Forum www.egeppert.com
Forum www.egeppert.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Strona główna www.egeppert.com  

Archiwum 1 od 21.05.2003 do 03.11.2005    Archiwum 2 od 05.11.2005 do 08.02.2007 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
W Sosnowcu też zdarzają się cuda!
Autor Wiadomość
Agnieszka eF 
z duszą na ramieniu.

Wysłany: 22 Maj 2008 01:09   W Sosnowcu też zdarzają się cuda!

Mała, kameralna salka z ustawionymi rzędami krzeseł, czekała na spragnionych cudów. I doczekaliśmy się. Koncert rozpoczęło cudowne "Ajde jano", po czym na scenie pojawiła się Pani Edytka - cudotwórczyni :) . Jak zwykle dużo nie pamiętam, ale... "Wagony łez" i ukochana "Meshuge" przyprawiły mnie o ciarki na plecach, tak jak "Time" Kroke. "Wyjaśnienie", "Zrób coś z sobą" i "Władza" pozwoliły by duuuuży uśmiech pojawił się na twarzy :) . "Anatewka" jak jedna, tak i druga (dla Kogoś baaardzo szczególna :) ) były przecudowne. Wielkim dla mnie zaskoczeniem było pojawienie się "Chwalcie potęgę pieniądza" (czy na innych koncertach z Kroke była ta piosenka?). Oczywiście były dwa bisy. I oczywiste jest to, że na drugi było "Cigany, Cigany", które nie ma końca. ;) Widownia chciała coś jeszcze, ale niestety to był już koniec.

To był mój trzeci koncert z Kroke, ale pierwszy z Panem Krzysiem. Skrzypce, fortepian... nie tylko ja upajałam się tymi dźwiękami. :) Było cudownie...

Dziękuję z całego serca Wszystkim. :) :*

Klaudia 
uparcie i skrycie..

Wysłany: 22 Maj 2008 01:23   

Po czymś tak niezwykłym nie potrafię napisać nic więcej...
Pani Edytko.. Pani wie za co.. DZIĘKUJĘ..:*
Wszystkim dziękuję..

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 22 Maj 2008 03:49   

Mnie właśnie w Alchemii trochę tęskno odrobinkę bylo za "Chwalcie potęgę pieniądza".
O ile dobrze pamiętam ;) to tę piosenkę usłyszałam pierwszy raz na "Śpiewam życie" (w Romie, X 2006, promocja płyty "Śpiewam życie") - chyba premiera tej piosenki, dopiero później przeszła również do "fortepianowego" recitalu.

Michał Ziarno
[Usunięty]

Wysłany: 22 Maj 2008 05:46   

Marta (Nemo) napisał/a:
Mnie właśnie w Alchemii trochę tęskno odrobinkę bylo za "Chwalcie potęgę pieniądza".
O ile dobrze pamiętam ;) to tę piosenkę usłyszałam pierwszy raz na "Śpiewam życie" (w Romie, X 2006, promocja płyty "Śpiewam życie") - chyba premiera tej piosenki, dopiero później przeszła również do "fortepianowego" recitalu.

"Chwalcie potęgę pieniądza" Pani Edyta śpiewała już w maju 2006 roku z towarzyszeniem Krzysztofa Herdzina i Jerzego Szareckiego. Słyszałem ten utwór po raz pierwszy podczas recitalu Pani Edyty w STOCERZE, w Konstancinie. Nie zmienia to jednak faktu, że z towarzyszeniem KROKE ten utwór jest po prostu niepowtarzalny.

Pozdrawiam!

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 22 Maj 2008 06:26   

Masz rację, pamiętam!! Jeszcze po Twoim Konstancinie porównywaliśmy teksty na forum!!

Gwiazdka

Wysłany: 23 Maj 2008 09:37   

"Chwalcie potęgę pieniądza" pojawia się w repertuarze koncertu z Kroke wówczas, gdy jest z nimi również Krzyś Herdzin - gdy go nie ma, tego utworu również...

Jeszcze nie wróciłam do rzeczywistości po tych dwóch Dniach Świąt, ale jak widzę relacje już napisane - świetnie, Agnieszka:) Ja pamiętam najlepiej jedną chwilkę - przy piosence "Lata młode" Pani Edyta w pewnym momencie cofnęła się w głąb sceny i stojąc na tle oświetlonej ściany wyglądała, jakby miała skrzydła!!!! Jak Anioł...

Jeśli chodzi o repertuar tego wieczoru, również były niespodzianki. Z reguły jest tak, że podczas nieobecności Krzysia, z zestawu piosenek wypada kilka utworów (Antygona, Kamień i mgła, Opuszczona, właśnie "Chwalcie potęgę pieniądza", nie pamietam w tej chwili, czy coś jeszcze...), a zamiast tego Kroke gra kilka swoich kompozycji. Natomiast w Sosnowcu był i Krzyś - i utwory Kroke!! Jeszcze na takim koncercie nie byłam:)
Wykonanie "Cigany" było równie energetyczne, jak w Alchemii - Krzyś zabrał od Tomka Grochota pałki i razem tłukli w jedną perkusję:):) Faaajnie:)

Ach Ty mój Aniele, Pani Edytko - jest Pani Jedyna na świecie!!!! Dziękuję...

Bardzo wszystkim dziękuję za spotkanie w Sosnowcu, a najserdeczniejsze pozrowionka - dla nieobecnej Marty B (obecnej duchem:):)) i serdeczne uściski - dla Kasi:)

Agnieszka eF 
z duszą na ramieniu.

Wysłany: 23 Maj 2008 12:43   

Gwiazdka napisał/a:
jak widzę relacje już napisane

mówiłaś, że masz zepsuty komputer, a może nikt by nie napisał, a ja jakoś znalazłam kawałki siebie potrzebne do pisania, więc napisałam. ;)

Gwiazdka napisał/a:
Pani Edytko - jest Pani Jedyna na świecie!!!!

to niezaprzeczalna prawda...

KataK69

Wysłany: 23 Maj 2008 12:52   

Zawsze po przeczytaniu kilku relacji z koncertu na którym byłam, słowne ubóstwo odczuwam u siebie wyjątkowo dotkliwie. Stąd bierze się to moje milczenie...
... Czułam, że muszę się z tego wytłumaczyć! :wink:

A ja doceniłam szczególnie uroki małych sal i niewygodnych krzeseł (co tam krzesła!) :wink: albowiem klimat na takim koncercie jest , w moim subiektywnym odczuciu, niepowtarzalny...

Publiczność spragniona znanych utworów z solowego repertuaru Edyty Geppert (momentami głośno się ich domagająca;-) wszystkie inne przyjęła z wyczuwalnym zachwytem;-), a ostatni z nich ("Cigany"), okraszony żartobliwą w tonie wypowiedzią Artystki, rozbawił z pewnością nie tylko mnie...

Chciałabym napisać więcej, ale...chyba jednak w milczeniu jestem najlepsza...
(oczekuję zaprzeczenia :lol: )

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 23 Maj 2008 12:53   

Gwiazdka napisał/a:
Jeśli chodzi o repertuar tego wieczoru, również były niespodzianki. Z reguły jest tak, że podczas nieobecności Krzysia, z zestawu piosenek wypada kilka utworów (Antygona, Kamień i mgła, Opuszczona, właśnie "Chwalcie potęgę pieniądza", nie pamietam w tej chwili, czy coś jeszcze...), a zamiast tego Kroke gra kilka swoich kompozycji. Natomiast w Sosnowcu był i Krzyś - i utwory Kroke!! Jeszcze na takim koncercie nie byłam:)

Tak? Chyba byłyśmy na innych koncertach w takim razie ;) A Roma np.? Usual happiness, Eden, Time są zawsze, na każdym koncercie z Kroke (i Krzysiem również) na jakim bylam od 4 lat. A czasem - jak pisałaś, zdarza się jeszcze, że Chłopaki grają więcej swojego :) na przykład Eddie :) )))))))))))

A z "Potęgą..." pewnie masz rację.

Agnieszka eF 
z duszą na ramieniu.

Wysłany: 23 Maj 2008 12:56   

Kasiu, Kasiu ja zaprzeczam!!! :) hiii
pisz jak najwięcej, bo każda relacja jest z innego serca. :)

ps. Słonik działa. ;) dziękuję ;***

Klaudia 
uparcie i skrycie..

Wysłany: 23 Maj 2008 01:03   

Kasiu, ja zgadzam się z Agą. Każda relacja wnosi nasze indywidualne odczucia, więc pisz jak najwięcej! :)

PS: U mnie słonik również działa :) dziękuję :) :*

Paulka162 
Cień księżyca

Wysłany: 23 Maj 2008 01:17   

Kasiu ja zaprzeczam.
Dzięki dziewczyny za relacje.
NAprawdę Krzyś bębnił w perkusję??? :lol: Żałuję, że tego nie widziałam!!! :sad:

KataK69

Wysłany: 23 Maj 2008 01:22   

Agnieszka eF napisał/a:
ja zaprzeczam!!! :) hiii

Wiedziałam, że można na Was liczyć :wink: ...
K.

Gwiazdka

Wysłany: 23 Maj 2008 01:27   

Marta (Nemo) napisał/a:
A Roma np.? Usual happiness, Eden, Time są zawsze, na każdym koncercie z Kroke (i Krzysiem również) na jakim bylam od 4 lat.

No tak, masz rację - "Time" jest zawsze, "Eden" jako wstęp do "Chagalla" też, czasem i "Bublitschki"... ale w Romie nie było "Usual Happiness", jestem pewna. Ale "Lullaby for Kamila", czy "Eddie" bywają tylko pod nieobecność Krzysia... :)

Kasiu, Ty jesteś zawsze urocza, pisać ładnie też potrafisz, więc udzielaj się częściej:):)
Słonik działa, to drugie też :) :) Dziękuję :)

Gosia
[Usunięty]

Wysłany: 23 Maj 2008 01:29   

Ładnie to Klaudia ujęła..."Każda relacja wnosi nasze indywidualne odczucia" i ten sam koncert każda z nas widzi i czuje inaczej, co innego wychwytuje, pokazuje... A tym samym my tutaj lepiej się poznajemy.

A Ty Kasiu może i w milczeniu jesteś najlepsza :wink: , ale to nie wszystko na co Cię stać!! :wink:

Dzięki!

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 23 Maj 2008 01:53   

O, a ja mam nawet swoje notatki ze sobą, zgadza się, w Romie nie było "Usual Happiness". Ech... pamięć już nie ta.... ;) ale chyba tylko ten jeden jedyny raz ustąpiły miejsca "piosenkom z tekstem".

I doczytałam się również, że "Potęgę pieniądza" słyszeliśmy pierwszy raz w Rampie, takiego 9 kwietnia 2006............. Wtedy też "Miłość" pierwszy raz usłyszałam na racitalu :) :):)

Gwiazdka

Wysłany: 23 Maj 2008 02:07   

Za to w "Romie" wówczas było "Zaśpiewaj mi piosenkę" - i to był dla mnie pierwszy i ostatni raz, gdy usłyszałam ten utwór z Kroke... Potem już nie było go nigdy... Ani w Gliwicach, ani w Bydgoszczy, Raciborzu, Kielcach, Nowym Sączu... Teatrze Żydowskim...
A szkoda, szkoda...

Ale! W Sosnowcu nie było niestety "Antygony"... Co prawda takie "Cigany, Cigany" w zupełności wszelkie straty wyrównało, ale... no mam nadzieję, że tylko na chwilę opuściło szeregi:)
I mam wieeeelką nadzieję, że "Cigany..." na dłużej wróciło!!! Zakochałam się w tej piosence strasznie!!!!

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 23 Maj 2008 02:21   

Pisząc o piosence z tekstem, właśnie "Zaśpiewaj mi piosenkę" miałam na myśli :) :) :) A słyszałaś to jeszcze 7 grudnia 2006 w Alchemii, wtedy też było ;) I wtedy słyszałam ostatni raz. A we wcześniejszych recitalach "Śpiewam życie" (przynajmniej tych wrocławskich)była ta piosenka, i na PPA (2004) i w Imparcie (2005). No i wtedy jeszcze "Dona, dona..." błysnęło w racitalu. A ten utworek tak pasuje do klimatu alchemicznego................... ;) targ przecież przed samym wejściem do Alchemii ;)

Gwiazdka

Wysłany: 23 Maj 2008 02:27   

Marta (Nemo) napisał/a:
No i wtedy jeszcze "Dona, dona..." błysnęło w racitalu. A ten utworek tak pasuje do klimatu alchemicznego.

Niestety - nie załapałam się na ten utworek... czego bardzo żałuję, znam go z innych źródeł :) Ano bardzo "alchemiczny" i "Kroke'owy", może jeszcze wróci... Jak widać - nie można być pewnym dnia ani godziny :) I to mi się w tym wszystkim najbardziej podoba :)

Marta (Nemo) napisał/a:
A słyszałaś to jeszcze 7 grudnia 2006 w Alchemii, wtedy też było

Było???? Skoro było, to słyszałam :) Ale i mnie pamięć zawodzi w niektórych momentach, jak widać...:)

Marta (Nemo) 
...nie, nie żałuję...

Wysłany: 23 Maj 2008 02:34   

A było, było............ :grin:

Odpowiedz do tematu