Forum www.egeppert.com

Piosenki - Pilnie, pilnie poszukuję...

Marta (Nemo) - 04 Lip 2008 05:39
:
Ale "Sarajewo" nie jest z muzyką Seweryna K. :)

Natomiast była niedawno trasa koncertowa Jaromira Nohavicy po Polce, i właściwie nadal można go spotkać na różnych koncertach w Polsce.
Najbliższe koncerty Jaromira Nohavicy w Polsce to 2 sierpnia w Kołobrzegu - recital, oraz 4 sierpnia w Warszwie, w Łazienkach.
Szykuje się projekt "Nohavica po polsku" dwupłytowe nagranie, które ma się ukazać jesienią tego roku. Mowa o nim od baaaaaardzo dawna, przynajmniej od połowy 2007 roku i jeśli mowa o "Sarajewie" to BYĆ MOŻE tu kryje się tajemnica ;) ja akurat słyszałam, jak Daukszewicz o tym kiedyś w radio opowiadał.
Klaudia - 04 Lip 2008 06:57
:
oo ciekawe.. fajnie by było :)
Gwiazdka - 04 Lip 2008 07:13
:
Ja mam jeszcze pytanko - ktoś wie, w którym roku było nagranie dwóch piosenek do Komicznego Odcinka Cyklicznego - "Passodoble ole z bykiem w tle" i "Ostatnie tango było w Paryżu"? Teledysk do tej pierwszej był prezentowany w czerwcu 2006 roku w "Wideotece dorosłego człowieka"... Autorstwo też, jak ktoś wie :)
Pozdrówki :)
ula - 04 Lip 2008 08:44
:
W tym artykule "Nohavica w polsce i po polsku", do którego link podała Marta, pisze, że 5 maja br. w Warszawie miał mieć miejsce koncert artysty z udziałem różnych gości, m.in. z udziałem Pani Edyty.
Czy ten koncert miał w ogóle miejsce, bo w "WYDARZENIACH" , ani w "KONCERTACH" nic nie podali ?
Gwiazdka - 07 Lip 2008 01:04
:
Michał Ziarno napisał/a:
Pieśni o wszystkich aniołach do wrocławskiego koncertu "Anioły Europy" napisał pomysłodawca i scenarzysta koncertu - Roman Kołakowski do muzyki Bacha, Chopina, Mahlera i Verdiego. Do muzyki którego z tych kompozytorów śpiewała Pani Edyta "Anioły" - niestety, nie pamiętam.

Dobrze mieć dziecko z szóstką z muzyki :) :)
Muzykę do "Anioł Zachodu i Wschodu" - rozpoznał jako "Wełtawa" z "Mojej ojczyzny" Smetany.
Brawo, Oskar!!!
Agnieszka eF - 07 Lip 2008 01:45
:
no to brawa dla Oskara! :)
ula - 12 Lip 2008 05:26
:
Jeszcze a propos koncertu Jaromira Nohavicy: "Czeski nastrój w filharmonii" :wink:
ula - 13 Lip 2008 01:55
:
I jeszcze raz P. Jarek Nohavica :D Na stronce zdjęcie Pani Edyty oraz poniżej fragment Sarajewa do posłuchania :wink:
Klaudia - 13 Lip 2008 02:26
:
Ula, jesteś niesamowita! :)
ewita - 14 Sie 2008 12:15
: Temat postu: kompozytor "anioł wolności"
Kompozytorem piosenki śpiewanej przez panią Edytę na Rynku we Wrocławiu ,,Anioł Wolności" jest Mikis Theodorakis, grecki kompozytor , twórca słynnej zorby.
Oryginalny tytuł brzmi ,,Sto perigiali to krifo"( At the Secret Seashore).Piosenka jest bardzo popularna w Grecji i wykonywana przez znanych piosenkarzy.W Polsce wykonywali ją po grecku Paulos Raptis i Eleni, a w tej polskiej wersji bodajże Jorgos Skolias.
Poszukuję od kilku lat nagrania z tego koncertu, ale jak narazie bez powodzenia.