuge" i liryczna kobieta. Byla to kwitesencja szczerosci...klarownej szczerosci i prawdziwosci.
Zaskoczyly mnie ogromnie zdolnosci aktorskie p. Geppert - piosenka o mezu i z mezem niezle mnie rozbawilam, na same wspomnienie smieje sie sama do siebie ;- )
Nie potrafie tego wszystkiego opisac, nie umiem , chcialam nalapac jak wiecej chwil ,momentow, a one byly tak ulotne , tak zwinne i szybkie...
To spotkanie uswiadomilo mi jeszcze jedna rzecz...ze to uzaleznia, ze ten jeden raz nie wystraczy i ze juz odbiegam w myslach kiedy znowuz doswiadcze tego co mialo miejsce 28 pazdziernika 2008...

Agnieszka eF 
z duszą na ramieniu.

Wysłany: 29 Paź 2008 08:11   

Nesichu, bardzo się cieszę, że spełniło się Twoje marzenia. wiem ile to znaczy, wiem jak się człowiek czuje po praz pierwszy na recitalu i po nim. w Twoim poście jest tak dużo radości, pozytywnych emocji, że udziela się i mi. :)
masz rację, że to uzależnia, że ten jeden raz nie wystarczy. :) ;) chciałabym żeby tylko takie uzależnienia istniały... ;)
mam nadzieję, że na którymś recitalu się poznamy. ;)
pozdrawiam Cię serdecznie! :)

Agnieszka eF 
z duszą na ramieniu.

Wysłany: 29 Paź 2008 08:19   

ajjj, nie chciałam żeby się zdublował post...
;)

Paweł Gabriel 
Gabriel

Wysłany: 30 Paź 2008 02:31   

Pozdrowienia dla wszystkich. Uśmiecham się do siebie, bo czytając Wasze posty, ponownie odnalazłem i odświeżyłem w sercu piękne wspomnienie, niedawnego występu Pani Edyty w moim mieście. To wspaniałe, że mogliście ją oglądać w Teatrze miejscu jak najbardziej predestynowanym do prezentacji sztuki przez duże „S”, z dobrą akustyką i zapleczem, gdzie z natury rzeczy przychodzą ludzie pragnący oderwać się od otaczającej rzeczywistości i choć przez chwilę być w innym świecie, kreowanym przez Naszą Ukochaną Artystkę. Mała prośba do Pana Michała, by jak znajdzie chwilę czasu i chęci, napisał coś o repertuarze wykonywanym w Teatrze „Polonia”. Oczywiście jak moją prośbę spełni Ktoś inny, na przykład „Ktosie” z post scriptum Pana Michała, będzie super. Pozdrawiam ciepło ze Świdwina. Nareszcie zakręcono krany z deszczem. Gabriel.
P.S. Ale mi się rym „walnął” na koniec. G.

Odpowiedz do tematu