Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Singiel analogowy z Sopotu 1986
Autor Wiadomość
Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 09 Lut 2007 11:12   Singiel analogowy z Sopotu 1986

Tak sobie pomyślałam, że nowe forum, to zacznę może od pierwszego singla analogowego Pani Edyty.
Dopiero teraz, po wielu latach udało mi się go kupić, z czego cieszę się baaardzo!
Płyta jest, tylko adapteru nie ma... A córka chce przesłuchać!! Nie skutkuje, jak pokazuję Jej "Pamiętnik..."! No nic, nowy zakup chyba się szykuje! :wink:

Kinia 

Wysłany: 09 Lut 2007 11:16   

Ooo, czyżbyś w dobie odtwarzaczy dvd, mp3 i mp4 planowała kupić adapter? :lol:
A tak poważnie, to wcale nie jest taki zły pomysł, bo po moim pozostała obudowa ;)

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 09 Lut 2007 11:26   

Chciałabym... Wiadomo, że jakość już nie taka, o jakiej marzymy, ale jakiś sentyment pozostał z dawnych lat... Płyta "Och, życie..." i ten "Nocny dyżur" na niej!!

Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 09 Lut 2007 11:28   

A mnie jeszcze wtedy na świecie nie było... Szkoda, że adapteru nie masz, bo ja też chciałabym posłuchać... Ech... trzeba bedzie zainwestować...ja szczerze mówiąc tez się nad tym ostatnio zastanawiałam, ale na razie się wstrzymam...
A według dyskografii następna ukazała się, również, w 1986 roku płyta Edyta Geppert Recital-Live. A nagrań dokonano w studiu ZPR-ów w Teatrze Stu w Krakowie w grudniu 1985 roku.
A swoją drogą to mam sentyment do tego teatru, gdyż pierwszy raz zobaczyłam recital Pani Edyty z Kroke, ale i w ogóle pierwszy, w telewizji nagrany właśnie w tym teatrze. Nie pamiętam z jakiej okazji ten reciatl był... chyba obchodów jakiegoś święta tv, ale nie wiem... Mam nagrane, ale video mi nie działa.... Pamiętam, że zrobił na mnie ogromne wrażenie, długo potem nie mogłam dojść do siebie....

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 09 Lut 2007 11:33   

Gosia, budzisz wspomnienia... "Nocny dyżur", "Sopockie bolero".... od tej analogowej płyty wszystko się u mnie zaczęło!!
A mój adapter chyba jeszcze działa... daaawno go nie używałam, ale mam nadzieję, że sam z siebie to się nie zpesuł... Kinia chyba pomożesz mi go odpalić niedługo!

Kinia 

Wysłany: 10 Lut 2007 08:36   

Marta (Nemo) napisał/a:
Kinia chyba pomożesz mi go odpalić niedługo!

Ale wiesz, że dopuszczanie mnie do wszelkich urządzeń elektornicznych, a już na pewno do zabytków, jakimi są adaptery, nie jest zbyt bezpieczne? Chyba pamiętasz jaki los spotkał mój, kiedy nie chciał grać?

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 10 Lut 2007 08:42   

Kinia napisał/a:
Marta (Nemo) napisał/a:
Kinia chyba pomożesz mi go odpalić niedługo!

Ale wiesz, że dopuszczanie mnie do wszelkich urządzeń elektornicznych, a już na pewno do zabytków, jakimi są adaptery, nie jest zbyt bezpieczne? Chyba pamiętasz jaki los spotkał mój, kiedy nie chciał grać?

To ja Cię nie dopuszczę w strefę bezpośredniego kntaktu z adapterem :razz: będziesz mnie wspierać duchowo!! oraz mam nadzieję słuchać rezultatów! :lol:

Gwiazdka

Wysłany: 11 Lut 2007 12:45   

To niech ktoś odpali ten gramofon i stwierdzi autorytatywnie, czy piosenki na tym singielku pochodzą z Sopotu, czy z nagrań radiowych, bo ja się borykam z podobnym problemem - "niemania sprzętu", a zdania w tej kwestii są podzielone

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 11 Lut 2007 12:47   

Hmm...... Ja mam właśnie tylko ten singielek, na którym okładka głosi, że są to nagrania z Sopotu... Ale jeszcze tego nie słuchałam, to raz, a dwa, podejrzewam, że i tak nie potrafiłabym powiedzieć, czy to nagrania radiowe, czy z Sopotu... Z moim słuchem :razz:

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 11 Lut 2007 10:48   

Przyjechałam do Wrocławia, wzięłam singielek do ręki i zamieszczam sprostowanie:

Singiel o nazwie "Sopot '86", a na okładce wyraźnie jest napisane, że są to nagrania Polskiego Radia. Piszę o singlu z czarną okładka i zdjęciem Pani Edyty na środku tej okładki. Zresztą w dyskografii, na stronie głównej jest napisane "Singiel promujący Edytę Geppert na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot'86". Wydaje mi się zatem, że są to nagrania studyjne,a na pewno nie są to nagrania z Sopotu. Ale oczywiście mogę się mylić....

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 12 Lut 2007 12:10   

W dyskografii jest tylko jeden singielek analogowy Pani Edyty, ten ze zdjeciem i chyba jasne jest, że o ten chodzi! Napisałam tak, bo taki napis jest na przodzie okładki.
Na Allegro pojawia sie jeszcze drugi, w żółtej okładce, ale nie znam jego pochodzenia, gdyż na tej Stronie go nie ma, ja też nie posiadam.

Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 15 Lut 2007 07:26   

Marta (Nemo) napisał/a:

Wysłany: 11 Lut 2007 10:48
Przyjechałam do Wrocławia, wzięłam singielek do ręki i zamieszczam sprostowanie:

Singiel o nazwie "Sopot '86", a na okładce wyraźnie jest napisane, że są to nagrania Polskiego Radia. Piszę o singlu z czarną okładka i zdjęciem Pani Edyty na środku tej okładki. Zresztą w dyskografii, na stronie głównej jest napisane "Singiel promujący Edytę Geppert na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot'86". Wydaje mi się zatem, że są to nagrania studyjne,a na pewno nie są to nagrania z Sopotu.

To są nagrania z Orkiestrą PRiTV p/d R. Dudka z grudnia 1984 roku - te same, które są na LP "Och, życie kocham cię nad życie" (odpowiednik MC, tj. CK-593) oraz na "Pamiętniku...". Mini recital sopocki to ja mam nagrany na CD. Tam najpiękniej na świecie wykonana została "Jaka róża, taki cierń".

Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 15 Lut 2007 07:45   

Gosia napisał/a:
Na Allegro pojawia sie jeszcze drugi, w żółtej okładce, ale nie znam jego pochodzenia, gdyż na tej Stronie go nie ma, ja też nie posiadam.

To "najpierwszy" singiel Edyty Geppert, który zawiera ten same utwory, z tą samą Orkiestrą i nagrane w tym samym czasie. To singiel, który ukazał się na początku 1985 roku, tuż po nagraniu tych dwóch piosenek. Wydały go Polskie Nagrania, ale z błędem na okręgłej etykietce. Nazwisko Artystki napisano przez jedno "P". Wydanie z 1986 roku nie zawiera powyższego błędu. Okładka singla z 1984 roku zawiera wyłącznie znaki firmowe Polskich Nagrań.

Dla osób niewtajemniczonych Pani Edyta zaśpiewała w Sopocie, w 1986 roku następujące piosenki:
1. Jaka róża, taki cierń
2. Sauve-toi mon pauvre coeur
3. To nic, że to sen
4. Zamiast
5. Och, życie kocham cię nad życie

Były dwa bisy:
6. Och, życie kocham cię nad życie
7. To nic, że to sen

Artystce towarzyszyła orkiestra ALEX BAND p/d Aleksandra Maliszewskiego oraz Duet Gitar Klasycznych - Henryk Alber i Andrzej Wyrzykowski. Duet ten bez orkiestry towarzyszył Artystce podczas wykonania piosenki "Zamiast". Koncert prowadzili: Grażyna Torbicka i Marek Niedźwiecki. Edyta Geppert śpiewała wówczas z mikrofonem pojemnościowym marki Sennheiser - SKM 4031-TV.

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 15 Lut 2007 08:27   

Dzięki Michale za informacje o tym pierwszym singlu.
Obecnie jest na Allegro.

http://www.allegro.pl/ite...ycie.html#photo

Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 15 Lut 2007 10:30   

Bacznie obserwuję to, co dzieje się na allegro w kwestii dyskografii i nie tylko naszej Artystki. Ten pierwszy singiel mam od 22 lat, ponieważ przed ukazaniem się płyty "Edyta Geppert - Recital live" moja mama ten signiel gdzieś zdobyła. Kupiła go zapewne w jedynym wówczas sklepie muzycznym pod arkadami w Legnicy, przy byłym Pl. Chopina, a obecnie Pl. Katedralnym. O ile dobrze pamiętam, strasznie ją męczyłem o te nagrania Pani Edyty. Męczyłem od debiutu we Wrocławiu. I później była płyta pronitu "live", kaseta z Polmarku, płyta z Arstonu i kaseta z Polskich Nagrań. Tę ostatnią z pierwszego "małego" rzutu do Legnicy ówczesne panie w muzycznym pod arkadami zostawiły dla mnie pod ladą. Jako szczeniak biegałem tam codzinnie, rozmawiałem, oglądałem, słuchałem z LP rozmaitych nagrań i dyskutowałem z nimi o Edycie Geppert.

Gwiazdka

Wysłany: 16 Lut 2007 05:06   

Oj, przywołujecie wspomnienia... Ten festiwal w Sopocie widziałam w telewizji, nawet nie przypuszczałam, że to będzie tak przełomowe dla mnie Wydarzenie; nawet nie wiedziałam, kto tam wystąpi - i od samego wejścia na scenę Pani Edyta zrobiła na mnie tak piorunujące wrażenie, że zamarłam na krześle i nie odrywając oczu od telewizora chłonęłam każdy dźwięk. Do tej pory pamiętam te ciarki na plecach i mam je za każdym razem, gdy odsłuchuję nagranie tego koncertu. Nikt wcześniej ani później tak mną w życiu nie wstrżasnął, jak Pani Edyta. "To nic że to sen" rzuciło mnie wówczas na kolana - i do tej pory z nich nie wstałam. I w ubiegłym roku obchodziłam swoje małe-wielkie święto - 20 rocznicę tego wydarzenia. Nawet nie wiem, kiedy to minęło.

Och, Pani Edyto, tyle wspomnień mamy związanych z Pani Osobą - a wszystkie są piękne i wzruszające... I nigdy z pamięci nie ulecą.
Nigdy.

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 16 Lut 2007 01:50   

Mam nadzieję, że kiedyś poznam ten występ, który tak wspaniale wspominacie :)

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lut 2007 08:42   

Tak, u mnie też zaczęło się w tym samym czasie... Też pamiętam ten Sopot i rok, i pierwsze zdjęcie Pani Edyty, które zobaczyłam po tym festiwalu w gazecie... To "coś" w Głosie i Osobie... I tak trwa, trwa i trwa...

Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lut 2007 03:19   

Villas zawsze twierdziła, że w trakcie jej występu u Coquatrix'a w paryskiej Oplympii niemalże spadł żyradol, który drżał poważnie pod naporem jej głosu. Niespecjalnie chce mi się w to wierzyć, bo gdyby tak miało być, to 22 sierpnia 1986 roku na pewno zawaliłby się dach Opery Leśnej w Sopocie pod "naporem" największego i najpiękniejszego głosu świata, który przebił zdecydowanie największą festiwalową wówczas orkiestrę. To było idealnie czyste, prawdziwe i ponad wszystko mocne SZKŁO - "Jaka róża, taki cierń" i Edyta Geppert!

Oto cyt. fragm. zapowiedzi M. Niedźwieckiego.
"(...) piosenka, która dwa lata czekała na swoją sopocką premierę - "Jaka róża, taki cierń" - Edyta Geppert!"

Odpowiedz do tematu