Forum www.egeppert.com

Dyskografia - CD Święta z bajki

Majka - 27 Gru 2012 06:19
:
Wszyscy lubimy otrzymywać prezenty i zazwyczaj bardzo się z nich cieszymy, choć nieraz szybko nam powszednieją i o nich zapominamy. Ponad rok temu zostaliśmy obdarowani „Świętami z bajki”, a mnie wciąż korci by po raz kolejny zajrzeć do tajemniczego pudełeczka i odkryć w nim coś, czego nie dostrzegłam poprzednim razem. Jak inaczej przeżywa się kolędy słuchając ich w takim wykonaniu i z takim muzycznym towarzystwem. Nigdy wcześniej nie podejrzewałam, że kolędy można zaśpiewać w taki sposób. Na małym zielonym krążku został zawarty cały sens tego szczególnego świątecznego czasu. I wielka radość i wyciszenie i zaduma. Cała prawda tamtego czasu zestawiona z naszą rzeczywistością, z naszym tu i teraz. Zamęt, rozpacz, trwoga... kogoś zabrakło przy wigilijnym stole... gdzie nam współczesnym szukać nadziei? Zanim płytę przesłuchałam „porządnie” w całości minęło dobrych parę tygodni, bo wciąż się przy czymś zatrzymywałam, do czegoś musiałam wrócić.

Paweł Gabriel napisał/a:
Od wieków malarze i pisarze, poeci i kompozytorzy, muzycy i artyści, zawsze starali przetworzyć swoją radość i natchnienie wywołane faktem Bożego Narodzenia na jakąś formę sztuki. Pani Edyto WRESZCIE.

Człowiek czasem zatrzymuje się nad jakimś dziełem sztuki. Słucha, ogląda, smakuje każdym zmysłem... potem życie toczy się dalej, a my uświadamiamy sobie, że już nie jest tak samo, że coś się w nas zmieniło. Taka jest właśnie moim zdaniem rola sztuki; poruszyć, skłonić do zastanowienia, przywrócić w nas harmonię i pozwolić lepiej zrozumieć drugiego człowieka. Mamy „Święta z bajki”, możemy się nimi cieszyć i z tą samą radością wciąż po nie sięgać i świetnie... bo czy ktoś chciałby żeby pięknie było tylko od święta?

P.S.
Tak się jakoś w tym roku złożyło, że część wigilijnego wieczoru musiałam spędzić poza domem. Próbując przywołać choć trochę świątecznego nastroju słuchałam nadawanego w radio koncertu kolęd. I chyba właśnie wtedy tak naprawdę dotarło do mnie, co Edyta Geppert miała na myśli mówiąc przed rokiem, że długo nie miała odwagi nagrać płyty z kolędami. I jak tu się dziwić, że gdy ta odwaga już przyszła, to dostaliśmy do ręki dzieło doskonałe.
Paweł Gabriel - 28 Gru 2012 07:24
:

Gorąco pozdrawiam Gabriel.